Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten miért olyan gyako...

Budapesten miért olyan gyako a nyilvános vizelés? "Normális" emberknél is szokássá vált?

Figyelt kérdés
Nem értem nincs erre valami törvény? Na és az a durva hogy gyakran a "normális" emberek is (ez alatt azt értem hogy nem hajléktalanok utca seprők vagy ilyesmik) képesek akár fényes nappal is nyilvánosan vizelni. Én Budapesten az életemben már többször is láttam ilyet de mások leírásai még durvábbak. Azért teszem fel pont most ezt a kérdést mert olvastam egy cikket amiben arról írták hogy ez milyen gyakori. Én nem lakók olyan rossz környéken és nem is járok rossz helyekre mégis láttam ilyet de a cikk alapján ez még gyakoribb lehet. A cikkben azt írta a cikk író hogy a legmegdöbbentőbb számára az volt amikor egy öltönyös ember a templomnál vizelet majd bemenet a barátnőjével a misére. Ez alapján a cikk alapján szerencsém hogy Budapesten jobb környékén élek. De ilyesmi mint ez a legutóbbi példa a cikkből normális helyeken Berlinben, Londonban vagy Párizsban szinte elképzelhetetlen.

2020. ápr. 10. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
97%
Azért mert nagyon kevés a nyilvános WC de ivó meg sok van.
2020. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
97%
Hohó, nemcsak a férfiak, a nők is pisilnek már az utcán. Azért, mert már jóval elfogadottabb lett (mint láttad a válaszokból).
2020. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
33%

"Azért, mert már jóval elfogadottabb lett"


Magyarul jóval többen tesznek a szabályokra, a nők kezdenek elférfiasodni, ez az utcán pisilés is ebből következik.

2020. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
80%
A visszatartás nem csak marhára kellemetlen érzés, de a húgyhólyagnak sem túlzottan egészséges dolog ám.
2020. jún. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
100%
Az éremnek több oldala van! Amikor gyerek voltam, egymástól viszonylag egyenlő távolságokban üzemeltettek a fővárosban olyan nyilvános vizeldéket, amelyek viszonylag szerény díj ellenében voltak bárki számára elérhetőek. Jó, hogy a higiéné nem egy egészségügyi intézményre emlékeztette azt, aki bement egy ilyen helyre, de legalább volt - és nyitva is voltak (általában) 18:00 óráig ezek a helyek. Ma sokkal kevesebb ilyen ÜZEMELŐ helyet lehet találni a városban és ha találsz is, inged-gatyád leveszik, hogy elvégezhesd a dolgodat. Amikor egy ilyen szolgáltatás árképzése nincs arányban (pl.) az élelmiszer árakkal, - amelyek ráadásul úgyszintén drágák, - akkor az közember azt mondja, hogy akkor "szarok bele" - abba, hogy megkeressek egy ilyen helyet, - nem fogok egy vagyont kifizetni azért, hogy kulturáltan intézhessem egy alig megtalálható helyen a szükségletemet. Bármilyen furcsa, de még így is vannak területek, ahol javult valamit a helyzet. Ott van például a kutyaürülék vagy az emberi guanó kérdése. Nem is olyan rég még különös gonddal oda kellett figyelnie az embernek, hogy hová lép - az V. - IX. kerületig behatárolható területeken, - nem volt ritka, hogy emberi ürüléken csúszhatott el az ember az itt található szűk utcák borozóinak környékén. Van aki pozitívan, van aki negatívan élte meg az eseménysorozatot, de ezek a pancsoldák több ezres nagyságrendben mentek tönkre és zártak be az utóbbi két évtizedben - a jövedéki adóbehajtások átszervezésének köszönhetően.
2020. jún. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként sok mindenre van "törvény" ebben az országban, - amit következetesen leszarik MINDENKI, - úgy a megalkotója, mint a jóváhagyója, a pozitív értelemben, ill. negatív értelemben érintettje. MIN-DEN-KI! Nem dohányzók védelmére hozott törvény! Alapvető KRESZ szabályok! Nem keresgélek többet, - ez is mutatja, hogy szákolatlan "kirakat-törvényünk" van, - ami lényegében csak van.
2020. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
88%

A nők is pisilnek utcán, parkban, csak általában jobban elbújnak, mert nem elég csak a sliccet lehúzni.

Azért pisilnek az emberek időnként az utcán, mert egyszerűen nincs a közelben nyilvános vécé, se olyan hely, ahova be lehetne menni pisilni. Vagy ha van, akkor is sokszor ki kellene adni érte 2-300 Ft-ot, de minek, ha helyette elintézhetem egy bokorban is, ahol nem lát senki, nem zavarok vele senkit, a bokor tövének nem árt, hogy oda pisáltam, akkor? (Arról nem is beszélve, hogy csomó vécé össze van fosva, hugyozva, vérezve, papír sincs, aztán még ezért fizessek...)

Vidéken kisebb távolságok vannak, itt csak fogom magam és hazamegyek, ha pisilnem kell, 10 perc alatt hazaérek bárhonnan.

2020. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem akar senki a nadrágjába üríteni.

Sok városban éltem már, több országban. Mindenhol jelemzően akkor pisilnek az utcán, amikor nincs abban az időben és elérhető távolságban WC.

És a nyugati világban - , én csak ezt ismerem, - mindenhol könnyítenek magukon az emberek az utcán, ha nincs a közelben WC.

2020. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%

nyugaton elég sok az utcai vizelés, az is mutatja, hogy sok helyen ki van függesztve, hogy x eurót bírságolnak érte.

Nem tudom miért hiszi minden szerencsétlen azt, hogy nyugaton nálunk különb emberek laknak. egyáltalán nem.

2020. júl. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,engem os sokkol mikor Pesten járok. H ilyen alacsony alpari igenytelen szinten vannak emberek. Undorito!


Hagyjuk már ezt h nincs hely,barmelyik kavezoban gyorsetteremben van mosdó,oda behettek. Ez emberi igenytelenseg!


Nekem is volt olyan h fel voltam fazva és minden metro megallonal fel fellett jönnöm a mosdoba,mondhatnam az osszes mosdot lattam azon a vonalon,de nem hugyuztam az utcara pedig kva nehéz volt!

2020. júl. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!