Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak szerintem volt megalázó?

Csak szerintem volt megalázó?

Figyelt kérdés
Félek a Covidtól, mert közeli családomban, egy számomra nagyon fontos személlyel történt haláleset a vírus miatt és így érzékenyen érintenek a vírusról szóló hírek. Nemrég egy baráti találkozón, ahol az a barátnőm is ott volt, aki tud erről a félelmemről és a családomban történt tragédiáról eljött vírusosan erre a baráti találkozóra ezzel másokra sem ügyelve... Engem meg 1-2 embert pedig körbepuszilt, mindkét oldalról mert nálunk barátok között ez a köszönési szokás, de én személy szerint megalázónak éreztem úgy, hogy megosztottam vele ezeket a dolgokat és nem volt tekintettel rám. Próbáltam vele megbeszélni, hogy ez nekem rosszul esett és ő hozta ki magát mártírként a dologból, hogy én ok nélkül támadtam neki.

2022. dec. 30. 23:31
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/268 anonim ***** válasza:
14%

"Egy ilyen beteges kapcsolattal összehasonlítani azt, hogy valaki nem rohad otthon a semmiért, az azért elég meredek. :D"


Pedig hasonló. Ha ők szeretnék, akkor te miért akadályoznád őket? Hát legyél már empatikusabb! Te is kettyinthetsz 80 évesen tizenévesekkel, neked is megvan hozzá a jogod.

2022. dec. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/268 anonim ***** válasza:
81%

Én is lemondtam rólatok.

Ha nem értettétek meg még mindig, hogy mi is a probléma azzal, amit csináltok, az már nem az én hibám. Szar lehet nektek. :)

2022. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/268 anonim ***** válasza:
8%
Na végre elment
2022. dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/268 anonim ***** válasza:
19%

Itt egyedül te nem érted mi a probléma. Csak azokra gondolsz, akiket nem visel meg a betegség. Mi meg azokról beszélünk, akiket igen.

Én személy szerint úgy beszélek azokról, akikre veszélyes, hogy nekem a legtöbb esetben nincs is komoly bajom, tudnék mászkálni. Nekem is volt már pozitív covid tesztem, semmi bajom nem volt, képes lettem volna mászkálni. Ehhez képest nem tettem, mert mi van ha lefertőzök valakit, aki nem ilyen szerencsés, lélegeztetőre kerül, belehal. Egy gyógyulási idő alatt nem megy tönkre a közösségi élete senkinek, aki normális emberekkel vette körbe magát. Míg aki belehal annak nemhogy tönkre megy az élete, meg jujjci rossz kedve lesz, ha nincs parti, hanem meghal. Vágod, az végleges. A család meg gyászolhat. De gondolom ez semmit sem jelent neked és a hozzád hasonlóknak, mert vannak jogaitok, meg jujj otthon lenni szenvedés, hogy lehet ilyet kérni.

És nem, nem beteg a 14 éves és a vének beleegyezése szexuális kapcsolatával összehasonlítani. Mind a két esetben a saját jogait, meg azt nézi, hogy neki jó legyen, nem pedig azt, hogy milyen hatással van másokra. Ugyanolyan legális mond a két dolog, beteg és káros mind kettőt csinálni, ugyanolyan felelőtlenség mind a kettő.

2022. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/268 anonim ***** válasza:
90%
Ha elmennétek innen, nem hiányoznátok senkinek ti sem. :D
2022. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/268 anonim ***** válasza:
76%

Látom, nehéz megérteni, hogy a saját egészségére mindenkinek magának kell vigyáznia.

És nem a normális többségnek kell a hangoskodó kisebbséghez alkalmazkodnia, akik ágyban döglenek még egy megfázással is és ugyanezt követelnék a környezetüktől.

Az pedig, hogy a hetven évesek és a kiskamaszok szexuális kapcsolatait egy átlagos élettel egyáltalán összehasonlítjátok, elég eltorzult értékrendre utal.

2022. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/268 A kérdező kommentje:
Nyugodjon már le mindenki a πcsába
2022. dec. 31. 13:57
 88/268 anonim ***** válasza:
8%

"elég eltorzult értékrendre utal"

Pont amilyen a tiéd is, látom nem vetted észre a párhuzamot.

2022. dec. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/268 anonim ***** válasza:
84%
Sok mindent elárul rólatok, hogy szerintetek az az eltorzult értekrend, ha valaki nem akadályoz másokat az életvitelükben, meg ha valaki nem a négy fal között él.
2022. dec. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/268 anonim ***** válasza:
7%

Senki nem mondta, hogy a négy fal között kell élni. Arról volt szó, hogy ha tudomásod szerint beteg vagy, ami fertőzhet, akkor meg kell tenni mindent annak érdekében, hogy ne csessz ki másokkal. És ennek része az, hogy maszkot húzol, nem mászkálász, ha nem muszáj, vagy minimum a tali előtt tájékoztatod azokat, akikkel mész, hogy dönthessenek időben.

Aki erre nem képes, az morálisan nincs rendben. Pont mint az, aki öregen kúrja a 14 éveseket, mondván, hogy legális és törvényes.

2022. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!