Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a mentalitás a fiatalok...

Mi ez a mentalitás a fiatalok körében? (külföldi munka)

Figyelt kérdés

Üdv! Nagyon sok középiskolás ismerősöm van (én is az vagyok). Sokan, ha a jövőjükről kérdezik őket csak ennyit mondanak;"tökmindegy mi lesz, de kimegyek külföldre". A külföldi munkával tulajdonképpen nincs baj, de mindenféle szakma és nyelvtudás nélkül elég furcsa. Nekem 3 olyan osztálytársam van akiknek nem ment a tanulás és, ahogy nem voltak már tankötelesek mentek ki külföldre. Ausztria, Németország és Anglia (a srác semmit nem tudott angolul). Természetesen mindhárman betanított munkások lettek de ez mire jó? Megértem ha valakinek nem megy a tanulás, de egy szakmát azért ki lehetne tanulni. Aztán ha itthon nem tud elhelyezkedni és ismeri a nyelvet akkor menjen ki, ha úgy tartja helyesnek. (Pl az orvosokkal akik a sokkal jobb fizetésért mennek ki semmi bajom, mert mindent megtettek amit tudtak) de ez a feladom a sulit és kihúzok mosogatónak, szerintem nagyon rossz hozzáállás. Nálunk többen is tervezik, hogy ha leérettségiznek akkor egyből mennek ki.


Én nem vetem el a külföldi munka lehetőségét, de én (most már elmondhatom, hogy tudok olyan szinten angolul, hogy megállnám kint a helyem) valamint mindenféleképpen el szeretnék végezni egy bizonyos szakot az egyetemen. Aztán ha megvan a diplomám mindent megteszek azért, hogy itthon elhelyezkedjek, olyan fizetésért amilyennel elégedett lennék. Ha ez nem sikerül na akkor megyek ki, egyfajta végső megoldásként tekintek erre, mert itthon képzelem el a jövőm. 18/f


2016. ápr. 3. 00:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:

Cigi **

Kiló**

2016. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek de most néztem meg és a pontos minimál bér Írországban €332/week ami még €1400 sincs. Ugyhogy talán még rosszabb mint gondoltam. Ö € 1600 kap de valószínü azért mert csak éjszakás müszakban van ami ugye egy kis extra, de amiröl itt beszéltetek mosogatás meg a többi teljesen biztos hogy az alap minimál bért kapja
2016. ápr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki hogy van ezzel,de nekem egy doboz fájdalomcsillapító -lázcsillapító elég egy évre mellé meg C vitamin.Akinek a gyógyszerköltség valós tétel a rezsiben az szerintem ne utazzon angolokhoz. Akár otthonról is hozhat amúgy gyógyszert. No meg sok mindent meg lehet sütni otthon akár kenyeret is géppel és ott is vannak second handek. Mellesleg Németeket Osztrákokat ismerem jobban ott nincsenek megveszett árak ,határ mentén élők oda járnak vásárolni át,ők meg jönnek át fogászatra.
2016. ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
28%
Egy ártatlan véleményemet valaki szépen lepontozta (nem tudom ki volt, de ez annak szól) Az a bajod Magyarországgal, hogy itt mindenki egy mekkora bal*asz...? Akkor te mi vagy? Elmondjam mi? Egy hitvány hazaáruló!
2016. ápr. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
Ha neked elég egy pàr darab fájdalom csillapító egész évre akkor te igazán egézséges lehetsz. Megnézném, hogy ott ahol folyamatosan szakad az esö meg fúj a szél mirre vinnéd az egy doboz fájdalom csillapitóddal, amikor az emberek àllandóan meg vannak fázva és a többi. Gyógyszert meg nem vihetsz ki akár milyet mert én is próbáltam küldeni ki és szigorü szabályokhoz van kötve hogy mit vihetsz és Mit nem. A kenyérsütésröl meg annyit, hogy majd mutass nekem valakit, aki a belét kidolgozza ( mert ugye csak azért mert külföld azért ott is hajtás van, lehet hogy keményebb mint itthon amúgy) éjszakás müszakban heti 6 napon át és akkor majd még neki áll kenyeret sütögetni meg elöállitani az élelmiszereket hàzilag 2 müszak között. Mindegyikötök lehurrogja Magyarországot azért mert azt hiszitek, hogy külföldön egy szaros takarítói vagy wc pucolói állásból is úgy élnek mint itthon a miniszterek, pedig ez amúgy rohadtul nem így van.a másik meg az, hogy tapasztalat meg érettségi nélkül még a legmegalazóbb munkát se lehet megkapni
2016. ápr. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:

