Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a nevem! Csak szerint...

Gyűlölöm a nevem! Csak szerintem ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Leírni is borzalmas, de a nevem “Lili”. Pedig sokan azt mondják, hogy “a legszebb név” meg ilyesmi. Tucatnév, nem értem mi tetszik benne az embereknek. Én kiskorom óta gyűlölöm a nevem. De tényleg már 3 évesen se tetszett. Utálom leírni, kimondani és amikor más így szólít azt is. Még ha tetszene is akkor se tudnék vele azonosulni. Mindenkinek (nekem is) egy kisbaba jut róla eszébe, vagy egy kékszemű szőke hajú törékeny kislány. Nekem meg pont ez az ellentétem :D Amit még utálok benne, hogy becenév és gyereknév. Pl.: Dr. xy Lili agysebész szerintem elég “érdekesen” hangzik. (hiába mondják h ez majd 20 év múlva megszokott lesz) Ugye mivel becenév, nem is tudom normálisan becézni csak a kicsinyítő képzővel amitől még idegesítőbb és gyerekesebb lesz. Úgy tudom eredetileg az Elizabeth becézőjéből önállósult, úgyhogy arra gondoltam, hogy a Lizát, vagy esetleg a Liát használnám ilyen “becenévnek”. A másik meg, hogy EGYÁLTALÁN NEM illik a vezetéknévhez. Elég ritka vezetéknév, nem szeretném leírni, de K-val kezdődik, 2 szótagos és a magánhangzók: O, I. Tesóm fiú és K betűs neve van, gyakori de felnőttként is szép név, vezetéknévhez jól megy. Lehet sokan azt fogjátok mondani, hogy hülyeség lenne megváltoztatni, de 18 évesen ez lesz az 1. dolgom. Apukám megérti, és beleegyezik a névváltoztatásba, el is mondta, hogy nem ez a kedvenc neve, anyukám viszont még becézni (Liának vagy Lizának) sem hajlandó :( Tesóm régebben egyetértett anyummal, de már kezd megérteni :) Nézegettem neveket és a K betűsök tetszenek mert ugye illenek is a vezetéknévhez. (nem csak azért tetszenek) Karola, Karina tetszik a legjobban. Vannak nem k betűsök is amik tetszenek pl.: Evelin, Izabell (a nélkül), Vanessza, Rebeka, Bernadett, Daniella, Alexandra (tudom ez is gyakori de szép) Mik a kedvenc neveitek? Szerintetek mi illene a vezetéknévhez?

És azok akik szintén utálják/utálták a nevüket: Becenevet használtatok? Esetleg aki nevet változtatott? Elfogadta a család/az emberek?


2021. febr. 21. 14:54
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim ***** válasza:
34%
a Karina eléggé idegenül hangzó név
2021. ápr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
100%
Ez szubjektív, ha a kérdező ezzel jobban tud azonosulni, akkor hajrá! :)
2021. ápr. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
78%
Szép név a Karina, ismerek is egy ilyen nevű 15 éves lányt.
2021. ápr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
96%

Pedig szép név a Lili szerintem, ismerek egy nagyon kedves Lili nevű lányt.

Karina egyébként az egyik kedvenc női nevem, másik 2 kedvencem Tamara és Regina.

2021. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 Tepfal ***** válasza:
100%

Szerintem szép név a Lili, és előnye, hogy nemzetközi, ezt tényleg mindenhol ki tudjak mondani (ellentétben az én nevemmel, amivel folyamatosan küzdök külföldön). Az sem feltétlenül hátrány, hogy nem lehet benézni, hivatalos vagy munkahelyi szituációban pl. vannak emberek, akik ragaszkodni fognak a leírt nevedhez, szóval ha váltasz, akkor szerintem olyat válassz, aminek a teljes és a becézett formája is tetszik.

Én amúgy gyerekként végig utáltam a nevem, meg gimiben is úgy voltam vele, hogy ha 18 éves leszek, első dolgom lesz, hogy megváltoztatom, aztán egyszer csak megszerettem, most már örülök, hogy ez a nevem (és elég nevetségesnek tartom a neveket, amiket kitaláltam, még jó, hogy nem váltottam). De ha te 18 évesen is úgy érzed, hogy te más névvel boldogabb lennél, hajrá, egy név nem lehet akadály, és vissza is változtathatod, ha mégsem tetszik (persze pénzbe kerül).

2021. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
94%
Én a vezetéknevemet utálom. Hidd el, sokkal rosszabb hangzású, mint a te keresztneved.
2021. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:
19%
Már feltetteda kérdést, és akkor is leírtuk. Vagy elfogadod, vagy megváltoztatod. Van lehetőséged utóbbira is, ha annyira nem tetszik. És azt is leírtuk, hogy bár felnőtt nőnek kicsit furcsa a Lili, de mmagával a névvel semmi baj.
2021. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
43%

Utolsó egyik kérdéshez pont írt. Ehhez:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__106677..

2021. jún. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, döntöttél már, hogy melyik névre akarod megváltoztatni?
2021. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!