Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a mentalitás a fiatalok...

Mi ez a mentalitás a fiatalok körében? (külföldi munka)

Figyelt kérdés

Üdv! Nagyon sok középiskolás ismerősöm van (én is az vagyok). Sokan, ha a jövőjükről kérdezik őket csak ennyit mondanak;"tökmindegy mi lesz, de kimegyek külföldre". A külföldi munkával tulajdonképpen nincs baj, de mindenféle szakma és nyelvtudás nélkül elég furcsa. Nekem 3 olyan osztálytársam van akiknek nem ment a tanulás és, ahogy nem voltak már tankötelesek mentek ki külföldre. Ausztria, Németország és Anglia (a srác semmit nem tudott angolul). Természetesen mindhárman betanított munkások lettek de ez mire jó? Megértem ha valakinek nem megy a tanulás, de egy szakmát azért ki lehetne tanulni. Aztán ha itthon nem tud elhelyezkedni és ismeri a nyelvet akkor menjen ki, ha úgy tartja helyesnek. (Pl az orvosokkal akik a sokkal jobb fizetésért mennek ki semmi bajom, mert mindent megtettek amit tudtak) de ez a feladom a sulit és kihúzok mosogatónak, szerintem nagyon rossz hozzáállás. Nálunk többen is tervezik, hogy ha leérettségiznek akkor egyből mennek ki.


Én nem vetem el a külföldi munka lehetőségét, de én (most már elmondhatom, hogy tudok olyan szinten angolul, hogy megállnám kint a helyem) valamint mindenféleképpen el szeretnék végezni egy bizonyos szakot az egyetemen. Aztán ha megvan a diplomám mindent megteszek azért, hogy itthon elhelyezkedjek, olyan fizetésért amilyennel elégedett lennék. Ha ez nem sikerül na akkor megyek ki, egyfajta végső megoldásként tekintek erre, mert itthon képzelem el a jövőm. 18/f


2016. ápr. 3. 00:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy fórumokon, facebook-postokban rendre bele szoktam futni olyan kommentelőkbe, akik szabályosan szidják a külföldre ment ismerőseiket-rokonaikat ilyetén módon: "Hú, most kiment nyugatra mosogatni meg takarítani, és azt hiszi, evvel megcsinálta a sikeres karriert! Meg játsza a boldog életű embert, amikor hazalátogat!". És ilyesmik. Nos, az nem kérdés, az ilyen emberekből egyértelműen az irígység beszél.
2016. ápr. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:

irreleváns a felhős idő meg az eső az egészségre. Nekem pl kifejezetten akkor van rossz kedvem ha meleg van és süt a nap ..aki meg fájdalomcsillapítókon él és havonta benyom egy dobozzal az valamit nagyon rosszul csinál mindenesetre nem neki való a külföldi munka. Mellesleg a kenyérsütés egy géppel kb 10 perc előkészítést igényel, 12 órás műszakok után is vidáman megcsináltam,legalább tudom mi van benne.

Én azt hiszem el amit látok és az ismerőseim "alja" munkákból havi szinten legalább 150 ezer ft-nyi pénzt haza tudnak adni vagy félretenni,de ez a minimum.Oké nem Íreknél vannak hanem a Fritzeknél ,nem tudom mi folyik a szigeten de nem kötelező oda menni...És mellette albit fizetnek esznek isznak. Ha ezt idehaza takarításból csomagrakodásból valahol meg tudod csinálni akkor kérem a címet .

