Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés
Félek a Covidtól, mert közeli családomban, egy számomra nagyon fontos személlyel történt haláleset a vírus miatt és így érzékenyen érintenek a vírusról szóló hírek. Nemrég egy baráti találkozón, ahol az a barátnőm is ott volt, aki tud erről a félelmemről és a családomban történt tragédiáról eljött vírusosan erre a baráti találkozóra ezzel másokra sem ügyelve... Engem meg 1-2 embert pedig körbepuszilt, mindkét oldalról mert nálunk barátok között ez a köszönési szokás, de én személy szerint megalázónak éreztem úgy, hogy megosztottam vele ezeket a dolgokat és nem volt tekintettel rám. Próbáltam vele megbeszélni, hogy ez nekem rosszul esett és ő hozta ki magát mártírként a dologból, hogy én ok nélkül támadtam neki.

2022. dec. 30. 23:31
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/268 anonim ***** válasza:
17%

#43 Miért bezárás az, hogy ha beteg vagy és megteheted, akkor ne menj sehová, ha nem muszáj??? Te bezárva érzed magad attól, ha betegen nem partizhatsz??? Vágod, hogy ez gci nagy felelőtlenség?

Én nem mondom azt, hogy tekintettel kell lenni másokra, mert én aztán leszrom, nincsenek ilyen elveim. Szimplán nem tartom jónak, elfogadhatónak, hogy egy ember kreténsége miatt többen kiessenek a munkából, ágynak esve szenvedjenek, ne adj isten meghaljanak. Csak mert a gyökér idiótának jogai vannak. Kérdezem továbbra is, a többieknek nincs joga nem kiesni a mindennapi életből? Esetleg nincs joguk élni?

Ha meg azt nézzük, hogy ki van nagyobb tekintettel a másikra... Mit gondolsz, az aki azt mondja, hogy betegen ne menj sehová, az tényleg nagyobb károkat okoz, mint aki a jogaira hivatkozva fértőz az indokolatlan járkálásával több száz útonjárót és egyéb embereket..? Pont ez a gci nagy baj, hogy szinte mindenki csak én én én, a saját jogaival van elfoglalva, mint valami önző szrdarab, és letojja, hogy mások szenvednek miatta.


Ha meg azt mondod, hogy mehetsz betegen az utat, akinek nem tetszik, kerüljön el... Ok, "legyen". A kérdező ismerőse se szólt előre, csak mondom. De akkor aki betegen megy utcára írja ki magára, hogy "Be, egy önző fax vagyok és a jogaira hivatkozva betegen mászkálok, leszrva, hogy másoknak mit okozója", más is tudjon róla, és el tudja kerülni. Ja, hogy ez már sérti a személyiségi jogait? Milyen érdekes, hogy már megint itt fogunk tartani...

2022. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/268 anonim ***** válasza:
24%
Úgy tűnik hogy neked az alapvető szövegértelmezéssel vannak gondjaid. Már külön is leírtam, abban a válaszban is arról volt szó, hogy nem arról van szó hogy nem mehetsz sehová vírussal (tudom, nehéz felfogni, de most olvasd el újra a mondatot hogy megértsd), hanem hogy az olyan opcionális dolgokat, mint a bulizás, hagyd ki. Ettől függetlenül kimehetsz sétálni, elmehetsz kirándulni vagy boltba. Nyilván ez íratlan szabály, empátia kell ahhoz hogy megértsd, aminek szintén híján vagy sajnos :c
2022. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/268 anonim ***** válasza:
67%

"Miért bezárás az, hogy ha beteg vagy és megteheted, akkor ne menj sehová, ha nem muszáj?"

Talán azért, mert én menni akarok akkor is, ha beteg vagyok. Ugyanis én nem a négy fal között élem az egész életemet.

"Te bezárva érzed magad attól, ha betegen nem partizhatsz?"

Igen. Az pedig mindenkinek a saját felelőssége, hogy ő maga ne kapja el a betegségeket.

"Szimplán nem tartom jónak, elfogadhatónak, hogy egy ember kreténsége miatt többen kiessenek a munkából"

Leírtam, hogy én senkitől nem várom el, hogy ne menjen dolgozni, ha beteg. Nem én akarom megtiltani nekik.

"Pont ez a gci nagy baj, hogy szinte mindenki csak én én én, a saját jogaival van elfoglalva, mint valami önző szrdarab, és letojja, hogy mások szenvednek miatta."

Hát igen. Látom, ti letojjátok, hogy a normálisabb embereknek szenvedés otthon rohadni gyakorlatilag a semmivel.


És igen, akik bele akarnak szólni a más emberek életébe, azok bizony sokkal nagyobb károkat tudnak okozni, mint bármilyen vírus.

Kiírni meg nem vagyok köteles magamra semmit és ti sem vagytok kötelesek.

De hát látom, hiányzik az empátia és nem vagytok képesek megérteni, hogy az emberek többsége szeretne élni akkor is, ha esetleg megfázott egy kicsit. És ez bizony szomorú.

2022. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/268 anonim ***** válasza:
24%

"Kiírni meg nem vagyok köteles magamra semmit és ti sem vagytok kötelesek."


De akkor hogyan vigyázzak arra hogy ne kapjam el? Pont emiatt kéne a beteg félnek figyelnie arra hogy ne adja át.


