Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mèrt nem segítenek az emberek...

Ritikee79 kérdése:

Mèrt nem segítenek az emberek az egyedül álló anyukáknak? Èn sokszor probáltam de senki.

Figyelt kérdés
2020. dec. 14. 09:02
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés, mit jelent az, hogy segíteni. Én azt látom, hogy a hétköznapokban, ha nem anyagi típusú segítségről van szó, ha az adott egyedülálló anya szabadkozik, és szépen kér segítséget, azért az emberek többsége megadja. Simán előreengedik a boltban kölökkel, ha megkéri, hogy "Legyen szíves, a gyerekem most nagyon nyűgös, előreengedne?"... ha meg nem, azt is meg szokták indokolni.


Nagyobb mennyiségű, anyagi és időbeli vonzatú segítséget meg sztem csak azért kellene senkitől elvárni, mert épp nincs mellette pasi. Egyrészt felelősen kellene gyereket vállalni, és úgy, hogy belegondolni, hogy bizony az is benne lehet a pakliban, hogy nem lesz mindig ott a férje/pasija. Másrészt meg attól, hogy egyedülálló anya, nem biztos, hogy rosszabb helyzetben van, mint akitől ki akarná követelni a segítséget (attól, hogy vkinek nincs gyereke, lehet krónikus beteg; lehet, hogy a férjezett gyerekes nő még szegényebb, mert mondjuk COVID miatt mind a ketten elvesztették a lakhatásukat... beteg rokont ápolnak, súlyos mentális problémáik vannak stb.). Mindenkinek megvan a maga baja, és mindenki hadd döntse el szabadon, hogy kit akar a pénzéből, idejéből, energiájából támogatni.

2020. dec. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
34%
Én nagyon szívesen segítő ember vagyok csak kb ****nak erre. Ja meg amúgy sem vesznek komolyan,mert fiatal vagyok,még nem vagyok 20. De amit főztek egyék is meg,lehetne nekik mindenük,de a gondolkodásuk olyan,amilyen. Ne sírjon senki,hogy nincs,ha lehetne. :)
2020. dec. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!