Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/138 anonim ***** válasza:
100%

#45 de te meg azt nem érted meg, hogy nem tudsz mit csinálni azzal, ha másoknak alacsonyabb az iqja. Neked kell akkor akkor az alacsony iq-jú emberek féle kommunikációt megtanulni.


De akkor szedd szét az érveim, hátha úgy jobban felfogom mit nem értek rendesen.


28 39 és 44 vagyok.

2021. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/138 anonim ***** válasza:
62%

"Azt vonom le az egészből, hogy sajnos annyit sem voltatok képesek felfogni, hogy mi a különbség az EQ és az IQ között, illetve az sem értettétek meg"


Te sem erted, hiaba irsz folyamatosan egobol, hogy neked legyen igazad mindenkivel szemben.


Egyszeruen a beszukult elmed miatt, nem veszed eszre onmagad.


Nemcsak a kulonbseget kene eszrevenni, hanem a hasonlosagokat is.

2021. jún. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/138 anonim ***** válasza:
52%

#51 vagyok.

Ja még annyi, hogy bár az elején azt mondtam, hogy jobbnak érzed magad, de most elfogadom, hogy nem érzed annak, hogy nincs felsőbbrendűségérzeted, ezt ne írd, ezen kívűl mi a gond a válaszokkal?

2021. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/138 anonim ***** válasza:
100%
Akkor cafolj az okoskodas helyett kerdezo.
2021. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/138 anonim ***** válasza:
85%

Ervelni sem tudsz rendesen, nem hiaba hasonlitod magad a kisgyerekekhez.


Nem veszed reszre, hogy nem egy szint.

2021. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/138 anonim ***** válasza:
69%

Mindenki figyelje csak meg, hogyan kepes a kerdezo figyelmen kivul hagyni minden olyan valaszt, ami a beszukult elmejebe nem illik bele.


Elhitettek vele, hogy egy szamtol lesz nagyon intelligens, mikozben, bizonyos elethelyzeteket sem tud kezelni. Meg az osszefuggest sem latja az intelligencia es bizonyos elethelyzetek kozott.


Nem veszi eszre, hogy egoista, ami megint csak nem a magas intelligencia jele.


A magas intelligenciat keveri a magas logikai kepesseggel, mikozben az is, csak egy kis reszet kepezi, ezert nem erti az embereket.


Nem irok, felesleges, mert nem erti.


Minden jot kivanok!

2021. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/138 anonim ***** válasza:
55%
Nekem azt tetszett, amikor végre leírta az irigység szót :) már az elejétől kezdve vártam, mikor mondja, hogy mi csak irigyek vagyunk rá. Ilyen ötösöm lenne a lottón...
2021. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/138 anonim ***** válasza:
83%

"30: amiről beszélsz az az EQ, valszeg akkor alacsony az EQ-m. Most már jobb? :D"


Nem írtam EQ témát, ne is haragudj.

Nem EQ dolga megtalálni a közös témát, ez intelligencia, amin annyira szeretsz lovagolni.

Nem izgat, hogy neked mennyire magas az EQ-d, tudni kellene a nagy eszeddel addig beszélgetni, vinni a fonalat, témát (neked elvileg sok van), amíg találsz egy közös pontot. De te bedobsz pár témát kvantumfizikáról,vagy mit tom' én miről és csodálod, hogy nem kapsz partnert a társalgásban. Miért nem próbálkozol tovább? Hm?


Nagy Sándor, Cézár, Hitler (!!), stb, se hiszem, hogy nagy EQ bajnok lett volna, különben nem mészároltak volna le annyi embert szívfájdalom nélkül :D De tudták mi kell a pórnépnek. (Kenyeret és cirkuszt.) És biztosra veheted, hogy nem értették meg az emberi érzelmeket.

2021. jún. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/138 anonim ***** válasza:
72%

Hagyd utolso valaszolo. Az intelligenciaja eltakarja az "intelligencijat".


Ugy sem ertene. Te tudom, iligy vagyok. 😂

2021. jún. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/138 anonim ***** válasza:
70%

A kerdezo szerint az intelligencia nem fejlesztheto. Nala biztosan igy van.


Az intelligencia fejlesztheto, mert a megfigyelesekbol mar lathato, hogy az intelligencia, kulonbozo keszsegekbol tevodik ossze.


Ilyen peldaul a


1. magas szintu logikai keszseg. Milyen erdekes 1968-tol kezdve, kivettek a kozoktatasbol ezt a tantargyat. Logikai muveletek, erveles mestersege, bizonyitas, cafolas, kizaras, stb.

A logika tudomanya, alkalmazkodva az eletkori sajatossagokhoz igenis fejlesztheto.


2. Magas szintu jellemzesi keszseg.

Ez is fejlesztheto. Kezdve a felszini(szin, meret, stb.) tulajdonsagoktol, egyre jobban elmelyedve az adott targyban.


3. Magas szintu kapcsolatfelismeresi(viszony,relacio) keszseg. Ez maga a jelensegek, dolgok kozotti kozos jellemzo.


4. Magas szintu fogalmi gondolkodas.

Ez is fejlesztheto.


Kerdezo tipikus peldaja a felszinesen itelkezo, magolos embertipusnak, aki a gondolkodas tekinteteben csak az elore begyakorolt sablonok szerint kepes reagalni, stb.

2021. jún. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!