Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a nevem! Csak szerint...

Gyűlölöm a nevem! Csak szerintem ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Leírni is borzalmas, de a nevem “Lili”. Pedig sokan azt mondják, hogy “a legszebb név” meg ilyesmi. Tucatnév, nem értem mi tetszik benne az embereknek. Én kiskorom óta gyűlölöm a nevem. De tényleg már 3 évesen se tetszett. Utálom leírni, kimondani és amikor más így szólít azt is. Még ha tetszene is akkor se tudnék vele azonosulni. Mindenkinek (nekem is) egy kisbaba jut róla eszébe, vagy egy kékszemű szőke hajú törékeny kislány. Nekem meg pont ez az ellentétem :D Amit még utálok benne, hogy becenév és gyereknév. Pl.: Dr. xy Lili agysebész szerintem elég “érdekesen” hangzik. (hiába mondják h ez majd 20 év múlva megszokott lesz) Ugye mivel becenév, nem is tudom normálisan becézni csak a kicsinyítő képzővel amitől még idegesítőbb és gyerekesebb lesz. Úgy tudom eredetileg az Elizabeth becézőjéből önállósult, úgyhogy arra gondoltam, hogy a Lizát, vagy esetleg a Liát használnám ilyen “becenévnek”. A másik meg, hogy EGYÁLTALÁN NEM illik a vezetéknévhez. Elég ritka vezetéknév, nem szeretném leírni, de K-val kezdődik, 2 szótagos és a magánhangzók: O, I. Tesóm fiú és K betűs neve van, gyakori de felnőttként is szép név, vezetéknévhez jól megy. Lehet sokan azt fogjátok mondani, hogy hülyeség lenne megváltoztatni, de 18 évesen ez lesz az 1. dolgom. Apukám megérti, és beleegyezik a névváltoztatásba, el is mondta, hogy nem ez a kedvenc neve, anyukám viszont még becézni (Liának vagy Lizának) sem hajlandó :( Tesóm régebben egyetértett anyummal, de már kezd megérteni :) Nézegettem neveket és a K betűsök tetszenek mert ugye illenek is a vezetéknévhez. (nem csak azért tetszenek) Karola, Karina tetszik a legjobban. Vannak nem k betűsök is amik tetszenek pl.: Evelin, Izabell (a nélkül), Vanessza, Rebeka, Bernadett, Daniella, Alexandra (tudom ez is gyakori de szép) Mik a kedvenc neveitek? Szerintetek mi illene a vezetéknévhez?

És azok akik szintén utálják/utálták a nevüket: Becenevet használtatok? Esetleg aki nevet változtatott? Elfogadta a család/az emberek?


2021. febr. 21. 14:54
1 2 3 4 5 6
 11/59 anonim ***** válasza:
18%
Auu. Már csak a név láttán is hideg futkos a hátamon. Az összes csaj ezzel a névvel egy ge. ci nagy pick me girl.
2021. febr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/59 GretaThunberg ***** válasza:
33%
Szerintem a Lili sokkal szebb, mint amiket felsoroltál. Da ha kell még ötlet: Olga, Irina, Szvetlana, Katerina, Anna, Ludmila, Natasa, Nadia, Vera, Polina, Ingeborg
2021. febr. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
77%

Én sem szerettem a nevemet kiskoromban: Esztinek szólítottak. A másik nevem Evelin, azt akartam, hogy így hívjanak, de amikor bemutatkoztam, mégsem ez jött a nyelvemre és maradtam Eszti. Kb 17-18 évesen valaki Eszternek szólított, és rájöttem, hogy az tetszik és szeretem. Azóta is borsózik a hátam ha Esztinek vagy Esztikének szólítanak.