2016. ápr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 Damn ***** válasza:

#1 - totál igazad van szerintem

#21 - sajnos ezt az irigység dolgot én is tapasztalaom, nem is keveset és sajnos családon belülről

#18 - Dolgoztam már mindenfelé a világon, Indiában, Franciaországban, Németországban, Angliában(jelenleg itt is élek) és Hollandiában(Breda-Dongan) is. Ne vedd kérlek támadásnak amit írok mert nem annak irányul, csupán a véleményem. Nekem nem lenne opció az, hogy 8 év után is ott tartsak, hogy takarítok vagy mosogatok. Egy szoba bérlése még jó amikor tini vagy fiatal az ember, de 30 fölött azért már család, élettárs egyéb dolgoknak is be kellene játszaniuk(persze ha nem akarsz egydül élni életed végéig) különben lassan kifut az ember a családalapítás idejéből. Lehet, hogy ezzel csak én vagyok így de amikor 50-60 évesen visszatekintek az életemre eredményeket akarok majd látni és azt, hogy elértem valamit az életemben, nem pedig azt, hogy egy szobában éltem X évig, akkor sem ha eljutottam 1,5 hétre USA-ba, ezek nem valódi eredmények.



Válaszolva a kérdező eredeti kérdésére.

Ezek az emberek mindig a könnyebb utat választották és mindig is afelé fognak indulni. Könnyebb elhinni és nyomni magamnak, hogy "kimegyek kűfődre és jobban élek" mint azt, hogy tanuljak pár évig, legyen mit felmutatni és utána induljak útnak egy kézzelfogható magabiztos tudással.


Ezek az emberek valamilyen szinten minidg el fognak bukni az életben.

2016. ápr. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
53%
23: 26 éves voltam, amikor kijöttem. Előtte otthon sz*r*bbnál sz*r*bb munkahelyeken gályáztam, sz*r*bbnál sz*r*bb kollégák között 40-60 ezres fizuért. Az én szememben az is siker, hogy egy olyan országban élek, ahol a minimálbérből is megengedhet magának az ember más dolgokat, mint a létszükséglet. Legmagasabb végzettségem síma érettségi, az igazat megvallva nem igazán érzek már hajlamot a tanulásra. És attól még alapíthat családot az ember, hogy mosogatást-takarítást csinál.
2016. ápr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:

#22


Ha valaki felre tud tenni 150.000Ft-ot,ami kb €500 egy hónapban,az nem minimál bérért dolgozik mert az mindenhol €1200-1500 között van ha ebböl kifizeti az albérletet( jelzem nem egyetlen szobára gondolok,hanem egy tisztességes lakást) plusz a számlákat, az mindenhol legalább €700-800, és ez még a nagyon minimum kategória.Na most akkor még ezen kívül nem evett,nem vett magának még egy darab bugyit se.szóval ha valaki ezeken az alap kiadásokon kívül Haza ad majd €500 /per hó az valószínüleg nem minimál bérért robotol,már pedig itt a téma arról volt


A másik pedig az hogy ha valaki ki megy és tulajdonképp egy db szoba az otthona, azt ne úgy állítsuk már be mintha a kánaän lenne ott kint mert a lakóhelyen spórolva összetud gyüjteni annyi pénzt, hogy elmehet nyaralni.Budapesten is vannak szobák kiadók már 20.000Ft -ért akkor ezt itthon is nyugodtan meg lehet csinälni.


Az meg, hogy az emberek Haza hozzák a pénzt és " hú 2 havi fizu egy hónap alatt felreteheteö mekkora királysäg van",ja csak abból a pénzböl kint szart nem lehet csináli, úgyhogy talán az adott orszäg életszínvonalához meg áraihoz kéne hasonlítani a felretett pénzt nem pedig Magyarországohoz,ahol kb minden a felébe vagy még éppen annál is kevesebbe kerül az adott orszäghoz képest.


A fájdalom csillapitóról meg annyit, hogy soha nem tudhatod, hogy mikor leszel betegen,és ha már egyszer az vagy akkor viszont számolni kell vele ha tetszik ha nem. Ha ti úgy indultok el bárhová is hogy " À én úgyse lehet beteg" ahhoz meg csak gratulálni tudok.És igen én amikor szinten szedek fájdalom csillapítót menstruációs görcsök miatt, akkor szerinted kedves válaszoló valamit nagyon rosszul csinálok?!?


a kenyérsütésröl meg annyit,hogyha egyszer hazaértem a melóból én pihenni akarok, meg Tv-ni, meg a gyerekeimmel lenni vagy rendelni egy pizzát annelkül hogy a tésztáját nekem kéne elöállítani,mert így is spórolhatok.


