Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A transzneműség miért nem...

A transzneműség miért nem számít mentális betegségnek nyugaton?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itthon ez még nincs nagyon jelen (hál' Istennek), de nyugaton az ha valaki férfiként nőnek (avagy fordítva) képzeli magát, az miért nem pszichiátriai eset? Honnan a fenéből tudná egy férfi hogy milyen érzés nőnek lenni? Én nő vagyok, de sose volt olyanom hogy "oh, most de érzem hogy nő vagyok!"


Ilyen nincs. A szoknya hordás meg társadalomtól függ (pl: skótok), tehát az is mindegy. Meg ha nem léteznek nemek, mert az egy "spektrum" akkor hogyan tudja hogy nőnek érzi magát, ha nincs olyan hogy nő? Logikátlan az egész...



2021. jún. 7. 12:42
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/166 harminezer oxigén ***** válasza:
79%

#60

Habár a BNO-10 ben még akként szerepel, az orvosszakma (pszichológusok, pszichiáterek) már régóta nem kezeli betegségként. Ha így lenne nem hormonterápiát kapnék hanem zárt osztályt, kényszer gyógykezelést. Ehelyett szakvéleményeket kapunk amikkel már igénybe vehetjük a számunkra szükséges kezeléseket. Ezeket 10 sőt 20 évvel ezelőtt is kiállították ezeket.

Még valami, ezek kiállításánál a pszichés és mentális betegség kizáró ok. A szorongást és depressziót is kezelik előtte mielőtt ezeket kiállítják.

Veled ellentétben, nekem papírjaim vannak arról hogy nem vagyok elmebeteg. Te ezt tudod magadról bizonyítani?

És mielőtt idedobod, hogy pénzért bárkinek kiállítják. Közlöm veled, én minden szakvéleményemet TB-s orvostól szereztem be idehaza, egy fillért nem fizettem érte.


#61


Pont ezt teszi a kormánypropaganda.

A pedofíliát ne mosd össze a transzneműséggel. Egy pedofil bűnöző bántalmaz egy védtelen gyereket. Én mit ártok bárkinek is azzal, hogy teszek azért, hogy ne egy kínszenvedés legyen az életem? Semmivel!!!


Te többet ártasz embertársaidnak az ilyen megnyilvánulásaiddal, mivel mások gyűlöletére, kirekesztésére akár bántalmazására sarkallod őket. Azt meg végképp ne felejtsd el, hogy akár a te gyereked, unokád is járhat hasonló cipőben mint én, vagy egy meleg. Majd kérlek nézz a szemébe és mond neki, hogy gyűlölöd.


Miféle meleglobbi??? A lakoság max 3-4 %-a meleg vagy transznemű szerinted ennyi ember képes befolyásolni egy ország vagy akar egy kontinens lakosságát? Akkor el vagy tévedve.


De ha már a lobbiról beszélsz, ezeket minek nevezed ha nem homo- és transzfób lobbinak:

[link]

[link]

[link] (itt rendszeresek a meleg és transz ellenes írások)

A kormány aktívan és nyíltan támogatja a melegellenes szervezeteket. A te adódból is. Pusztán azért mert épp ez hoz neki valamilyen téren előnyt akár geo- és gazdaságpolitikai szempontból (kína, oroszország) (eu-s forrásból nehezebb lopni mint 10-20 évekre titkosított keleti beruházásokból), akár csak néhány szélsőséges szavazó megnyerése.

Ha a melegek támogatása hozna neki előnyt akkor azt támogatná. Hidd el a kormány nem a te érdekeid, értékeid képviseli, pusztán a saját hasznát lesi


Üdv

Niki

2021. jún. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/166 harminezer oxigén ***** válasza:
75%

Megjegyzés, mire legépeltem, a válaszom a #61-est (az előttem szólót) már leszedték.


Niki

2021. jún. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/166 anonim ***** válasza:
17%
62: te biztos ti vagytok elnyomva.
2021. jún. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/166 anonim ***** válasza:
62%

"ez nem betegség hanem egy állapot ami kezelhető."


Niki, az olyan állapotot amit kezelni kell, betegségnek szoktuk hívni.

2021. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/166 anonim ***** válasza:
32%

"Niki, az olyan állapotot amit kezelni kell, betegségnek szoktuk hívni."


Ott a pont! Ha kezelni kell, akkor miért "normális"?

