Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy már kisiskolásoknak, ovisoknak akarják a szivárvány propagandát nyomni?

Figyelt kérdés

Az unokatesómék Németországban élnek, és a 9 éves lányának már rengetegszer erről beszéltek az iskolában. Az Angliában élő barátnőméknek a pre-schoolban ahova az 5.5 éves lánya jár már ilyen szerepjátékokat csinálnak ebben a témakörben. De miért kell ilyen kicsi gyerekeknél most ezt nyomni?

Szerintem még a heteroszexualitást sem kell feltétlenül ilyen kicsiknek a fejébe tömni, hát még ezt.. Én régen kifejezetten védtem a melegeket is, de már én nekem is kihullik a hajam az egész témától és gusztustalannak tartom, amúgy is majd én felvilágosítom a gyerekem akkor és azzal amivel én akarom, az iskolában erre semmi szükség. Csak nálam veri ki ez a biztosítékot mostanában? Pont az Itt van amerika csatornán is téma volt ez mert ott is a 12 éves lánynak már erről beszélnek az iskolában, szóval tényleg mindenhol ezt nyomják és normálisnak tűnő szülők szerint ez rendben van??


2021. júl. 9. 08:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 A kérdező kommentje:

A szülő dolga ezt észrevenni, mert ennek egy gyereken azonnal jól látható jelei vannak. Attól hogy beszélsz neki olyan dologról, amit nem ért még nem fogja tudni elmondani, hogy vele mit csinált a szomszéd..

Beszélhetek neki jelenleg az autószerelésről is, attól még ha utána látja az apját autót szerelni nem fogja tudni 3 évesen elmondani a motorcsere folyamatát.

Hiába próbálják ilyenekkel zsarolni már a szülőket hogy ő érdeke a szexualitás taglalása a kisgyereknek, akkor sem az.

Szerinted miért nem nézetünk 2-3 évessel horrorfilmet sem? Pedig el lehetne neki mondani hogy a Kedvencek temetője csak egy könyv meg egy film, nem kell tőle félni, attól még nem nézetem meg vele..Mert egyszerűen nem ért dolgokat még meg, nem tudja elválasztani sokszor a valóságot sem a képzeletétől egy ilyen kicsi gyerek.


És ne hasonlítsd össze a felnőtt kori olvasok rólát egy 2-5 évessel, amikor még a gyerek olyan lesz amilyen hatások érik. Pontosan szuper példa a sorozatgyilkosok, amik nekem a mániám kb 15 éves korom óta. A legtöbb miért lett az, ami? A gyerekkori behatások miatt..Freud és társai gondolom mond valamit ha sokat olvasol.


És jó írtam csak valamit a 17-18al, akkor legyen 15-16, én is 16 voltam, a lényeg az volt, hogy össze vissza beszélsz, milyenek a mai fiatalok, de azért igenis nyomjuk mi is rájuk a kényszert ovis kortól.


Egy óvodás gyerek foglalkozzon a mesekönyvekkel, a rajzolással, meg hasonlókkal és majd szép fokozaton megismerkedik más dolgokkal is a világon.


A sütést sem a legnehezebb tortákkal kezdik a cukrász tanfolyamon hanem az alapokkal. Ebből kifolyólag nem is a szivárvánnyal kell kezdeni egy gyerek szexuális világosítását.

2021. júl. 9. 09:59
 22/121 anonim ***** válasza:
56%

A kérdezőnek többek között az óvodáskorúak szexuális felvilágosításával is gondja volt, így kapcsolódik a kettő.

Ha a kormány nem hozta volna ezt a hülye törvényt, nem is lett volna belőle cirkusz. Alapból nem is nagyon beszélnek ilyesmiről az óvodában.

Ugyanez volt a könyvvel is, ha Dúró Dóra nem csinál ingyen reklámot, nem is lett volna rá ekkora kereslet. Kapufát lőttek.

Miközben meg ezzel van elfoglalva a világ, ők a háttérben "mentik a menthetőt", mert jövőre választás lesz, és addig kell lopni, amíg "lehet".


Hittanóra keretében abortuszról vetítettek videót, mert hogy Isten elleni bűntett, és nics olyan ok, ami miatt indokolt lenne a hittantanár szerint.


