Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a mentalitás a fiatalok...

Mi ez a mentalitás a fiatalok körében? (külföldi munka)

Figyelt kérdés

Üdv! Nagyon sok középiskolás ismerősöm van (én is az vagyok). Sokan, ha a jövőjükről kérdezik őket csak ennyit mondanak;"tökmindegy mi lesz, de kimegyek külföldre". A külföldi munkával tulajdonképpen nincs baj, de mindenféle szakma és nyelvtudás nélkül elég furcsa. Nekem 3 olyan osztálytársam van akiknek nem ment a tanulás és, ahogy nem voltak már tankötelesek mentek ki külföldre. Ausztria, Németország és Anglia (a srác semmit nem tudott angolul). Természetesen mindhárman betanított munkások lettek de ez mire jó? Megértem ha valakinek nem megy a tanulás, de egy szakmát azért ki lehetne tanulni. Aztán ha itthon nem tud elhelyezkedni és ismeri a nyelvet akkor menjen ki, ha úgy tartja helyesnek. (Pl az orvosokkal akik a sokkal jobb fizetésért mennek ki semmi bajom, mert mindent megtettek amit tudtak) de ez a feladom a sulit és kihúzok mosogatónak, szerintem nagyon rossz hozzáállás. Nálunk többen is tervezik, hogy ha leérettségiznek akkor egyből mennek ki.


Én nem vetem el a külföldi munka lehetőségét, de én (most már elmondhatom, hogy tudok olyan szinten angolul, hogy megállnám kint a helyem) valamint mindenféleképpen el szeretnék végezni egy bizonyos szakot az egyetemen. Aztán ha megvan a diplomám mindent megteszek azért, hogy itthon elhelyezkedjek, olyan fizetésért amilyennel elégedett lennék. Ha ez nem sikerül na akkor megyek ki, egyfajta végső megoldásként tekintek erre, mert itthon képzelem el a jövőm. 18/f


2016. ápr. 3. 00:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
Szerintem kedves kérdezö add fel a "vitát", egyes embereknek egyszerüen lehetetlen elmagyarázni azt, amit minden normálisabb megért(gondolok itt arra, amit a kérdésedben is kifejtettél).Majd a "konyhai mosogató" álmokat dédelgetök úgyis megmondják, hogy mennyire frankó kint az élet. (Tudod azok akik maguknak állitják elö az élelmiszereket 2 müszak közt, meg tized magukkal laknak egy albérletben. Arról nem is beszélve, hogy soha nem betegek. DE ha netán a legrosszabb bekövetkezik akkor sincs gond mert van náluk 1 doboz fájdalom csillapító és az kitart egész évenben) Én személy szerint 3 nap IQ harc után feladtam. Ha valaki nem fogja fel, hogy a tanulás az alap dolog, akkor annak pont a legalja munkát való. A szomorú csak az, hogy a következö generácíót már egyáltalán nem is érdekli a tanulás, mert ugye mindegyiküknek van egy rokon vagy egy ismerös, aki luxus életet teremtett takarításból és ahhoz meg a tanulás egyáltalán nem szükséges..
2016. ápr. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:

#51: Ugye nem te vagy az, aki vitáról beszélt? Mert amit most felsoroltál, azokra már mindre reagált egy régebbi válaszoló és kb. ugyanazt leírtad újra.

De ja, mindenki mással van a baj és neked van igazad. Szedd csak nyugodtan havonta a gyógyszereid. (És ahhoz képest, hogy nem érdekel a dolog, eléggé elpörögsz rajta.)

2016. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:

#52


Elöször is, a válaszom a kérdezönek szólt, ha esetleg nem vetted volna észre.. De segítek, a mondat elején ott van,hogy. " kedves kérdezö ", ami ugye nem TE vagy.



Másodszor meg, szerintem rég kint kéne mosogatnod,ahelyett, hogy itt a bunkó stílusoddal osztod az észt. Nevetséges hogy bárki ( úgy hogy ideje lesz abbhagyni azt,hogy "Én azt hiszem csak nekem van igazam és mindenki rosszul gondolja" dolgot mert szemmel láthatóan, nem egyedül gondolom ezt ) bármi negatívumot mond,TE mindig meg tudod magyarázni.SZerintem itt az ideje hogy, hogy te is elfogadd mások álláspontját.