2021. jún. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/166 harminezer oxigén ***** válasza:
91%

#63

Nem ellened hoznak jogfosztó, megbélyegző törvényeket, nem téged ócsárol, nem ellened uszít a kormány. Csak gondolkozz el ezen, hogy kit is nyomnak el.

És nem, nem én szedtem vagy szedettem le az előttem szóló válaszát, nem tudom lehet a tiéd volt (nem vagyok se moderátor, se admin az oldalon) .Jelenteni se szoktam válaszokat, még értékelni is csak ritkán és akkor se negatívan. Talán azért lett levéve mert sérti az oldal szabályzatát.


#64,#65

"az olyan állapotot amit kezelni kell, betegségnek szoktuk hívni."


Nos itt van néhány állapot (bno kódokkal) melyeket kezelni, ellátni szoktak, orvosok, kórházban: ( [link] de itt a teljes lista ha érdekel ) És igen mind a "BETEGSÉGEK Nemzetközi Osztályozásában" szerepelnek.

O3000 Ikerterhesség

O3010 Hármas ikerterhesség

O3020 Négyes ikerterhesség

O3080 Többes terhesség egyéb

O8000 Koponyavégű, spontán hüvelyi szülés

O8010 Medencevégű hüvelyi spontán szülés

O8080 Egyéb spontán egyes szülés

O8210 Szülés császármetszéssel

#65 A szülés akkor szerinted nem normális? Nem betegség, mégis kezelik. akkor Hogy is van ez?

Vagy ott vannak a sérülések, azokat sem betegségek okozzák, mégis súlyosabb esetekben orvosok kezelik: S0000-T9980 | "Sérülés, mérgezés és külső okok bizonyos egyéb következményei" És még sorolhatnám.


Ezeket bizonyára ti sem tartjátok betegségeknek, ahogy az orvosok sem. Akik nálatok kompetensebbek eldönteni, hogy mi betegség és mi nem. Akkor miért gondoljátok, hogy jogotok van egy szakmai véleményt kritizálnotok bármiféle szakmai kompetencia hiányában? Csak mert olvastatok egy cikket, vagy valaki azt mondta nektek? Gondolom egy asztronautának sem mondjátok meg hogyan térjen vissza a légkörbe, vagy épp egy jégtánc világbajnoknak hogy milyen számot adjon elő.

Azért mert valami nem a ti világnézetereket, általatok preferált csoportok és saját nézeteiteket támogatják, igazolják, még nem lesz igazatok.


Üdv

Niki

2021. jún. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/166 harminezer oxigén ***** válasza:
89%

#69

A lábam között ne turkálj, én sem turkálok a tiéd között. Mint írtam veled ellentétben én tudom bizonyítani, hogy nem szorulok mentálisan segítségre.


Nem, még nem dobnak le a buszról, de már alázott meg nyilvánosan jegyellenőr. Vádoltak okirat hamisítással a postán, csak mert az van beleírva, hogy férfi de, már egyre inkább mást mutat a külsőm. Vendéglátó helyen már akarták tőlem megtagadni a kiszolgálást, eléggé trágár és sértő módon.

Nincsenek külön helyek, de nyilvános mosdóba hova mennyek szerinted? A férfibe? Ahol lehet hogy éppen egy-két hozzád hasonló egyén agyon akar verni csak mert a tiédhez hasonló nézeteket vall. A nőibe? Ott meg előtte vernél agyon mikor kijövök mert szerinted oda nem mehetek be. Uszodába, fitnesz terembe? Öltöző használatkor ugyan ez a szitu.


A dollármilliárdos multik, annyiban támogatják a melegeket, hogy kiteszik a szivárványos zászlót, logót és szivárvány reklámokkal népszerűsítik magukat profit érdekében és talán az ebből befolyó pénzből adnak valamennyit a jogvédő szervezeteknek. Valamint nem diszkriminálják a meleg, és transz dolgozókat ennyi. Ellenben a magyarhoz hasonló kormányok, és milliárdos lobbiszervezetek kemény összegekkel támogatják propaganda oldalak, szervezetek uszító tevékenységét.


22-ben ha kormányváltás lesz, nem a meleg és transz szavazatok miatt lesz, hanem az miatt mert az embereknek elege lett a kormány hazug, álszent, egymás ellen uszító politikájából.


