Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a mentalitás a fiatalok...

Mi ez a mentalitás a fiatalok körében? (külföldi munka)

Figyelt kérdés

Üdv! Nagyon sok középiskolás ismerősöm van (én is az vagyok). Sokan, ha a jövőjükről kérdezik őket csak ennyit mondanak;"tökmindegy mi lesz, de kimegyek külföldre". A külföldi munkával tulajdonképpen nincs baj, de mindenféle szakma és nyelvtudás nélkül elég furcsa. Nekem 3 olyan osztálytársam van akiknek nem ment a tanulás és, ahogy nem voltak már tankötelesek mentek ki külföldre. Ausztria, Németország és Anglia (a srác semmit nem tudott angolul). Természetesen mindhárman betanított munkások lettek de ez mire jó? Megértem ha valakinek nem megy a tanulás, de egy szakmát azért ki lehetne tanulni. Aztán ha itthon nem tud elhelyezkedni és ismeri a nyelvet akkor menjen ki, ha úgy tartja helyesnek. (Pl az orvosokkal akik a sokkal jobb fizetésért mennek ki semmi bajom, mert mindent megtettek amit tudtak) de ez a feladom a sulit és kihúzok mosogatónak, szerintem nagyon rossz hozzáállás. Nálunk többen is tervezik, hogy ha leérettségiznek akkor egyből mennek ki.


Én nem vetem el a külföldi munka lehetőségét, de én (most már elmondhatom, hogy tudok olyan szinten angolul, hogy megállnám kint a helyem) valamint mindenféleképpen el szeretnék végezni egy bizonyos szakot az egyetemen. Aztán ha megvan a diplomám mindent megteszek azért, hogy itthon elhelyezkedjek, olyan fizetésért amilyennel elégedett lennék. Ha ez nem sikerül na akkor megyek ki, egyfajta végső megoldásként tekintek erre, mert itthon képzelem el a jövőm. 18/f


2016. ápr. 3. 00:37
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 A kérdező kommentje:
Miért lennék irigy? Pont azért tanulok, hogy ne mosogatnom kelljen. Azt, hogy ezek a munkák végesek nem én írtam, de elmagyarázom mire gondolt aki írta. Ha egy országban szükség van X takarítóra, Y mosogatóra és Z wc pucolóra, de kimegy 2X, 2Y és 2Z ember azzal a szándékkal, hogy ilyen munkát végezzen, akkor nem jut mindenkinek. Ha egy cégnél szükség van egy emberre, de jelentkezik 5 akkor 4-nek nem jut hely illetve máshol kell keresnie.
2016. ápr. 17. 12:20
 62/66 anonim ***** válasza:
Ez így van. Ezért ha szükség van X számú sokat iskolázott diplomás emberre,de mert senki nem akar mosogatni vagy egyéb fizikai munkát végezni, ezért mindenki agyonképzi magát és 3X számú diplomás lesz az országban,közben senki nem akar dolgozni és megfogni a "lapát" végét ,akkor bizony majd diplomával fognak lapátolni. Mert a munka magától nem fog elvégződni,hiába tartanak napi 3 meetinget meg nézik okosan a grafikonokat az irodákban valakinek dolgozni is kell. És ha ezt a fajta munkát idehaza nem becsülik meg normális fizetéssel, csak külföldön ,akkor oda kell menni.
2016. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
62: Ugyebár a probléma ott is gyökeredzik, hogy a felsővégzettségű lenézi a melóst, mert hogy múveletlen, a melós pedig gúnyolja a felsőbbvégzettségűt, mert hogy okos. És ez egy ördögi kör.
2016. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
44%

Nem akarlak bántani, kedves kérdező, mert fiatal vagy még, keveset láthattál a való életből.

Egyrészt az 55. hozzászólóval maximálisan egyet értek, a tapasztalataim is őt igazolják.

Elméletileg helyes a meglátásod az aggodalmaddal kapcsolatban. A gyakorlat azonban nem téged igazol. A helyzet az, hogy a hanyatló nyugaton még mindig kényelmesebben lehet élni alantas munkákból, mint idehaza egyes szakmunkákból. Sőt, magyar kötődésű fejvadász cégek hasznot húznak azokból a nyelvet gyakran egyáltalán nem beszélő képzetlen munkásokból, és képzett szakmunkásokból, akiknek munkát adnak odakint vágóhidakon, összeszerelő üzemekben, stb. Tudod, aki évekig (!) nem kap bejelentett állást itthon, mert pl. elmúlt 55 éves, felnevelt 1-2 gyereket, és egy szakmai állásra jut 30 fiatal, az boldogan megy munkásszállóra is, mert több marad neki, mint idehaza a közmunkából.

Aki sima érettségivel kimegy robotolni, hamar rájön, hogy van jobb munka is, több pénzért, és a nyelvet is könnyebben lehet tanulni, ha rá van kényszerülve. Nagyon nem mindegy sem pénzben, sem elvárásokban, hogy egy itthoni vállalatnál állsz a gyártósoron, vagy egy németnél. Különben már mindenki hazajött volna. Viszont itthon nagy elvárások mellett, tisztességtelen túlórákal keccsölnek akár főiskolai végzettséggel emberek-saját tapasztalat szintén-, míg egy német raktárban már egy középfokú nyelvvizsga szinttel elhúzogathatja a békát 13-1500 euróért, ami azért nem minimálbér. Ja, és bejelentve, biztosítva!!!

Ami az alantas munkahelyek korlátozott számát illeti: mindig könnyebb lesz pizzafutár álláshelyet találni Bécsben egy érettségivel, mint belsőépítészt diplomával, átlagos referenciákkal.

ami a szakma tanulást illeti:

Ahogy itt már más is írta, nem csak most, de ez előtt 20 évvel is a szakmunkásképzőkbe csak a semmire kellő, gyenge ált isk. bizonyítvánnyal kikerülő, buta, sokszor kriminális gyerekek jelentkeztek. Egy rokonom először szakközepet végzett, és csak utána végezte el az autószerelő szakmát, mert annyira tré gyerekek jelentkeztek, hogy nem akart velük egy légtérben létezni. Pl. rendszeresek voltak a zsarolások, rablások, csicskáztatások a nappali képzésen. Ma talán annyival változott a helyzet, hogy mind e mellé megjelentek a kannás-drogok.

Szóval a szakma tanuláshoz érettségi után is elég nagy elhatározás kell, és még mindig vonzóbb egy német munkaerő piacon normális fizetésért alja munkát végezni, mint idehaza elvégezni 2 évet, meg valami gány rabszolgatartónál gyakorlatot csinálni.

2016. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:

Jó kis téma ez, és nehéz megválaszolni. Jó ha az ember külföldön szélesíti a látókörét és azt utána itthon hasznosítja.


Utazás , külföld és hasonló témák itt

[link]

2016. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 turidominik16 válasza:
durva hogy már eltelt 7 év és az első komment már nem igaz. már nálunk kerül minden drágában.
2023. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!