A Lili név is csak annak való, aki olyan karakter: kis cuki, puszedli arcú, törékeny virágszálnak... Ha te nem ez vagy, akkor a Lilla, vagy Lola, esetleg Hella, Helga vagy Lejla nevek nőiesebbek, komolyabbak. Nem tudom hogy menne egy teljesen más név megszokása, de ha más irányban gondolkodsz, akkor a Dorina menne a vezetéknevedhez. Amiket írtál nevek elég hosszúak, és a többség csak úgy szép, de a beceneveik nem: Iza, Izus, Dani, Kari, Detti, Alex. Az Evelin (Evi, Lina), Vanessza (Nesszi, Nessza, Neszka) és Rebeka(Beka, Rebus) nem rossz, és becézve is jó.

2021. febr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyáltalán semmi baj a Lilivel, nekem tetszik. Egy szimpatikus, kedves, megbízható lány ugrik be róla.
2021. febr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
73%
o i hmm Ha az a neved, hogy Kondis Lili az tényleg eléggé fura.
2021. febr. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nagyon szép neved van. Nekem egy ábrándos tekintetű, barna hajú, gyönyörű színésznő jut az eszembe a negyvenes évekből, nem tudom az eredeti nevét, de nem magyar. A filmben volt Lily a neve. Tehát annyira nem újkeletű név ez. Szerintem lehet Lil-nek becézni. Teljesen vállalható név. És a legtöbb vezetéknévhez szerintem megy. Legtöbb embernek nem tetszik a saját neve. Nekem az egyik nevem Jolán. Sosem tetszett, aztán most olvastam, hogy a nevem egyik Jelentése viola (maga a virág) és Lolának is lehet becézni. Na így már, némi csavarral, Viola vagy Violettként vagy Lolának becézve egész jó. Így már magaménak érezném.

Ami nekem nagyon tetszene és nagyon menne vezeték nevemhez (enyém is K betűs) az a Viktória és a Hella. De így 40 felett már nem változtatok, annyira nem fontos. Ami van, az sem rossz, már hozzám tartozik.

2021. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
95%
K betűs, Kata nem tetszik? :)
2021. márc. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 A kérdező kommentje:
A Kata is tetszene de már van a családba több is :(
2021. márc. 3. 18:22
 19/59 anonim ***** válasza:
79%

Nekem Lilith jut eszembe róla az Owl House-ból, elég badass karakter, úgyhogy nekem tetszik a név.

Ugyanakkor szintén kicsinyítőképzős név viselőjeként én is sokat nyígtam a nevemen. Mindenkinek egy cuki virág, törékeny lány jut eszébe a nevemről, nem pedig egy középmagas, kalapácsvetőtestű valaki. Én azért nem változtatom meg, mert leírva jól néz ki, és már megszoktam, hogy így hívnak, a becézését szeretem, mert rövid, és 1 (de csakis egyetlenegy) embertől teljes formájában is szeretem hallani a ketesztnevem.

A vezetéknevem viszont, ha szerencsésen házasodom, meg szeretném változtatni, ha ez nem jön össze, akkor mondjuk 30-35 évesen keresek egy random másikat, mert azt viszont utálom, de lányként úgyse örökíteném tovább, nem akkora cucc eldobni, ha lesz gyerekem (?), az ő papírjain ígyis eleget fogom majd látni😅

2021. márc. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
78%

Hmm amúgy szerintem nagyon cuki egy név :) bár ilyen 30 körül már tényleg picit furi...

Ha meghallom, hogy Lili, akkor valami pici, csini csajszi jut eszembe. A Dr. Lili agysebész meg... Hát.. Jah... Amúgy ha nekem a barátnőmnek Lili lenne a neve, akkor lenne egy olyan opció, hogy házasságnál felvehetné a nevem, mert a vezetéknevemhez eléggé passzol. Szóval szerintem rendben van ez a név, persze megértem, hogy neked miért nem jó 😕😕 amúgy nekem mindig is fura volt, ha valaki a keresztnevét megváltoztatja 😕 3.neved nincs esetleg?😕

2021. márc. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!