Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
 81/138 A kérdező kommentje:
77: igen, vannak kommunikációs problémáink, de az általában nem azért van, mert mi nem értjük meg a többséget, hanem a többség nem érti meg azt, amiről mi beszélünk.
2021. jún. 7. 18:45
 82/138 A kérdező kommentje:
77: ... és konkrétan erre a jelenségre irányul a kérdésem, (ez persze csak a 81. hozzászólás után jutott el a megértés szintjére). :D
2021. jún. 7. 18:49
 83/138 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező!


Hatalmas egó a nagy semmire. 😂😂😂


Ez elmúlt pàr oldal is azt tanúsítja, hogy te nagyon messze àllsz az intelligens embertől.


Még ahhoz is buta vagy, hogy észre vedd sajàt magad. 😂

2021. jún. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/138 anonim ***** válasza:
41%

"azt tapasztalom nap mint nap, hogy az emberek indulatosak, túlságosan érzelmesek, sértődékenyek, féltékenyek, irigyek, paranoiásak. Nehezebben értik meg, hogy a szubjektív észlelésükön kívül más is létezik, például az objektív valóság. Bántásnak veszik azt, ami tőlük független."


"igen, vannak kommunikációs problémáink, de az általában nem azért van, mert mi nem értjük meg a többséget, hanem a többség nem érti meg azt, amiről mi beszélünk."


De értjük. Az előadás módoddal van a baj. Igen, vannak objektív dolgok, mint hogy az ég kék, de ha ezt úgy adod elő, mintha a te valagadból jönne a napfény.... Na attól húzza fel magát a jónép.


Egy időben szentül hitték ám, hogy a Föld lapos. Akkor az volt az objektív nézet ;) Teljesen "elfogultságtól, részrehajlástól mentesen, pártatlanul, tárgyilagosan" gondolták, hiszen mi más lehet, mint lapos.

Baromi objektíven döntöttek biztos a boszorkány égetéseknél is, mert csak elfogulatlanul a lelki üdvéért küldték mágjára az embereket. Semmi személyes, csak Isten akarata. Objektivitás, ugye.


Van egy teszteredményed, amivel nagyra vagy. Ha nem lenne tudomásod az IQ szintedről (amit én mellesleg nagy baromságnak érzek, beskatulyázza az embereket, közben egy iskolázatlan paraszt bácsi a Hortobágyon is lehet okos, csak szegény egyszerű, pedig ha tanulhatott volna, valszeg többre vitte volna), akkor mihez kezdenél???? Egy frusztrált fiatal lennél! Így viszont arcoskodsz, nagyon logikusnak hiszed magad, azt gondolod csak neked van igazad, mert szééép tisztára mosták az agyad. Pedig a világ eszmecserékkel fejlődik. De te csak hajtogatod a neked tetsző igazad. Szigorúan objektíven.


Szomorú, hogy ilyen vagy. Nem hiszem, hogy ez a "magas IQ" velejárója, neked valami más bajod van, sok okos ember nagyonis népszerű, megtalálja a hangot másokkal. Lelki bajod lehet, vagy az emeleten kattant be valami nálad, mikor kijött a teszteredmény. "Végre vagyok valaki" - gondolhattad. Pedig nem. Lám, senki nem akar veled barátkozni, magányos vagy. Ez a te kereszted, magad vetted fel. De le is tehetnéd. Pusszantalak!

2021. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/138 anonim ***** válasza:
100%

Ha viszont már ennyit beszéltünk, akkor azt megkérdezném, hogy egyaltalán mennyire érdekel, amiket írunk? Csak megerősíted magadban azt, hogy sok az idióta?

Mert a 80. kommentedből ez érződik, meg, amit 82ben válaszoltál nekem, de továbbra is nem tudom mit akarsz, biztos alacsony az iqm. Ez nem szókincs kérdése, mindenki ismeri a szavakat, amiket írsz, csak te nem érzed a saját stílusodat. De mivel képtelen vagy felfogni, vagy belátni, hogy ez nem azért van, mert mindenki más hülye, ezért ebből nem lesz semmi. (Mondjuk ezt eddig is tudtuk.) Mindenesetre én igen jól szórakoztam ezt a beszélgetést olvasva.

2021. jún. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/138 A kérdező kommentje:

Soha nem dicsekedtem azzal, hogy géniusz vagyok. (Ha valaki ezt a mondatot is nagyképűnek tartja, akkor gondoljon arra, hogy ez egy szakkifejezés, mintha azt mondanám, hogy X vércsoportú, vagy afroamerikai, kínai és így tovább vagyok). Egy kérdést írtam ki, amire rászállt tízen valahány mérges válaszoló. A szituáció félelmetesen hasonlít Marina Abramovic egyik legismertebb performanszára, amikor különböző eszközöket helyezett az órákig mozdulatlan testével szembe, és vállalta annak a kockázatát, hogy az emberek bármit megtehetnek vele. A nap végére elképesztően agresszív dolgokat műveltek vele, mert sajnos ilyen az ember. Talál valamit, amin levezetheti a feszültségét, én semmi mást nem tettem, csak megvédtem saját magamat és igyekeztem ellenállni.

Nyilvánvalóan nem azoknak szólt a kérdés, akik nem tartoznak bele ebbe a tartományba, várható volt, hogy kapok hideget-meleget azoktól, akik miatt a legtöbbet szenvedünk.

2021. jún. 7. 19:51
 87/138 A kérdező kommentje:

85: Én nem tartom kifogásolhatónak a stílusomat, azoknak próbáltam visszavágni, akik lepatkányoztak, vagy szándékosan provokatív céllal válaszoltak.


Nem igazán érdekel, továbbra sem adok igazat a válaszolóknak, de néha jól esik vitatkozni a trollokkal, annak ellenére, hogy nevetségesek.

2021. jún. 7. 19:55
 88/138 anonim ***** válasza:
41%

A kérdező vàlaszait olvasva, bizonyossà vàlt bennem, hogy az orvosi képzés elvégzéséhez, nem kell géniusznak lenni.


Bőven elég a fejlettebb logikai képesség, valamint a szorgalom és a kitartàs.


Esküszöm, megfordult a fejemben, hogy orvos legyek, mert szükség van fejlett érzelmi vilàggal, empàtiàval, szimplàn àtlag feletti intelligenciàval rendelkező orvosokra is.


Egy biztos, nem szeretnék olyan lenni, mint a kérdező. Bàr az sem biztos, hogy orvos a kérdező.


Viszont a kérdés alatt, sok hasznos hozzàszólàst lehetett olvasni. Szerencsére még vannak értelmes, normàlis emberek.

2021. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/138 anonim ***** válasza:

Áldozatnak érzed magad? #86?


#87 tudom, hogy nem tartod kifogásolhatónak, és azt is tudom, hogy csak azért mert itt annak tartják, te továbbra sem fogod megváltoztatni a véleményed.


Érdekes jelenség, amikor az emberek idiótának hiszik a másikat magukhoz képest, és onnantól kezdve soha nem fognak belegondolni abba, amit a másik mond. Az emberek érdekesek.


Ironikus, hogy a válaszolókat tartod trollnak, amikor te is olyan vagy, mint egy provokatív troll.

2021. jún. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/138 A kérdező kommentje:
88: Ha ilyen nagy arc vagy, miért nem csinálsz a Mensán egy ingyenes próbatesztet, ami a fluid intelligenciát méri (azaz a minták nem betanulhatók). Ha minimum 115-120 feletti az eredményed, akkor sok sikert az orvosihoz! :)
2021. jún. 7. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!