Lehet itt érvelni azzal, hogy mennyit lehet " HAZAI VISZONYLATBAN" félre tenni külföldön,csak az van elfelejtve hogy ezért egyetlen szoba az otthonod, meg Az élelmiszereket is te állítod elö ja és még beteg sem lehetsz, de hát ez nem is fontos az a lényeg, hogy van pénz félre téve... Csak ugye milyen utón módon lett az megspórolva

2016. ápr. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:

#25-ös.


Ha valaki kint dolgozik, akkor miért ne lenne elég neki egy szoba? Nem fog abba az egy szobába családot alapítani. (Arról ne is beszéljünk, ha valaki 2-3 ismerőssel együtt megy, mert úgy elég családias tud lenni a dolog.)

Itthon meg próbáld megcsinálni... 20 ezerért max lakótárssal kapsz egy szobát. (Pécsen legalábbis.)

Félretenni pedig, az itthoni minimálbérből, mégis hogy szeretnél? :D Tisztában vagy egyáltalán az itthoni minimálbérrel kapcsolatban? És a külföldön félretett 2 havi fizu semmi, ugye? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

Kint nem lehet belőle semmit sem csinálni? De, lehet.


A gratulációt pedig köszi azok nevében, akik nem gyógyszerekre alapozzák az életük! Ne értsd félre, ha új helyre költözök, viszek olyan gyógyszert, amire szükségem lehet. 2 levél fájdalomcsillapító, 2 levél antibiotikum és pár tasak megfázás elleni cucc. Nagyjából minden ismerősömnek hasonló a pakkja. Eddig egyikünk sem járt rosszul. Aki meg kórházba került, az úgyis ott kapott gyógyszert.

És igen, valami elég rosszul csinálsz, ha napi szinten szedsz fájdalomcsillapítót. Mondom ezt úgy, hogy volt egy porcdaganat a lábamban, amitől egy évig minden apró lépés fájt és mondom ezt úgy, hogy durván migrénes is voltam.


"Lehet itt érvelni azzal, hogy mennyit lehet " HAZAI VISZONYLATBAN" félre tenni külföldön,csak az van elfelejtve hogy ezért egyetlen szoba az otthonod, meg Az élelmiszereket is te állítod elö ja és még beteg sem lehetsz, de hát ez nem is fontos az a lényeg, hogy van pénz félre téve... Csak ugye milyen utón módon lett az megspórolva"

Lehet itt érvelni, csak számodra felesleges. Ennyi ember itt írja, naponta több ezren tanúsítják és élik át a véleményünk... De nincs igazunk, ugye? 1 ismerősöm kivételével, mindenki boldogabb és kiegyensúlyozottabb, aki kiment külföldre dolgozni. Mindenki jobban keres, jobban megvan becsülve, DE mi biztos csak egy álomvilágban élünk.

Itthon pályakezdőként dolgozom. És jé, egyetlen szoba az otthonom. Jobb ezen a téren itthon? Nem.

Külföldön miért ne lehetnék beteg? Mert fizetnem kell érte? Max úszik a félretett pénz. Itthon meg, elég sok esetben a munkahely. Jobb ezen a téren itthon? Nem.

Itthon tudok pénzt félretenni minimálbérből? Nem. Jobb ezen a téren itthon? Nem.

Igazából tényleg nem értem, mit szeretnél. Megmagyarázni nekünk, hogy rosszul látjuk, amit jól élünk meg? Szerinted azért megy ki ennyi ember és azért marad kint annyi ember, mert olyan rosszul csinálják?