#15: A testvérem ugyan nem Írországban szokott dolgozni, hanem az osztrák hegyekben, de elég neki pár szem gyógyszer. Pedig ott sincs túl jó idő.

Azt meg senki sem hiszi, hogy ott miniszterként él mindenki, de határozottan jobban. Nem véletlenül megy ki annyi ember és nem véletlenül marad kint.

2016. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
Én nem próbálok meggyözni senkit. Menjetek ki és majd meglátjátok.Ausztria az meg teljesen más dolog mert egy köpésre van innen és valószínü, hogy a félre tett pénzt Haza lehet hozni és itt elköleteni ami ja valószínüleg több dolgot fedez majd mint az itthoni kereset.na meg azt, hogy ha valaki ki megy dolgozni és egy munkás szállón lakik valamint rendszeresen hazajár az nem ugyanaz mint amikor valaki egy adott helyen él ahol lakást meg miegymást fizet.A doboz fájdalom csillapítót meg hagyjátok már amikor egy nö majdhogynem minden hónapban megeszik egy dobozzal csak a menstruációs görcsök miatt.nem azt mondom, hogyha valaki orvosnak tanul ne menjen ki mert talán azt még támogatom is. Ha valaki éveket tanul egyetemen az igen is megérdemli, hogy normális fizetése legyen ne úgy mint itthon, de amikor az emberek azt hiszik, hogy a legalja munkából is majd megélnek mint hal a vízben csak azért mert külföld, na azok az emberek hatalmas tévedésbe vannak
2016. ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
75%
Én már nyolcadik éve Hollandiában élek. Mindig a minimálbér (netto 1200 euro/hó ) alatt kerestem, takarító és mosogató munkákat végzek. Most májusban New Yorkba fogok kirándulni másfél hétre, a rávalót alig fél év alatt spóroltam össze. És még az is bele fog férni, hogy júliusban hazalátogassak két hétre. Azt hiszem, ez sokmindent elárul.
2016. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
24%
És te finanszírozol mindent egyedül vagy mondjuk lakótárssal oszlik meg az albérlet, a számlák meg a többi? Mert nekem nehogy azt mondd hogy te fizetsz mindent egyedül egy takarítói álläsból és emellett még utazgatsz is össze vissza. Mindegy nem is fontos.szép napot mindenkinek ebben a "szörnyü" országban :/
2016. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
19: Szobát bérlek 375 euróért per hó, és ebben minden benne van. Biztosítás 100 euro per hó. Kajára elég 200 euro/hó. A havi keresetem átlagban 900-1000 euro. El lehet járni szórakozni, meg félre rakni is belőle. Azt nem írtam, hogy össze-vissza utazgatok, de évente egyszer megendedhetek egy külföldi kiruccanást, és mellette még kétszer haza is látogathatok. Itt, nyugaton az alapdolog, hogy még minimálbéres melós is el tud külföldre utazni, míg Mo.-n ugyebár eseményszámba megy, és ha valakinek összejön, akkor az rendre irígykedést meg utálkozást von maga után a kollégák részéről (itt most a minimálbéres vagy annál alacsonyabb munkakörökre gondolok!).
2016. ápr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!