A keresztény vallást meg pont te és társaid szokták bevonni az ilyen témák alá, most is, eddig egy szó nem esett a vallásról itt, te hoztad fel. Csak veled ellentétben én nem gyűlöllek azért mert keresztény vagy, nem akarlak korlátozni a vallásod gyakorlásában vagy bármely jogodban. Pusztán annyit akarok hogy, te és a kormány ne akarjátok rám, és másokra (akik nem értenek veletek egyet) erőltetni a vallásos nézeteket. Ne akarjátok a saját vallásos nézeteitekkel, értékrendetekkel szabályozni a nem keresztény emberek életét. De ti pont ezt akarjátok.


Niki

2021. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/166 anonim ***** válasza:
13%

70:

Akkor nézzünk egy kevés történelmi összehasonlítást hogy megtudjuk, ki akarja ráerőltetni az értékrendjét a másikra: a kereszténység a transzokra, vagy a transzok a keresztényekre.

Európa a kereszténységre, és a keresztény értékrendre épül. Ez utóbbi a lényeg. Mindegy, hogy eljársz-e templomba, vagy ateistának vallod-e magad, hogy képmutatónak tartod-e a papokat, a belső erkölcsi iránytűd Jézus Krisztus tanítása határozza meg. Amikor egy ismeretlen emberrel az ő baján együtt érzel, amikor a halálos ellenségeden megesik a szíved, mert megérted az ő indítékait vagy élethelyzetét is, ez mind mind a keresztény tanítás és értékrend. Ebben szocializálódunk, ezt tesszük magunkévá: ez az empátia. Akár hsized akár nem, ez a világ nagyobbik részén az emeberekből hiányzik, vagy csak nagyon szűk körre (család) korlátozódik.

A keresztény értékredbe nem fér bele a homoszexualitás és egyéb nemi eltévelyedések. Itt fontos kielemelni, hogy a kereszténység homoszexualitást utasítja el, nem pedig magát a homoszexuális illetve transz embert. Az első gusztustalan csúsztatásotok, hogy ezt megpróbáljátok gyűlöletként, kirekesztésként beállítani.

A lényeg, hogy a keresztény vallás 2000 éve létezik. A transz és melegmozgalmatok kb. 20 éve. Te jössz sajátos kis gondolatvilágoddal, amelynek kutya, macska, zsiráf, mindenki egyformán része, és lehessen a kisfiú kislány, sőt szüntessük is meg ezeket a fogalmakat, mert akkora az egyenlőség. Jössz, és egy 2000 éve fennálló értékrendet próbálsz szétrombolni vele, eközben áldozatnak beállítani magad, úgy tenni képmutató hazug módon, mintha éppen rajtad követnék el a jogfosztást.

Ezek után szerinted ki akarja a másikra erőltetni az értékrendjét?

Ha ebből sem érted, hogy mit akarok mondani, akkor vélhetően nem is akarod érteni.

2021. jún. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/166 anonim ***** válasza:
85%

#71:

- attól még, hogy egy értékrend 2000 éves, nem biztos, hogy mindenben az a jobb.

Te itt most hagyományra és tekintélyelvre hivatkozol. Ezek nem érvek.

- leírod, hogy a kereszténység elutasítja ezeket... de ez megint csak nem érv! MIÉRT utasítja el? CSAK.

- hamisan állítod azt, hogy a transzneműek mindent össze akarnak mosni. Nem akarnak, csak a te bináris, "két véglet létezik csak" módszeredet nem fogadják el.


Azt ugye tudod, hogy a keresztények hogyan terjesztették a kereszténységet 2000 évig, és szerte a világban?

Bizony! Erőszakkal ám!

2021. jún. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/166 anonim ***** válasza:
13%

"de nyilvános mosdóba hova mennyek szerinted?"

Mennyek?

Azért magyarul megtanulhatnál, ez nemtől független.


Én azt javasolnám, hogy alapvetően 2 fajta wc-t kellene kialakítani:

- piszoárok, célzókészülékkel rendelkezőknek. Ez lehetne közös.

- külön fülkék, megjelölés nélkül. Ide bárki bemehet.

Ha okos vagy, akkor ezért küzdesz, hogy így legyen mindenhol. Amerikában már nagyjából így megy.

Öltözővel hasonló a helyzet: lehetnének közös helyek azoknak, akiket nem zavar, és mellette külön fülkék is, ahova mindegy, ki megy be.

2021. jún. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!