2016. ápr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:

Ott a pont utólsó. Annyira fantasztikusnak állítottad be a külföldi létet,hogy már most azon gondolkozom,hogy feladom itt a munkámat és kiutazom azért hogy a lakásomat 2-3 vagy esetleg 4( ugye mert így aztán még többet spórolhatok) osszam meg és úgy élhessek megint mint az egyetemisták,sorban állás a fürdö ajtóban meg ilyesmi.Alig várom na meg azt is, hogy egy egész gyógyszertárat vihessek magammal azért mert más esetben nem tudok eleget spórolni, ha netán orvoshoz is mennem kéne.Még szerencse,hogy lesz nälam antibioutikum azt majd bevehetem miután orvos nélkül felállítottam a saját diagnózisomat.

A mosogatói meló meg a takarítói állás az meg a legjobb az egészben, az aztán tényleg olyasmi amire igazán büszke lehetek.


Ezek után majd Haza jöhetek és vegyétek itthon a mellkasom, hogy milyen faxän összehoztam az életet na meg, hogy nekem még spórolt pénzem is van.

2016. ápr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:

amúgy meg hogyha tanultál volna, akkor nem minimál bérért kéne dolgozni itthon.akkora császárok vagytok, el végzitek a minimális iskolát aztán még elmentek más országba a legalja munkát csinálni, Haza érve meg itt büszkélkedtek hogy ti jobban éltek, mint mondjuk egy olyan aki hosszú kemény éveket tanult egyetemen.


Én nem gyözködök senkit semmiröl, ha neked ilyen csodálatosan összejött az élet akkor gratulálok és legalább ilyen "fantasztikus" eredményeket kívänok a jövöben is.

2016. ápr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
46%

Most amúgy érveket akarsz vagy poénkodni?

Mi köze a te itthoni munkádnak ahhoz, hogy mások kint hogy élnek? Semmi.

Ki mondta, hogy menj ki? Ki mondta, hogy menj ki olyan esetben, ha itthon jó melód van? Senki. Akkor miről beszélsz igazából? Te az itthoni, jó munkáddal akarod megmondani, hogy másoknak kint milyen rossz? Vagy mit szeretnél? Tényleg nem értem a motivációd.

Az külön vicces, hogy először az zavar, hogy valaki úgy él, hogy áh, úgysem lesz beteg, utána meg az, ha valaki felkészül arra, hogy beteg lesz. Most akkor miről is beszélsz?

Ki mondta, hogy komolyabb baj esetén, amikor nem tudom, hogy mi a gond, egyből beveszem az antibiotikumot? Szintén, mint sokadszorra, senki. Itthon amúgy a dokim rám néz, meg sem vizsgál és egy bizonyos tünetegyüttesnél lazán mondja az antibiotikumot. Sőt, azt is mondta, hogy ha hasonló van, be se menjek, hanem szedjem 2-3 napig. Aztán akkor menjek hozzá, ha nem múlik el.

Ki mondta, hogy a mosogatói meg takarítói munkára neked büszkének kéne lenni? Sóhaj: Senki. Attól még, az ugyanolyan munka, mint bármi más. Legyél büszke arra, hogy lenézed más munkáját, ha neked az kényelmes.

Azzal meg mi a bajod, ha kint valaki tud pénzt spórolni, hogy itthon jobban éljen?


"amúgy meg hogyha tanultál volna, akkor nem minimál bérért kéne dolgozni itthon."

Tanultam és tanulni is fogok. 4 fölötti átlaggal érettségiztem a megye egyik elég jó gimnáziumában. Ettől még nem engedhetem meg sem én, sem a családom, hogy egy egyetem költségeit fizessük. Alapból a lakhatás nem menne, ezért lett egy OKJ-s szakmám, ami mellett tudtam dolgozni és a lakhelyemen eltudtam végezni. És igen, ezzel most pályakezdőként minimálbért keresek, mert csak ilyen munkáltatót találtam. Pedig tanultam, az OKJ-s bizonyítványom is elég jó lett! És 2 év múlva megyek egyetemre, hogy jobban tudjak keresni.

