Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Budapesten miért olyan gyako...

Budapesten miért olyan gyako a nyilvános vizelés? "Normális" emberknél is szokássá vált?

Figyelt kérdés
Nem értem nincs erre valami törvény? Na és az a durva hogy gyakran a "normális" emberek is (ez alatt azt értem hogy nem hajléktalanok utca seprők vagy ilyesmik) képesek akár fényes nappal is nyilvánosan vizelni. Én Budapesten az életemben már többször is láttam ilyet de mások leírásai még durvábbak. Azért teszem fel pont most ezt a kérdést mert olvastam egy cikket amiben arról írták hogy ez milyen gyakori. Én nem lakók olyan rossz környéken és nem is járok rossz helyekre mégis láttam ilyet de a cikk alapján ez még gyakoribb lehet. A cikkben azt írta a cikk író hogy a legmegdöbbentőbb számára az volt amikor egy öltönyös ember a templomnál vizelet majd bemenet a barátnőjével a misére. Ez alapján a cikk alapján szerencsém hogy Budapesten jobb környékén élek. De ilyesmi mint ez a legutóbbi példa a cikkből normális helyeken Berlinben, Londonban vagy Párizsban szinte elképzelhetetlen.

2020. ápr. 10. 18:22
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
30%
Mert annyi eszük sincs, hogy bemenjenek egy Mekibe, vagy egy BurgerKingbe, esetleg sörözőbe, vagy plázába? Amúgy is, aki csak piál, szerinted èrdekli, hogy hol engedi ki?
2020. aug. 17. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%
Melyik sörözőbe engedik be az embert csak vizelni? Lehet, hogy nálatok, vidéken ez megy, de a fővárosban nem ilyen elnézőek.Gyorsétterem sincs minden sarkon, se pláza. Ráadásul Budapest nem csak a belvárosból áll, ahogy te gondolod. Rengeteg helyen semmi sincs, csak házak. Én nem szoktam utcán vizelni, mert rá vagyok parázva, és előre úgy tervezek mindig, hogy tudjam, hova megyek, de ha az ember csak úgy nekiindul, érhetik meglepetések.
2020. aug. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:

Minden nagyvárosban gyakori.

Lehet kisebb településeken is, csak mondjuk falun figyelik a szomszédok.

2020. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
42...ott a pont. Nem mindegy hogy hol vagy. Van ahol elnézik,de "csak fogyasztó vendégek számára", ki van írva a wc ajtaján...bár kérni egy kis üdítőt nem olyan nagy gáz , mielőtt elmész brunyálni...
2020. aug. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
Amióta olvastam a kérdésed, egyre jobban feltűnik nekem is. Egyik nap megyek hazafelé es fényes nappal egy forgalmas utcán vizelt a pali. Nem szívbajos az biztos.
2020. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm melyik nagyvárosban nem jelemző az utcai vízelés? Még a nyílvános WC-ktől hemzsegő nyugat-európai metropolisokban is jelemző.
2020. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mondjuk szerintem is, csak eddig nem tűnt úgy fel.
2020. aug. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
Jó értem, itt a Budapest a nagyváros szininimája.
2020. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

"De ilyesmi mint ez a legutóbbi példa a cikkből normális helyeken Berlinben, Londonban vagy Párizsban szinte elképzelhetetlen."


Pont mint Budapesten.


De angolok mjnden nagyobb nővényt és oszlopot pissoirnak tekintenek. Bár a pissoirt dobálják inkább tele mindenféle szeméttel, mert azt meg szemetesnek nézik. Aztán ha eldugul ...

2020. aug. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%

Ez a vécédolog másnak is eszébe jutott, úgyhogy lehet aláírni a vécékövetelő petíciót: [link]

Nekem ismerőseimet simán láncra verték (megbüntették) Lengyelországban, amikor éjszaka jó magyar szokás szerint (mégcsak nem is budapestiek) megöntöztek egy fát. A semmiből - jó lengyel szokás szerint - rögtön ott termett egy rendőrautó. (Ezt a jó lengyel szokást az odamanifesztálódó rendőrökkel mi is tapasztaltuk, épp csak szisszent egyet az üres parkban felbontott sörösdoboz és már ránk is parancsolt két rendőr, hogy dobjuk ki.)

Azzal egyetértek, hogy elérhető mellékhelyiségek, esetleg (mint Hollandiában) utcai nyitott piszoárok mellé kell a külső fegyelmezés is, különben nehezen szokik át az ember.

2020. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!