Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mèrt nem segítenek az emberek...

Ritikee79 kérdése:

Mèrt nem segítenek az emberek az egyedül álló anyukáknak? Èn sokszor probáltam de senki.

Figyelt kérdés
2020. dec. 14. 09:02
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
87%
Pusztán csak azért, mert valaki egyedülálló anyuka, nem fogok jobban segíteni neki, mintha nem egyedülálló lenne, vagy netán nem lenne gyereke. Nem ez az állapot a döntő ebben, hanem egyrészt attól függ, milyen a viszonyom az illetővel, ill. hogy a segítség milyen jellegű (ha az lenne a kérés, hogy a vagyonom nagy részével támogassam őket, akkor akármilyen közeli is az illető, ilyen segítséget biztos nem fogok adni), ill. hogy mennyire szorul tényleges segítségre.
2020. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
87%

"Mert a legtöbb ember olyan érzéketlen, mint itt egyes válaszolók. Őket nem szerették igazán és így ők sem tanultak meg szeretni" - nem erről van szó. Nekem is van elég feladatom a SAJÁT családomon belül. Igen, én is nekiállhatnék "sírni", hogy nem segít nekem senki (idős, súlyos beteg szülő témakör, nincs testvérem, sem más, közeli rokon), de nem ezt teszem, hanem odaállok és megoldom.

Anyám egyedül nevelt fel (na igen, saját "hibájából", mert elvált), ő sem kért soha, senkitől, semmit. Nem siránkozott, és nem akart más jóindulatára apellálni, pláne nem idegenekére. Megoldotta. Nehéz volt? Hogyne. De azért nem halt bele, és nem volt valami "jaj, de rossz" élet, csak hát sokat kellett tenni.

2020. dec. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az egyedülálló anyáknak" nem lehet segíteni. Ez így túl általános. Miben segítsünk? Hogy partnert találjon?

Én bárkinek segítek, ha tudok és látom, hogy szüksége van rá, pl. a lépcső alján áll egy babakocsival, a szülő fizetne a pénztárnál a kétéves pedig világgá indul, stb.

2020. dec. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy valaki rászorul, nekem még nem kötelező rajta segíteni. Nem arról van szó, hogyha nekem szar, akkor legyen neki is, hanem arról, hogy nekem nem szar, de ha segítetek rajta, akkor nekem is ugyanúgy szar lesz, mint neki volt (anyagilag, időben és energiában).

Kivételt képez, ha pár jó szóval kell csak neki segíteni, de ezzel tényleg megy valamire?

2020. dec. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
93%

Nem bírom aki ezzel takarozik!

Nekem ki segít mert a fizetésem a Covid miatt a fele lett,nagyim meg végstádiumú rákbeteg akit én gondozok...

Mindekinek a maga baja a legnagyobb ez nem gonoszság, hanem nyilván a saját gondom az első nem idegeneké. Valamint a gyerek opcionális dolog, az, hogy valaki beteg lesz az nem választható.

2020. dec. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
91%
Ettől fuggetlenul ha tudok segítek , de külön nem részesítem előnyben őket csak mert éppen gyerekük van.
2020. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
96%
Aki tőlem anyagi segítséget kért az kivétel nélkül mind rám telepedett, és legalább félévenként pénzt kéregetett azután. Ha egyszer adsz, nincs leállás.
2020. dec. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
63%

Én rendszeresen és több helyre szoktam adni.

Viszont pont tegnap akadtam ki. Fiatal, 38 éves apuka halt meg hirtelen (dolgozott, feleség is dolgozik), a gyerekeknek kérnek ruhát, cipőt, mert az apa halála miatt nehéz helyzetben vannak. Múlt héten történt. Eddig miben jártak? (Teljesen normális helyzetű a család egyébként).

2020. dec. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
96%
a szomszéd csaj egyedülálló. Három gyerek három apától. Mind a három elég rendesen fizet gyt-t, több pénze van, mint nekünk, akik ketten dolgozunk...
2020. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
81%
Egyedülálló anya gyereke vagyok. A szüleim mindketten hibásak, nem kellett volna idiótának gyereket csinálni. És minden anya, aki egyedül marad, vállalnia kellene, hogy úgy szül gyereket, hogy ez is fennállhat. ÉN IS ANYA VAGYOK, de ha szétmennénk a férjemmel, fel vagyok készülve, hogy ne szoruljak másra. Nincs jogom segítséget kérni.
2020. dec. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!