"akkora császárok vagytok, el végzitek a minimális iskolát aztán még elmentek más országba a legalja munkát csinálni, Haza érve meg itt büszkélkedtek hogy ti jobban éltek, mint mondjuk egy olyan aki hosszú kemény éveket tanult egyetemen."

Ki mondta, hogy császárok vagyunk? Senki. Annyit mondtunk, hogy jobban meglehet élni az ottani keresetből és több lehet félretenni. Ettől most császárok leszünk vagy mi?

A minimális iskolával mi a baj? Ha mindenkinek felsőfokúja lenne az egész világon, szerinted ki vinné el a szemeted? Senki.

Mitől lesz egy munka legalja számodra?

Ja, itt van a kutya elásva! A 'hosszú' évek alatt elvégzett egyetem miatt valakinek szúrja a szemét, hogy más többre vitte külföldön annyi idő alatt, vagy mi? (Remélem, a hosszú évek alatt nem a 7 féléves alapképzésre gondolsz.)

Amúgy egyetemen, mit tanultál, ha jártál oda?


"Én nem gyözködök senkit semmiröl, ha neked ilyen csodálatosan összejött az élet akkor gratulálok és legalább ilyen "fantasztikus" eredményeket kívänok a jövöben is."

Köszi, a tesómnak jött össze külföldön! Meg még úgy 25-30 ismerősömnek. Több, mint a fele embereknek szakmával, csak megunták itthon a sok felesleges stresszt és hogy nem becsülik meg a munkájukat. Mondjuk volt olyan is, aki takarítóként ment, mert megunta, hogy itthon "legalja" munkának tartják a dolgot. Ott meg minimálbér felett keres.


Lépj túl az előítéleteiden és néha gondolkodj el azon, miért megy mindenki szembe veled az autópályán! :)

2016. ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:

Épület tervezö és belsö építész vagyok. Keményen tanultam hogy ez lehessek,és hidd el hogy nem a 7féléves egyetemen, valamint a tanulmányaim során az átlagom végig 4,6 felett volt.


Egyáltalán nem érdekel, hogy nektek milyen jó ott kint, mégcsak irigy sem vagyok.Jó fizetésem van, amit rengeteg belefektetett energiával és kemény munkával értem el.És talán még büszke is lehetek a foglakozásomra.

Ha neked így összejött, amint mondtam csak gratulálni tudok, de az amikor Haza érve nagyképüen büszkélkedtek, hogy ti mennyit kerestek a legmegalazóbb munkával az igen is felháborít. Ez van belesujkolva a következö generációba is."Nem kell keményen tanulni.minek? Majd külföldre elmegyünk WC- t takarítani, meg lakunk csoportosan egy lakásba és akkor majd minden jó lesz"

Lásd a kérdést,a kérdezö pont ezt fejtette ki, mert ez az amit tapasztal a középiskolákban,ezt a hozzállást.


Tévedésbe vagy ha azt gondolod, hogy én általánosságban eliťélek mindenkit,aki külföldre megy, mert ez egyáltalán nem így van.Ha valakinek pl orvosi diplomája van, még talán egyet is értenék vele ha már a fél életét tanulással töltötte, akkor igen is megérdemel rendes fizetést.De amikor az élet cél az az, hogy nem tanulok mert majd leszek takarítói külföldön, na látod az igen is elszomorít.


Zárom soraimat, te úgy gondolod én meg másképp.Nincs ezzel semmi gond.További sok szerencsét a külföldi karrierhez, na meg a tanuláshoz ha a magas fizetés mellett majd még egyáltalán szükségét érzed 2 év múlva.


Szép napot

2016. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!