Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/166 anonim ***** válasza:
82%
36: magyarul mentaláis betegség az, ha nem értek veled egyet? Valahogy így voltak vele a nácik is.
2021. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/166 anonim ***** válasza:
0%

Nem.

Az betegség, ha nem érted.

2021. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/166 anonim ***** válasza:
100%
Dobálózunk itt a betegség szóval össze-vissza, de arra még nem válaszolt senki, hogyha valamit mentális betegségnek tartunk az min változtat? Az az ember érzése, hogy sokan úgy használjátok ezt a szót, mintha értékítélet is társulna hozzá...
2021. jún. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/166 anonim ***** válasza:
19%

43: mindig azt tartjuk betegségnek, ami az értékrendünkbe nem fér bele.

Nagyon jó példa a homoszexualitás vs. pedofília megítélése: mindkettő veleszületett, természettől idegen hajlam, mégis a melegség normálisnak van beállítva, a pedofília üldözendőnek (utóbbi helyesen).

Ugyanezt megnézed az arab világban: a melegeket üldözik, a pedofília bár nem kifejezetten elfogadott, de különösebb megütközést sem kelt.

Értékrend kérdése. Ezt próbálák a transzok, melegek jelenleg átformálni.

2021. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/166 anonim ***** válasza:
97%
#44: Tehát akkor a te olvasatodban a beteség szó jelentése az üldözendő, értékrendünkbe nem beleférő viselkedés? Azért ezt nem árt tisztázni, mert szerintem a rákos betegek esetében nem ilyen értelemben használjuk, de még mentális betegségek, mint a depresszió esetében sem. Ha ennyire eltér a szó jelentése a fejünkben, akkor nem csoda, ha nem tudunk közös nevezőre jutni...
2021. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/166 anonim ***** válasza:
20%

45. válaszoltam a kédésedre, csak elugatni tudom ugyanazt:

az adott társadalom értékrendeje határozza meg azt, hogy számára mi a betegség.

A homokosság még nálunk is betegségnek számított még 15-20 éve. Ma már meghurcolnak, ha ilyesmit jelentesz ki.

Ebből látszik, amit szintén leírtam, hogy a melegmozgalomnak sikerül szép lassan felülírni a meglévő társadalmi értékrendet a saját értékrendjükkel. Ez baj, és ebből látszik, hogy nem egyenlőséget akarnak, hanem többletjogokat, hatalmat.

2021. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/166 anonim ***** válasza:
100%

"a beteség szó jelentése"

Én más meghatározást használok: a betegség árt az illetőnek, vagy a környezetének.

Tehát ön- vagy közveszélyes.

2021. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/166 anonim ***** válasza:
89%

Jelen esetben pedig, hiába pontozod le, az bizony betegség, ha nem ismered fel a különbséget a pedofília és a többi jelenség között, vagy pedig nem akarod felismerni.

Ez a betegség torz, hamis világképet okoz neked, ami aztán további károkat is okozhat.

2021. jún. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/166 anonim ***** válasza:
4%

48: nyilván a helyes világkép az, hogy a kisfiú lehet kislány, meg fordítva. Egyszóval: amit te godnolsz.

Így voltak vele a nácik, kommunisták is.

2021. jún. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/166 anonim ***** válasza:
89%
#46: de ezt a betegségdefiníciót hogy egyezteted össze azzal, amilyen értelemben a rákos betegeknél használjuk? Amikor róluk beszélünk mást jelent a szó? Vagy a rákosok is a társadalom értékrendje ellen tesznek, és ezért tartjuk őket betegnek?
2021. jún. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!