Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/138 A kérdező kommentje:

70: tehát 1, szerinted az önálló gondolatok jellegzetessége, hogy függetlenek a tudományosan megalapozott tényektől?

2, Szerinted egy validált teszt nem mér pontosan? A lelkiállapot nem fogja valakinek 40-50el csökkenteni az értékét.

3, A bizonyításod milyen hivatalosan elfogadott álláspontokra épül? Forrás, hivatkozás?


Végszónak még felhívnám a figyelmedet arra, hogy nem tudod megállapítani valakinek a képességét interneten keresztül.

2021. jún. 7. 18:14
 72/138 anonim ***** válasza:
0%

Tiedet megtudom. Iraskeped, logikai keszseged gyenge. Tizen eves lehetsz, aki itt trollkodik.


Tizeneves, aki az orvosi hivatasrol almodozik, de a kepessege nincs meg hozza.

2021. jún. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/138 A kérdező kommentje:
atyaúristen :D remélem azért majd valamikor megtanulod a magyar helyesírást.
2021. jún. 7. 18:19
 74/138 anonim ***** válasza:
75%

#72

Hallod, nekem se szimpi a kérdező, de azérz az írásképét (ami amúgy teljesen rendben van) leszólni, úgy, hogy te még ékezeteket sem használsz, elég ciki :D

2021. jún. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/138 anonim ***** válasza:
97%

65 vagyok, amit a válaszod első bekezdésében írsz, azt én nem tagadom. Egyetértek, hogy az IQ nem egyenlő a műveltséggel, ezt én is így gondolom. A félreértések, hogy mi ezeket keverjük, meg az eq-t és az iq-t keverjük, azok azért voltak, mert közben szóba jött az intelligens ember, úgy általánosságban. Azt se tagadja senki, legalábbis én nem, hogy a nagyobb IQ gyorsabb, logikus gondolkodással jár. Abban is igazad van, hogy nem mindenki használja ki az ilyen kapacitásait különböző okokból. De én ezeket nem mondtam, hogy nem így van, lehet így értetted, de akkor rosszul fejeztem ki magam. Azt se mondtam, hogy a logikus gondolkodásod, vagy a memóriád rossz lenne. Csak mivel ilyen unszimpatikus mondataid voltak, ezért elkanyarodtott a beszélgetés más irányokba, és azért mondjuk, hogy nem vagy intelligens, mert voltak nem túl bölcs mondataid.


Tehát ezek a dolgok, ezek az információk ezek rendben vannak, és igazak. De nem csak ezért kínszenvedés neked a beszélgetés.


Nem az gátol a beszélgetésben, hogy jók a logikai képességeid, gyorsan megértesz dolgokat. Hanem az, hogy indulatokat ébresztesz másokban. Nem a magas IQ megléte a probléma, hanem valami más hiánya, felölem lehet ez EQ, vagy konfliktuskezelés, vagy bármi más, mert nem tudom a 200 féle intelligencia közül, melyik mi. A válaszadid is eléggé divergálnak a stílusukat nézve. Ez a mostani, amire reagálok, ez most normális, itt értelmesebbnek tűnsz, de korábban meg olyat írtál, hogy értelmiségi vagy, alap, hogy így beszélsz. Erről meg mindenkinek egy beképzelt, provokatív idióta jut az eszébe. Lehet, hogy te nem érzed a különbséget, de az nem biztos, hogy azért van, mert magas az iq-d, hanem valami más képességed hiányzik.

Most ha jól értem 2 problémád van. Az egyik, hogy nem élvezed a beszélgetést, mert unalmas a másik, mert nem tudsz velük olyan témáról beszélni, mert nem értenek hozzá. A másik probléma meg az, hogy nem tudsz bánni mások érzéseivel és folyton ehhez hasonló konfliktusokba keveredsz.

Ebbe neked kell alkalmazkodni, mert te vagy kisebbségben, te rész el a többségtől.

