Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a nevem! Csak szerint...

Gyűlölöm a nevem! Csak szerintem ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Leírni is borzalmas, de a nevem “Lili”. Pedig sokan azt mondják, hogy “a legszebb név” meg ilyesmi. Tucatnév, nem értem mi tetszik benne az embereknek. Én kiskorom óta gyűlölöm a nevem. De tényleg már 3 évesen se tetszett. Utálom leírni, kimondani és amikor más így szólít azt is. Még ha tetszene is akkor se tudnék vele azonosulni. Mindenkinek (nekem is) egy kisbaba jut róla eszébe, vagy egy kékszemű szőke hajú törékeny kislány. Nekem meg pont ez az ellentétem :D Amit még utálok benne, hogy becenév és gyereknév. Pl.: Dr. xy Lili agysebész szerintem elég “érdekesen” hangzik. (hiába mondják h ez majd 20 év múlva megszokott lesz) Ugye mivel becenév, nem is tudom normálisan becézni csak a kicsinyítő képzővel amitől még idegesítőbb és gyerekesebb lesz. Úgy tudom eredetileg az Elizabeth becézőjéből önállósult, úgyhogy arra gondoltam, hogy a Lizát, vagy esetleg a Liát használnám ilyen “becenévnek”. A másik meg, hogy EGYÁLTALÁN NEM illik a vezetéknévhez. Elég ritka vezetéknév, nem szeretném leírni, de K-val kezdődik, 2 szótagos és a magánhangzók: O, I. Tesóm fiú és K betűs neve van, gyakori de felnőttként is szép név, vezetéknévhez jól megy. Lehet sokan azt fogjátok mondani, hogy hülyeség lenne megváltoztatni, de 18 évesen ez lesz az 1. dolgom. Apukám megérti, és beleegyezik a névváltoztatásba, el is mondta, hogy nem ez a kedvenc neve, anyukám viszont még becézni (Liának vagy Lizának) sem hajlandó :( Tesóm régebben egyetértett anyummal, de már kezd megérteni :) Nézegettem neveket és a K betűsök tetszenek mert ugye illenek is a vezetéknévhez. (nem csak azért tetszenek) Karola, Karina tetszik a legjobban. Vannak nem k betűsök is amik tetszenek pl.: Evelin, Izabell (a nélkül), Vanessza, Rebeka, Bernadett, Daniella, Alexandra (tudom ez is gyakori de szép) Mik a kedvenc neveitek? Szerintetek mi illene a vezetéknévhez?

És azok akik szintén utálják/utálták a nevüket: Becenevet használtatok? Esetleg aki nevet változtatott? Elfogadta a család/az emberek?


2021. febr. 21. 14:54
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó név a Lili. Szép is és aranyos is.
2021. febr. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is szép a Lili amúgy nekem a Nóra, ha már női névről van szó.
2021. febr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
19%

Elég nevetséges egy felnőtt nőnek ez a név,de amúgy nem csúnya,régen volt egy nyuszim,Lilikének neveztem el.

Daniella szép név,a többi nem tetszik.

2021. febr. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
77%
Semmi baj a Lili névvel. Mondjuk engem meg Andrásnak hívnak, és én sem szeretem, mert túl átlagos.
2021. febr. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
22%

A Lili szerintem is borzalmas, max egy ovis kislánynak megy el.

Én sem kifejezettem szeretem a keresztnevemet, de a vezetéknevemet utálom!

2021. febr. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat :)
2021. febr. 21. 15:05
 7/59 anonim ***** válasza:
98%
Ha utálod a neved akkor változtasd meg, 18 évesen már adhatod is be a kérelmet. Én most 21 vagyok, fél évvel ezelőtt adtam be a kérelmet keresztnév megváltoztatására, leszartam ki mit mond, és lám, nem is hiányzik a régi nevem, gyűlöltem mindig is. Az új nevemet pedig már az első perctől kezdve természetesen használtam, örömmel tölt el és sokkal boldogabb, kiegyensúlyozottabb vagyok azóta. Már bemutatkozni sem szégyellek. Nekem is mindig mondták, hogy jaaaj hát de szép neved van, meg lehet így is becézni meg úgyis, stb... Nem. Egyszerűen nem tudtam megszokni sem elfogadni a 20 évem alatt. Hidd el, nem éri meg leélni az életed egy olyan névvel amit nem érzel a magadénak. Csinálhatsz olyat is, hogy a meglévő nevedhez veszed fel azt amelyiket szeretnéd. Névváltoztatás nem egy nagyon bonyolult procedúra, írhatsz privátban és tudok róla bővebben írni.
2021. febr. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 Vyla ***** válasza:
98%
Én a pàrom részéről tudok mesélni.. Ő se tudott gyerekként azonosulni a nevével. Kamaszkoràba màr egy àltala vàlasztott névvel mutatkozott be az embereknek. 18évesen fel is vette azt a nevet a màsik mellé.. Nkm kicsit furi volt a kapcsolatunk elején, h a csalàdja az eredeti nevén szólítja, de a baràti tàrsasàg meg az új nevén..de màr megszoktam.. ő meg hallgat mindkettőre :-)
2021. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
43%
Jól van Liliána 😝... Amúgy én meg Péter vagyok, akitől az idősebbek folyamatosan azt kérdezgetik hogy nem vagyok-e még egy kilóméter.. Na mondjuk azt utálom, de egyébként nincs bajom a nevemmel. Olyan komolynak hangzik szerintem.
2021. febr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
74%
Egy Vanessza pl. nevetséges, a Lili pedig szép név. Ha nem tudsz megbarátkozni vele, lehet majd változtatni. Én mind a két lányomnak két nevet adtam. Az egyik lány a két nagymama komoly hangzású nevét, a másik két germán eredetűt, amely közül az elsőt a családban használja, de kint Németországban, ahol él, meg csak a másodikat. Egyik sem panaszkodott még a nevére.
2021. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!