Egyébként ennyire rossz otthon, hogy nem tudsz megmaradni pár napig betegen a házadban?


Mellesleg nevetséges hogy most sem látod, olvasd el a saját válaszaidat, az összesben ÉN, ÉN, ÉN. És aztán leönzőzöd azokat akiknek fontos mások egészsége.

2022. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/268 anonim ***** válasza:
77%

"De akkor hogyan vigyázzak arra hogy ne kapjam el? Pont emiatt kéne a beteg félnek figyelnie arra hogy ne adja át."

Ha látod, hogy valaki beteg, akkor kikerülöd. Ilyen egyszerű.

A saját egészségére meg mindenkinek magának kell vigyáznia.


"Egyébként ennyire rossz otthon, hogy nem tudsz megmaradni pár napig betegen a házadban?"

Ha muszáj lenne, meg tudnék maradni, csakhogy sokkal jobb dolog élni és elmenni különböző programokra, mint a négy fal között tespedni. A saját életemet pedig nem vagyok köteles elcseszni senkinek a kedvéért.

Ha meg te ezt nem így látod, akkor azzal nem lehet mit kezdeni.


"Mellesleg nevetséges hogy most sem látod, olvasd el a saját válaszaidat, az összesben ÉN, ÉN, ÉN."

Mert szerinted milyen személyes névmást kellene használnom, ha a saját életemről beszélek, vagy ha a saját véleményenet írom le? :D

Az meg továbbra is jó vicc, hogy azok neveznek önzőnek másokat, akik le sem tojják, hogy más embereknek van életük, vannak hobbijaik, vannak barátaik és nem fognak mindent otthagyni egy kis semmi betegség miatt.

2022. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/268 anonim ***** válasza:
24%

"Ha látod, hogy valaki beteg, akkor kikerülöd. Ilyen egyszerű."

De ezt nem feltétlenül lehet látni :D

Gondolom az már nem is opció hogy maszkot húzzál, mert azzal is korlátoznak, holott arról látnám hogy beteg vagy és nem is fertőznél le olyan egyszerűen.


"Az meg továbbra is jó vicc, hogy azok neveznek önzőnek másokat, akik le sem tojják, hogy más embereknek van életük, vannak hobbijaik, vannak barátaik és nem fognak mindent otthagyni egy kis semmi betegség miatt."


De ez az! Téged nem érdekel, hogy a betegség miatt valaki nem fog tudni találkozni a barátaival, hobbikat űzni, stb. Az hogy neked ilyen betonerős immunrendszered van, tök jó, csak a legtöbb ember nem tud úgy funkcionálni betegen, mint egészségesen.

2022. dec. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/268 anonim ***** válasza:
77%

"Gondolom az már nem is opció hogy maszkot húzzál, mert azzal is korlátoznak"

Amíg nem foglalják törvénybe, addig senki nem köteles maszkot hordani. Kint az utcán láthatod is, hogy gyakorlatilag senki nem hordja. Nem véletlenül van ez így.


"Téged nem érdekel, hogy a betegség miatt valaki nem fog tudni találkozni a barátaival, hobbikat űzni, stb."

Leírtam, hogy én nem tiltom meg senkinek sem, hogy betegen is mászkáljon. Ha meg ő önszántából nem akar mászkálni betegen, az már nem az én hibám. Én aztán nem próbálok megtiltani senkinek semmit.


"a legtöbb ember nem tud úgy funkcionálni betegen, mint egészségesen."

Valahogy én nem ezt látom.

De az már megint csak a saját dolga mindenkinek, hogy mit csinál betegen és mit nem.

Korlátozni más embereket viszont baromira nagy önzőség.

2022. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/268 anonim ***** válasza:
19%

Akkor elmondok egy titkot: Az emberek azért nem szeretnek betegek lenni, mert ágynak esnek, köhögnek, nem tudnak úgy élni, mint egészségesen. Ha ezt te nem így látod, akkor javaslom less ki kicsit a buborékodból.

Azért nem akar önszántából senki mászkálni betegen, mert kellemetlen, lassabban gyógyul, stb. Te egy kivétel vagy ilyen szempontból, de hagyom is, mert egyértelmű hogy csak magaddal vagy elfoglalva. Remélem elkapsz egyszer valamit amitől tényleg ágynak esel.

2022. dec. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/268 anonim ***** válasza:
21%
Jó van gyerekek, akkor ha lesz egy olyan halálos vírus, mint régen a pestis, és elkapom, BIZTOS ISTEN hogy egész nap utazgatni és prüszkölni fogok a tömött buszokon, remélem mind elkapjátok, összefertőzitek a családot is, és megdöglötök a búsba. Mert nekem akkor épp ahhoz lesz kedvem! :D
2022. dec. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/268 anonim ***** válasza:
71%

Én is elmondok egy titkot: attól még, hogy te kidőlsz minden kis megfázástól, az emberek többsége nem így van ezzel, hanem folytatja az életét betegen is.


"Azért nem akar önszántából senki mászkálni betegen"

Már maga az állítás is hamis.

Alig ismerek olyan embert, aki otthon akarna rohadni akkor is, ha nem muszáj.

De hát úgy néz ki, hogy te tényleg csak a saját jogaiddal vagy elfoglalva. Bezzeg ha téged akarnának korlátozni bármiben is, akkor aztán fel lennél háborodva. :D

2022. dec. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!