2021. jún. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/138 anonim ***** válasza:
25%

Segitek, mert nehez a felfogasod.


Az onallo gondolatoknak a tudomanyos elmetek kozotti helyes kovetkeztetesek levonasahoz, uj osszefuggesek felismeresehez szukseges.


Amit irtam a logikarol is, az is tudomanyosan igazolt. Hogyan is lehetne mas, hiszen a tudomany mogott is logika van, csak ez neked nem tunik fel.


Eletedben nem talalkoztal, sot szerintem meg nem is beszelgettel olyan pedagogusokkal, akik a tehetseggondozasban erdekeltek. Ok is latjak a magas intelligencia jellemzoit, amit en is leirtam mar.

De a matematikusokat is ide vennem, ha mar logika.


Az a baj, hogy meg a szovegertesed is gyenge.


Nem tudod, hogy mi a


- szereplo, szerepek, funkciok

- viszonyok, kapcsolatok

- tulajdonsagok

- muveletek

- allapotok, helyzetek

- folyamatok


Ezek mind, az intelligencia hattereben meghuzodo torvenyszerusegek.


De neked felesleges irni, nem erted.

2021. jún. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/138 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, még annyit hozzáfűznék, hogy mivel ez itt átment a lincs hangulatba, ezért lehet érdemes lenne egy másik kérdést kiírni, amiben ezt az IQ dolgot nem említed, csak azt írod le, hogy nem tudsz az emberekkel beszélni, mert folyton megbántod őket, mert te sokkal tárgyilagosabban gondolkodsz, és mindig megsérted őket. Mert nem hiszem, hogy itt most már komolyan fognak venni, ez a szituáció átment ilyen támadásos dologba, mivel unszimpatikusnak tartanak. (75 voltam)
2021. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/138 anonim ***** válasza:
0%

"atyaúristen :D remélem azért majd valamikor megtanulod a magyar helyesírást."


😂😂😂😂


Nagy kezdobetu, vesszo is lemarad.


Nagyon gaz vagy kerdezo. Tuti kisegitobe jarsz.

😂😂😂

2021. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/138 anonim ***** válasza:
35%

77-es.


Ez nem lincselés. Nem erről van szó.


Csak az baj, mikor egy h.ü.l.y.e okoskodik, mint amilyen a kérdező.


Teljesen vilàgos, hogy buta, gyenge képességű, érvelni sem tud. Sőt, még szöveget sem tud értelmezni, ez mellé még egoista is, visszataszító.


A vàlaszaival tudomàsàra adta az itt jelenlévőknek, hogy komolyabb értelmi képességet nélkülöző, egoista ember.


Szànalmas, ha egy ilyen ember, valóban orvosként tudod végezni az egyetemen. Az oktatàs, Magyarorszàg szégyene!

2021. jún. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/138 A kérdező kommentje:

75: nézd, valaki megtámadta az értelmiségi körökben teljesen megszokott és elfogadott szóhasználatomat. Nekem ez a normális, és ez nem feltétlenül indukálja azt, hogy többnek képzelem magam (ahelyett, hogy én redukálnám a szókincsemet, inkább a másik tanulja meg bővíteni a sajátját). Az már nem az én bajom, hogy valakinek minderről egy beképzelt idióta jut eszébe. Alapvetően eltűröm az ilyen embereket, ha unatkozom, akkor reagálok is, de nyilván azokkal vagyok egy hullámhosszon, akiknél prioritás az értelmes beszéd.

Tudtam, hogy várható volt a támadás, ezt előre meg is írtam, de ettől függetlenül abban is reménykedem, hogy hátha akad itt egykét hasonló sorstárs. Eddig ugyanaz történt, amit minden egyes nap tapasztalatok, vagyis pont az itt megnyilvánuló szintkülönbség az, ami miatt eltérünk az átlagemberektől. Semmi különös.

2021. jún. 7. 18:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!