Megyünk vissza a sötét középkorba :(

Habár ha behozzák (tudom, hogy nincs bizonyítva) az első éjszaka jogát, lehet, hogy átértékelem a hozzáállásomat a dolgokhoz... Habár van az a pénz, ahogy Várkonyinál is lehet látni...

2021. júl. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 anonim ***** válasza:
48%

Itt az a gond, hogy a homoszexualitás minden formáját a szexxel és a felnőtt fogalmakkal hasonlítod. Miért ne lehetne nekik egy olyan mesét olvasni, ahol két királyfi talál egymásra. Ugyanez van a heteró mesékben is, csak épp egy királyfi és egy királylány, nincs benne sem több, sem kevesebb szexualitás.

Az érzékenyítés (amit ilyen formában nem lehet propagandának nevezni) fontos, hogy a leendő generáció ne ítélje el a melegeket csak azért, mert a szüleik azt mondták, hogy el kell őket ítélni. Lehet, hogy olyan, mint valami „agymosás”, de akkor csak egy kontra-agymosás a szülők homofób agymosása ellen. Remélem érted, hogy mire akarok kilyukadni.

2021. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/121 A kérdező kommentje:
Én nem mosom az agyát semmivel, hetero dologgal sem. Mert nem vagyok homofób, soha nem is voltam, és nem is szeretnék az lenni. De majd ÉN ahogy én gondolom beszélek a saját gyerekemmel erről majd ha úgy érzem eljött az ideje, mivel minden gyerek más is eleve. Ennyi a problémám, hogy ezt ne vegye át tőlem az iskola, óvoda.
2021. júl. 9. 10:13
 25/121 anonim ***** válasza:
66%
Nem is fogja, mert hitannal meg erkölcstannal fogják a helyes irányba terelgetni, hogy jó bírka legyen majd belőle, hiszen valamelyik így is úgy is kötelező.
2021. júl. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 anonim ***** válasza:
58%

De rengeteg szülő van, aki ezt ellenzi és beleneveli a gyerekbe a homofóbiát.

Az intézményesített felvilágosításnak is azért van komoly szerepe, mert sok szülő olyan prűd, hogy még a heteroszexualitásról sem hajlandóak beszélni a gyereknek. Aztán meg csodálkoznak, ha 14 évesen gyereket vár...

A homoszexualitásról szerintem szinte egy szülő sem beszél. Sok meleggel beszéltem már, közülük csak egy mondta azt, hogy neki beszéltek erről részletesen. Nekem sem mondtak erről semmit, viszont a homofób maszlagból kaptam én is gyerekként (szülőtől, tanítónőtől, tanároktól, barátoktól, ismerősöktől, ismeretlenektől, TV-ből, internetről és még sorolhatnám).

2021. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/121 anonim ***** válasza:
45%

Ugyan mutass már forrást, ami szerint a "melegpropagandát" nyomatják óvodásoknak!

Amúgy meg, akármennyire is furcsa, de nem propaganda, hanem az elfogadást tanítják. Itt több gyakorihasználóra is ráfért volna gyerekkorában.

2021. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
82%
26 Normális szexuális felvilágosítás most sem adnak,ez a baj.
2021. júl. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 anonim ***** válasza:
75%

23-as és 26-os vagyok. A 25-ös felhozta a hittant. Én direkt nem akartam, mert érzékeny téma, de, ha már feljött, akkor leírom a véleményem.

A hittan is pont ugyanolyan, mint a homoszexuális felvilágosító órák. A különbség annyi, hogy a hittan az propaganda, hisz ott ténylegesen buzdítják a vallásra a gyerekeket, sőt még meg is fenyegetik őket, olyan mód, hogy az fel sem tűnik. A vallás szerint, ugyanis minden nem vallásos ember rossz úton jár, mindenki vallásos kell legyen, sőt megfenyegetik a gyerekeket, hogy, ha nem térnek meg akkor sosem jutnak majd a mennybe és a pokol tüzén égnek majd el, ami csöppet sem gyermekbarát, mégsem harcolnak a homofób, önjelölt gyermekvédők a hittan betiltásáért.

2021. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/121 anonim ***** válasza:
24%
27 De,propaganda. Te meg erőszakos és köpönyegforgató vagy. Te papolsz a toleranciáról,miközben te megbélyegzed azokat,akik az ovis LMBTQ propagandával nem értenek egyet. Holott most sem bántotta őket senki.
2021. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!