Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a nevem! Csak szerint...

Gyűlölöm a nevem! Csak szerintem ennyire rossz?

Figyelt kérdés

Leírni is borzalmas, de a nevem “Lili”. Pedig sokan azt mondják, hogy “a legszebb név” meg ilyesmi. Tucatnév, nem értem mi tetszik benne az embereknek. Én kiskorom óta gyűlölöm a nevem. De tényleg már 3 évesen se tetszett. Utálom leírni, kimondani és amikor más így szólít azt is. Még ha tetszene is akkor se tudnék vele azonosulni. Mindenkinek (nekem is) egy kisbaba jut róla eszébe, vagy egy kékszemű szőke hajú törékeny kislány. Nekem meg pont ez az ellentétem :D Amit még utálok benne, hogy becenév és gyereknév. Pl.: Dr. xy Lili agysebész szerintem elég “érdekesen” hangzik. (hiába mondják h ez majd 20 év múlva megszokott lesz) Ugye mivel becenév, nem is tudom normálisan becézni csak a kicsinyítő képzővel amitől még idegesítőbb és gyerekesebb lesz. Úgy tudom eredetileg az Elizabeth becézőjéből önállósult, úgyhogy arra gondoltam, hogy a Lizát, vagy esetleg a Liát használnám ilyen “becenévnek”. A másik meg, hogy EGYÁLTALÁN NEM illik a vezetéknévhez. Elég ritka vezetéknév, nem szeretném leírni, de K-val kezdődik, 2 szótagos és a magánhangzók: O, I. Tesóm fiú és K betűs neve van, gyakori de felnőttként is szép név, vezetéknévhez jól megy. Lehet sokan azt fogjátok mondani, hogy hülyeség lenne megváltoztatni, de 18 évesen ez lesz az 1. dolgom. Apukám megérti, és beleegyezik a névváltoztatásba, el is mondta, hogy nem ez a kedvenc neve, anyukám viszont még becézni (Liának vagy Lizának) sem hajlandó :( Tesóm régebben egyetértett anyummal, de már kezd megérteni :) Nézegettem neveket és a K betűsök tetszenek mert ugye illenek is a vezetéknévhez. (nem csak azért tetszenek) Karola, Karina tetszik a legjobban. Vannak nem k betűsök is amik tetszenek pl.: Evelin, Izabell (a nélkül), Vanessza, Rebeka, Bernadett, Daniella, Alexandra (tudom ez is gyakori de szép) Mik a kedvenc neveitek? Szerintetek mi illene a vezetéknévhez?

És azok akik szintén utálják/utálták a nevüket: Becenevet használtatok? Esetleg aki nevet változtatott? Elfogadta a család/az emberek?


2021. febr. 21. 14:54
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
82%

Én is utálom a vezetéknevemet, de az enyém sokkal rosszabb, mint a tiéd! Ráadásul nekem külön szívás, hogy külföldiek számára kimondottan hülyén hangzik, félreérhető, én pedig évek óta külföldiekkel, idegennyelvekkel stb foglalkozom, tehát szakmailag is gáz.


Szerintem a Lili tök szép, én örülnék, ha inkább úgy hívnának :/

2021. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
96%
*keresztevemet, bocs.
2021. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
46%
Ha leírjátok még 20-an, hogy "Tök jó név a Lili", attól mi változik? Attól, mert nektek tetszik, a kérdezőnek nem fog tetszeni.
2021. márc. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó. Azért írják, hogy tetszik-e nekik, mert ez a fő kérdés, vastag betűvel, olvasd el.

Egyébként nekem nagyon tetszik, örülnék ha így hívnának. Egyértelmű hogy a liliomból jön, nem az Erzsébetből, akármilyen hülyeséget is írnak a nevedről a nagyokosok. Volt a Muráti Lili nevű híres színésznő meg volt egy képzőművésznő is, Ország Lili, szerintem bármilyen foglalkozást elbír ez a név.

