Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy már kisiskolásoknak, ovisoknak akarják a szivárvány propagandát nyomni?

Figyelt kérdés

Az unokatesómék Németországban élnek, és a 9 éves lányának már rengetegszer erről beszéltek az iskolában. Az Angliában élő barátnőméknek a pre-schoolban ahova az 5.5 éves lánya jár már ilyen szerepjátékokat csinálnak ebben a témakörben. De miért kell ilyen kicsi gyerekeknél most ezt nyomni?

Szerintem még a heteroszexualitást sem kell feltétlenül ilyen kicsiknek a fejébe tömni, hát még ezt.. Én régen kifejezetten védtem a melegeket is, de már én nekem is kihullik a hajam az egész témától és gusztustalannak tartom, amúgy is majd én felvilágosítom a gyerekem akkor és azzal amivel én akarom, az iskolában erre semmi szükség. Csak nálam veri ki ez a biztosítékot mostanában? Pont az Itt van amerika csatornán is téma volt ez mert ott is a 12 éves lánynak már erről beszélnek az iskolában, szóval tényleg mindenhol ezt nyomják és normálisnak tűnő szülők szerint ez rendben van??


2021. júl. 9. 08:59
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
67%

30-as, indoklás? Miért lenne propaganda, ami valami jelenlétének tényéről beszél és a káros mivoltát cáfolja, valamint elmagyarázza, hogy miért is normális az, valamint, hogy hogyan működik?

Propaganda az, ami arra bíztat, hogy azt csináld. A homoszexualitásra senki sem bíztat. Melegként mondom, hogy szörnyű dolog melegnek lenni, mert rengeteg fájdalommal és vívódással jár. Aki viszont meleg, annak tudnia kell, hogy nincs egyedül, hogy nem vele van a baj és, hogy ő úgy van jól, ahogy, mert ez segíthet abban, hogy elfogadja saját magát és így boldogabb lehessen. Ahogy a felvilágosítás rész is hasznos (idősebbeknek pl. a nemi betegségekről).

2021. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 anonim ***** válasza:
28%
33 Ez miért óvodásoknak magyarázod,akik a heteroszexuális kapcsolatokat sem értik? Ez volt a kérdés. Ha a heteroszexuális kapcsolatokról nem beszélsz az óvodában ,akkor erről miért?
2021. júl. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/121 anonim ***** válasza:
37%

Ez nem propaganda. Csak elmondják nekik, hogy van ilyen.


Mert ennyi erővel mondhatjuk, hogy minden mese, amiben anyuka meg apuka van, az hetero propaganda. Az sem az. És nem kell ovisoknak a szexről beszélni, de egy ovis is biztos érti azt, hogy anya és apa szerelmesek, és látja, hogy megpuszilják egymást. Annyit kell mondani, hogy néha két fiú vagy két lány szeretik egymást, és ők puszizkodnak. Ennyi bőven elég egy ovisnak.

2021. júl. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/121 anonim ***** válasza:
77%

Minden óvónő beszél a heteroszexuális kapcsolatokról az óvodában.

Pl. ”Volt egyszer egy király és egy királyné...”

Vagy a tipikus királyfi-királylány románc

Ez szinte minden mesében ott vannak. Ennél több felvilágosítás óvodában nem is kell, ahogy gondolom nincs is. Azok is annyiból állnak, hogy olvasnak egy-egy olyan mesét, amiben ezek kicsit máshogy néznek ki, pl. királyfi-királyfi/királylány-királylány románc.

2021. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/121 anonim ***** válasza:
36%
35 Mondjuk egyértelmű,hogy alap a mesékben az anyuka apuka. Mivel az a természetben a deafult opció.
2021. júl. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként ezektől senki nem lesz toleránsabb vagy kevésbé toleráns. Azt minden gyerekbe beleverik,hogy törvénytelen fizikailag bàntalmazni másokat,törvénytelen a gyűlöletbeszéd,stb. Teljesen mindegy milyen nemű,korú,szexuális orientációjú emberről van szó. Innentől kezdve okafogyottá válik az egész. Ennyi erővel minden egyes negatívnak titulált tulajdonságot,jelenséget külön ki lehetne vesézni,hogy amiatt senkit nem szabad bántani. De értitek,ez alap. Aki meg bántani akarja az LMBTQ tagjait az nem azért bántja,mert a dodoában nem kapta meg a fejtágítást. Hanem azért,mert bántana az akárkit.ás politikai irányultságút,nőt,gyereket,állatot

...

2021. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 anonim ***** válasza:
21%
Nem „default”, hanem többséfi, de ez nem zárja ki a többit. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy ezentúl a mesékben csak barnahajú szereplők lehetnek, mert az a többség. Vagy, hogy a mesékben nem lehetnek vakok, sem sánták, sem kék szeműek, sem szőkék. Vagy messzebb megyek és azt mondod, hogy nem lehetnek a mesékben férfiak, mert a nőkből több van a világon. Mi ebben a logika? Attól, hogy több heteró van, attól még nem természetes, hogy a mesék csakis kizárólag heterókat tartalmaznak.
2021. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/121 anonim ***** válasza:
68%
A sárkány is default? Meg a beszélő állatok? A mese nem biológiakönyv, ember.
2021. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/121 anonim válasza:
37%

Lehet, hogy te elmondanád a gyerekednek, és értelmesen, előítéletek nélkül beszélgetnél vele a szexről (mind heteroszexuális, mind homoszexuális esetben), de rengeteg szülő ezt nem teszi meg. Az ilyen gyerekekkel ki fog beszélni, ha az iskolában nem lehet?

Szerintem igenis lehet már egy óvodással is beszélni erről. Abból, hogy beszélnek a melegekről, nem következik automatikusan, hogy a szexről beszélnek, és nem gondolom, hogy unokatesódék óvodájában szexuális felvilágosítást tartanak a kicsiknek. De hidd el, egy gyerek sem fog attól megállni a fejlődésben, ha elmondod neki, hogy „Tudod kislányom/kisfiam, előfordul, hogy két fiú, vagy két lány, úgy szereti egymást, ahogy anya és apa.” Ez viszont elengedhetetlen ahhoz, hogy később ne tekintsenek kuriózumként valakire, csak azért, mert más.

2021. júl. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/121 anonim ***** válasza:
0%
40 Na most a valóságot kevered a mesével? Pont te nem érted.
2021. júl. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!