Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mèrt nem segítenek az emberek...

Ritikee79 kérdése:

Mèrt nem segítenek az emberek az egyedül álló anyukáknak? Èn sokszor probáltam de senki.

Figyelt kérdés
2020. dec. 14. 09:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
97%
Miért segítenék? Megvan a magam baja is. Nem nagyon van energiám idegeneknek cselédkezni, még akkor sem ha gyerekük van.
2020. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
97%

Az átlag ember szerintem szívesebben segít olyannak, aki a környezetében van, mert ellenkező esetben még mindig nagyfokú bizalmatlanság övezi a dolgot. Ellenben a közvetlen környezetükben az emberek nem biztos, hogy felfedik, hogy szükségük van rá mert szégyellik, lásd a rengeteg anonim poszt facebookon, mert sok az ismerős.

Nekem személy szerint van jó és rossz példám is a kérdés te milyen segítségre gondolsz.

pl. vigyázni sokat vigyáztunk (minden hétköznap délután) egyedül álló apukának a kislányára, eljött velünk fél1-fél2-kor a suliból és 5-fél6ig ott volt, játszottunk, megtanultunk, itt pl. az volt a kulcs, hogy apuka kinyitotta a száját és megkérdezte vegyszer-egyszer maradhat-e, az állandóságot erre felbúzdulva ajánlottuk fel, hogy ne a rokonoknak kelljen mindig szabadnapot kivenni


Olyan is előfordult, hogy helyi adás-vételi csoportokban árultam ruhát, jelentkezett egy anyuka egy felsőért, elvittem neki és amikor megláttam a körülményeit inkább az összeset neki adtam. Itt is az volt a gond amit már taglaltam korábban, hogy senki nem sejtette, hogy ennyire rossz a helyzet, csak, hogy szegényes. Ha szól (bármilyen kellemetlen is) több a segítség.


Rossz példa is volt sajnos, kislány baba ruhákat vittünk le egy ismeretlen anyukának. Később láttam őket a neten hirdetve, megkerestem és az volt a válasz, hogy neki túl rózsaszín és hercegnős volt, na aki rászorul az ne válogasson, ez volt az utolsó, hogy idegennek adtam.

2020. dec. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy egyedül álló anya lettél, sajnos "magánügy". Neked kell megoldanod. Anyám is egyedülálló anya volt, megoldotta.
2020. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
97%
Keresd meg az apát, legalább a gyerektartást fizesse. És igen, sokan egyedül nevelik a gyereket, de megoldják.
2020. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne segíteni egy egyedülálló anyának???!

Mitől van több joga mint akinek pl nincs gyereke és egyedülálló!????

Mi ez az újabb baromság a gyakorin!!!?

Teljesen MAGÁNÜGY hogy egyedülálló "anya" vagy.

Tudtál gyereket csinálni, most neveld szépen.

2020. dec. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
93%
Saját szoc probléma sokan eleve olyan embernek és olyan körülményre szülnek amire nem kene ! Persze van aki szülés után válik egyedulallova de ezért nem szabad addig szulni amíg nincs felreteve x osszeged mert sajnos egy no a legtöbb esetben maganak szul !
2020. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
9%
Mert a legtöbb ember olyan érzéketlen, mint itt egyes válaszolók. Őket nem szerették igazán és így ők sem tanultak meg szeretni.
2020. dec. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
96%
7 ez nem érzéketlenség de azért mert valaki egyedül álló anya attól meg nem áll neki a világ mindenkinek meg van a maga keresztje és talán haromszor is megkene gondolni hogy kinek és more szülök !!!!!
2020. dec. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
19%
Nem arról van szó, hogy kinek áll a világ, hanem arról, hogy akinek módjában állna segíteni, az miért nem teszi meg akár pár jó szóval?! Ha nem tudsz segíteni, legalább ne árts, kedves 8-as! Sokan jó helyzetben indulnak neki a gyerekvállalásnak, aztán bárkivel történhet bármi..
2020. dec. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
96%

Már a kérdést sem értem..

Miért kéne bárkinek is segítenie valakin, pusztán azért mert neki gyereke van, akivel egyedül maradt?? Erről személy szerint én miért tehetek? Nekem is megvan a saját életem, a saját dolgom, nekem sem segít senki vagy a segítség csak annak jár, aki szült?!

A gyerekvállalás magánügy, ő döntött úgy, hogy szül, akkor vállalja ennek a “következményeit” és ne másoktól várja alanyi jogon a segítséget.

Azt sem értem, hogy a segítség miért csak egyedülálló anyáknak járna, a simán egyedülálló nőknek kölök nélkül miért nem...?

2020. dec. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!