Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a nevem! Csak szerint...

Gyűlölöm a nevem! Csak szerintem ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Leírni is borzalmas, de a nevem “Lili”. Pedig sokan azt mondják, hogy “a legszebb név” meg ilyesmi. Tucatnév, nem értem mi tetszik benne az embereknek. Én kiskorom óta gyűlölöm a nevem. De tényleg már 3 évesen se tetszett. Utálom leírni, kimondani és amikor más így szólít azt is. Még ha tetszene is akkor se tudnék vele azonosulni. Mindenkinek (nekem is) egy kisbaba jut róla eszébe, vagy egy kékszemű szőke hajú törékeny kislány. Nekem meg pont ez az ellentétem :D Amit még utálok benne, hogy becenév és gyereknév. Pl.: Dr. xy Lili agysebész szerintem elég “érdekesen” hangzik. (hiába mondják h ez majd 20 év múlva megszokott lesz) Ugye mivel becenév, nem is tudom normálisan becézni csak a kicsinyítő képzővel amitől még idegesítőbb és gyerekesebb lesz. Úgy tudom eredetileg az Elizabeth becézőjéből önállósult, úgyhogy arra gondoltam, hogy a Lizát, vagy esetleg a Liát használnám ilyen “becenévnek”. A másik meg, hogy EGYÁLTALÁN NEM illik a vezetéknévhez. Elég ritka vezetéknév, nem szeretném leírni, de K-val kezdődik, 2 szótagos és a magánhangzók: O, I. Tesóm fiú és K betűs neve van, gyakori de felnőttként is szép név, vezetéknévhez jól megy. Lehet sokan azt fogjátok mondani, hogy hülyeség lenne megváltoztatni, de 18 évesen ez lesz az 1. dolgom. Apukám megérti, és beleegyezik a névváltoztatásba, el is mondta, hogy nem ez a kedvenc neve, anyukám viszont még becézni (Liának vagy Lizának) sem hajlandó :( Tesóm régebben egyetértett anyummal, de már kezd megérteni :) Nézegettem neveket és a K betűsök tetszenek mert ugye illenek is a vezetéknévhez. (nem csak azért tetszenek) Karola, Karina tetszik a legjobban. Vannak nem k betűsök is amik tetszenek pl.: Evelin, Izabell (a nélkül), Vanessza, Rebeka, Bernadett, Daniella, Alexandra (tudom ez is gyakori de szép) Mik a kedvenc neveitek? Szerintetek mi illene a vezetéknévhez?

És azok akik szintén utálják/utálták a nevüket: Becenevet használtatok? Esetleg aki nevet változtatott? Elfogadta a család/az emberek?


2021. febr. 21. 14:54
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
68%
#33 akkor szerinted a kérdező miért írt ki egy ilyen kérdést?
2021. márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
38-as igen sajnos ez a nevem,nem csak becenév
2021. márc. 29. 21:45
 43/59 anonim ***** válasza:
57%

Nincs vele semmi gond, ne aggódj.

Nem tudom miért kell valakit a neve miatt leszólni, hiszen nem tehet róla, nem ő választotta. Az meg hogy kinek mi tetszik, ízlés kérdése.

2021. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
81%
Nekem Lilith jut róla eszembe, szerintem kifejezetten menő név. :D
2021. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
72%
A Lili egy nagyon cuki név. Főleg, ha a viselője is egy cuki lány.
2021. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:
Hát igen gyereknek cuki, de egy felnőttnek... Meg sajna pont az van, hogy NAGYON NEM vagyok ilyen “cuki” lány :D De persze van akihez illik
2021. ápr. 9. 00:06
 47/59 anonim ***** válasza:
78%
Én sem vagyok cuki lány, kifejezetten bunkó is vagyok néha sajnos. De nem érzem, hogy a nevem annyira problémát okozna az életben. De ha te így gondolod, akkor változtasd meg. Senki nem akadályoz benne. :) Már csak azt döntsd el, hogy milyen végleges nevet szeretnél a magadénak tudni.
2021. ápr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Lili egy nagyon szép, és egyben aranyos név.

Nekem tetszik <3

2021. ápr. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, milyen nevet választanál helyette?
2021. ápr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
Hát elég sok név tetszik, de ha most kéne választanom akkor Karina :)
2021. ápr. 27. 11:04
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!