Én ennél nehezebb névvel élek, de már idősebb vagyok, mindenki így ismer, minden diplomámon stb ez a név van, én már nem változtatok. Te még időben vagy, gondolom jogsid sincs. A legjobb ha már az érettségidbe is az új neved kerül.

2021. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, szerintem tök fölösleges közvéleménykutatást csinálni, hogy kinek mennyire tetszik vagy nem tetszik a neved, mert neked kell vele élni. Ha utálod, akkor változtasd meg 18 évesen. Viszont ha eldöntötted, hogy lépsz, akkor érdemes tényleg minél hamarabb megcsinálni, hogy a bizonyítványodra, érettségidre, illetve ha továbbtanulsz akkor a diplomádra már az új név kerüljön.
2021. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tetszik a Lili név, egyáltalán nem tartom gyerekesnek. De nyilván te érzed, mennyire zavar, ezen ne múljon a boldogságod.

Régen nekem sem tetszett a keresztnevem, sem a vezeték (ez utóbbi most sem, de ha férjhez megyek felveszem majd az övét :D). A keresztnevem Vivien, és olyan kis jelentéktelennek éreztem, aztán láttam az Elfujta a szél c. filmet, majd a Micsoda nő-t :) így sikerült elfogadnom, meg persze az életkorral is. Nem tudom, van-e Lilis film vagy anime, ahol esetleg kapnál egy számodra pozitív jelentést a nevéhez, ill. mennyire vagy erre nyitott, de ezt tudom javasolni még, mielőtt valtoztatnal.

2021. márc. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
100%
Én is pontosan így vagyok az enyémmel. Nekem Kamilla a nevem.Sose szerettem, mert nagyon kislányos, nőies név, nem tetszenek az ilyen nevek. Ennél mondjuk egy Petra vagy Eszter névnek is jobban örültem volna. Mondjuk ha nem ez, akkor Boglárka lettem volna, na attól azért jobb a mostani is. :DD
2021. márc. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
100%
De úgy vagy anyakönyveztetve hogy Lili? Vagy ez csak a beceneved? Mert a Lilien, Liliána amúgy nem rossz nevek.
2021. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
52%

Aki nézte a Drága örökösöket, emlékszik rá,m hogy ott a kecskét hívták Vanesszának :)

Azt a nevet ne válaszd!

2021. márc. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
100%

#37

Héj, én Boglárka vagyok!😂

Jó, mondjuk van vele 2 gondom:

Az egyik, hogy nagyon gyakori név. Konkrétan elmegyek egy aquaparkba és 3 irányból hallom a nevem és megzavarodom. Az iskolában kb minden osztályban van ilyen nevű lány, nálunk is van még egy az osztályban. Oviban pl Bogica lettem Bogi helyett és nagyon mérges voltam ezért.

A másik az asszociációk, hogy mindenkinek egy cuki virág, aranyos lepke, törékeny lány jut róla eszébe. Minden Bogi rajtam kívül, akit láttam, az szőke hajú, világos szemű, vékony, pici lány volt (vagy legalább 1-2 tulajdonságot birtokolt ebből), én meg itt vagyok a középmagas (szerintem túl kicsi) termetemmel, nagy vállaimmal, vaskos lábaimmal, sötét hajammal és úgy érzem kilógok a "Bogi sablonból" - elsőre nem is szokták megjegyezni, hogy így hívnak.

Megváltoztatni nem hinném, hogy megfogom, mert a vezetéknevemhez illik, s, ha jól ki tudom mondani, és a k a nevem végén nem válik g-vé szóban, meg nem kérdeznek vissza, akkor tök elégedett vagyok vele. Plusz a BB nekem tetszik, szerintem jó monogram.

Csak szerintem, ha a szüleim láthatták volna, milyen lány leszek, mind külsőre, mind belső tulajdonságok tekintetében, illetve néztek volna valami statisztikát az adott nevek gyakoriságáról, akkor kétlem, hogy ezt választották volna😅

2021. márc. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!