Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés
Félek a Covidtól, mert közeli családomban, egy számomra nagyon fontos személlyel történt haláleset a vírus miatt és így érzékenyen érintenek a vírusról szóló hírek. Nemrég egy baráti találkozón, ahol az a barátnőm is ott volt, aki tud erről a félelmemről és a családomban történt tragédiáról eljött vírusosan erre a baráti találkozóra ezzel másokra sem ügyelve... Engem meg 1-2 embert pedig körbepuszilt, mindkét oldalról mert nálunk barátok között ez a köszönési szokás, de én személy szerint megalázónak éreztem úgy, hogy megosztottam vele ezeket a dolgokat és nem volt tekintettel rám. Próbáltam vele megbeszélni, hogy ez nekem rosszul esett és ő hozta ki magát mártírként a dologból, hogy én ok nélkül támadtam neki.

2022. dec. 30. 23:31
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/268 anonim ***** válasza:
21%

De te csak végletekben tudsz gondolkodni?


Nem élni kell a négy fal között, csak arra az időre ha beteg vagy és megfertőzhetsz másokat. Az évente nálam kb. kétszer-háromszor szokott előfordulni.

2022. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/268 anonim ***** válasza:
75%

"Arról volt szó, hogy ha tudomásod szerint beteg vagy, ami fertőzhet, akkor meg kell tenni mindent annak érdekében, hogy ne csessz ki másokkal."

Hát nem. A saját egészségére mindenkinek magának kell vigyáznia.


"És ennek része az, hogy maszkot húzol"

Nézz szét az utcán! Gyakorlatilag senki nem hord maszkot soha. :)


"nem mászkálász, ha nem muszáj"

Szóval csesszek ki magammal azért, hogy nektek jó napotok legyen. Hát azt leshetitek.


"Aki erre nem képes, az morálisan nincs rendben."

Akkor a te logikád szerint gyakorlatilag senki nincs rendben morálisan. :D


Egyébként meg a többség pont az olyan önző embereket ítéli el, akik arra kényszerítenének másokat, hogy az akaratuk ellenére maradjanak otthon. De ez már le lett írva többször is.

Viszont mindegy is, mert akinek van egy cseppnyi kis ész a fejében, az nem fog kihagyni egy jó bulit vagy egy baráti találkozót egy megfázás miatt, a többi pedig úgyis csak saját magát szívatja. :D

2022. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/268 anonim ***** válasza:
16%

Miért önzőség az a kérés, hogy ne veszélyeztess másokat? Miért én vagyok az önző, amikor nem a saját érdekemben beszélek?

Nem írok semmi érvet, mert látom leszrod, hogy másokat hogy veszélyeztet te és a fajtát. Olvass vissza, gondolkozz el, növessz értelmét, empátiát, és felelősségérzetet az embertársaid iránt.

Remélem más felelőtlensége miatt fogsz elpatkolni. (Ennél csúnyább üzeneteket akartam hagyni, de van annyi önuralmam, hogy ne tegyem. :) )


Az még érdekes, hogy a súlyosabb példákra nem reagálsz. Legbelül te is tudod, hogy nincs igazad.

2022. dec. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/268 anonim ***** válasza:
71%

"Miért önzőség az a kérés, hogy ne veszélyeztess másokat?"

Mert az önzőség, hogy elvárnád, hogy más hagyjon ki bármilyen programot azért, mert te azt úgy gondolod. Mintha te többet számítanál egy átlagos, bulizni vágyó embernél.

"Miért én vagyok az önző, amikor nem a saját érdekemben beszélek?"

A saját érdekedben beszélsz. Te rettegsz minden kis semmi betegségtől, nem én. :D

"Nem írok semmi érvet, mert látom leszrod, hogy másokat hogy veszélyeztet te és a fajtát."

Én már írtam érveket, hogy miért undorító dolog korlátozni más embereket. Az már a te bajod, ha nem sikerült értelmezni.

"Olvass vissza, gondolkozz el, növessz értelmét, empátiát, és felelősségérzetet az embertársaid iránt."

Ezt inkább neked kellene. :)

"Az még érdekes, hogy a súlyosabb példákra nem reagálsz."

Nem akarom a törékeny kis lelkedet megbántani.

Egyébként meg nem véletlen, hogy a többség úgy látja a dolgokat, mint ahogy én is.


Ja, és remélem, hogy egyszer téged is megpróbálnak majd az akaratod ellenére a normális életviteledben korlátozni. Lesz majd sírás akkor. :)

2022. dec. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/268 anonim ***** válasza:
77%
Csak szerinted,kérdező.Kezeltetned kellene a hipochondriádat,mert el fog hatalmasodni rajtad!
2022. dec. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/268 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem a barátnődnek nem kellene barátkoznia a magadfajtával.Neked pedig az életed hátralévő részét egy kulcsra zárt szobában kellene töltened,mert úgy biztosan nem öl meg a "covid".Így mindketten jól járnátok.
2022. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/268 anonim ***** válasza:
5%
Na, de legalább kiderült hogy a gyakorisok 90%-a egy csak magára gondoló arrogáns kretén. Gratulálok mindannyiótoknak! :)
2022. dec. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/268 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván csak egy magamra gondoló arrogáns kretén lehetek,ha nem hiszek a "covid" pestisben.
2022. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/268 anonim ***** válasza:
16%

"Mert az önzőség, hogy elvárnád, hogy más hagyjon ki bármilyen programot azért, mert te azt úgy gondolod."


Igen, Te vagy a beteg, és maradj otthon, hogy más ne betegíts meg, főleg egy olyan kórral, amelybe közel 50 000 ember halt meg.

Igen, hagyj ki 2 bulit és maradj otthon.

Ne azért maradjon otthon, mert XY úgy gondolja, hanem azért, mert ez a normális és ezt kívánja a tisztesség.



Kb. olyan, mintha azt kérnéd számon, hogy miért csak 50-nel lehet menni a városban, mikor te kocsid 200-at is tud és sokkal menőbb érzés száguldozni, mint lassan menni.


Remélem, trollkodásból írtad ezt és nem vagy ilyen kretén a valóságban.

2022. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/268 anonim ***** válasza:
20%
Az a teljesen szürreális számomra, hogy az olyan emberek, akik képtelenek otthon maradni vagy legalábbis nem buliba menni betegen, önzőségről és empátiáról papolnak. Fel nem fogom hogy mi zajlik ilyenkor a fejükben.
2022. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!