Harmadszor meg, a gyógyszeres commented után csak gratulálni tudok. Igen,rosszindulatú,buta emberre vall.Nem baj, én szedem a gyógyszereket havonta. Te meg remélem majd mosogatsz,vagy kukás leszel életed végig KÜLFÖLDÖN.( úgyis annyira imádod, meg ugye " annak is kell lennie valakinek.. ")

2016. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 A kérdező kommentje:

Nem vitatom, szükség van kukásokra, takarítókra, mosogatókra, utcaseprőkre stb. de nem hiszem, hogy ez életcél kellene legyen. Főleg, hogy a világ szerencsésebbik feléhez tartozunk. Nyilván egy harmadik világbeli embernek, már az hatalmas lehetőség lenne, hogy takaríthat Németországban, de nekünk minden lehetőségünk megvan, hogy ne ez legyen a célunk. Ha egyetemre nincs is mindenkinek lehetősége (anyagiakra gondolok), szakmát tanulni gyakorlatilag ingyenes. Ismerek olyanokat akik hiányszakmát tanulnak, 30000 forint körüli ösztöndíjakat kapnak, plusz a gyakorlati helyen is van bizonyos mértékű fizetés. Szóval piacképes végzettséget a szegényebb családok gyerekei is szerezhetnek.


Az élelmiszer előállítása érdekes kérdés. Régebben mi is csináltunk kenyeret kenyérsütővel (nem spórolás miatt hanem, mert finom volt), de abszolút nem olcsóbb mint a bolti kenyér. Finomabb, lehet egészségesebb is de nem olcsóbb. Emellett nem 10 perc megcsinálni. 8-10 óra fizikai munka után nem állnék neki kenyeret készíteni.


A doboz fájdalomcsillapító... Nem vagyok egy betegeskedő fajta (lekopogom), de évente 2-3 alkalommal elkap egy ilyen lázas, rosszullevős vírusos akármi. Akkor pedig fogy a gyógyszer, hiába próbálok minél kevesebb ilyet megenni. Ahhoz, hogy jó legyen az immunrendszerem vitamin kell. Egy jobb fajta multivitamin nem 2 forint. Egy doboz fájdalomcsillapítóval meg antibiotikummal (azt nem is merném orvosi ajánlás nélkül bevenni) nem húznám ki egy évig. Aki meg hajlamosabb megfázni stb. az meg biztos, hogy több gyógyszert fogyaszt el évente.

2016. ápr. 15. 20:15
 55/66 anonim ***** válasza:
100%

Idehaza diplomával vagy/ és több szakmával dolgoznak gyártósoron emberek, pontosan tudom mert én is belekóstoltam annó. Marhára nem debilek dolgoznak ott, maximum 20%-ban a többi rendes dolgos értelmes ember. Szóval hagyjuk ezt a tanulással jutsz valamire dolgot.Nem ,nem jutsz,ha nincs mázlid-csókod,nem laksz frekventált helyen vagy nincs hosszas gyakorlatod vagy már "öreg" 40 éves vagy. Lehúzhatod a wc-n a szakmákat,papírokat. Felvesznek minimálbér plusz 20 ezerért aztán a főnök egész napos üvöltését hallgathatod. Vagy ha törtető vagy te is lehetsz kisfőnök csak félre kell tenni minden emberi tulajdonságot és beállni a hajcsárok sorába, ahogy tanították.

Kenyérsütéses dologba nem megyek bele se a gyógyszerkérdésbe, ezek végtelen piti dolgok és aki ezt nem tudja megoldani az nem alkalmas külföldi munkára.

2016. ápr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
pontosan igazad van kérdezö.Ezt próbáltam kifejteni itt.Az emberek kimennek dolgozni,jó fizetést kapnak az itthoni bérekhez képest, de azt elfelejtik,hogy a külföldi minimál bérek az ottani árakhoz arányosan lettek igazítva. Semmi gond azzal ha egy felnött ember kimegy dolgozni, de amikor a fiataloknak hazaérve azt a benyomást kelti, hogy ott milyen jó,miközben az orvoson, albérleten meg az élelmiszereken spórol pénzt ( és lássuk be e három mindegyike alap dolog) az nincs rendben. szerintem ez a jövöben hatalmas problémákat okoz majd.Egy fiatal felnöttnek nem az kéne legyen az élet célja,hogy majd egy idegen országba elvégzi a legalja munkát, amit az ottaniak el sem vállalnak.Még pár év és a magyarokról a külföldieknek csak annyi fog derengeni, hogy Ök azok akik a "mocskos" munkát végzik mások országában.Arról nem is beszélve, hogy ezeknek az embereknek a gyerekei ugyan ezt a példát követik majd, mert ugye ezt látták a szülötöl.Ostoba dolog azokat, akik a külföldi munkaválallás ellen voksolnak irigynek nevezni,hiszen ilyen munkäkra bárki elmehet.Szó sincs irigységröl, véleményem szerint ezek a személyek elöre látóan gondolkodnak ezzel kapcsolatban.Erdekes módon, ha pl. egy orvos, nyelvtudással elmegy külföldre azért mert ott a tanulmányai által megérdemelt élet színvonalat tudja biztosítani, azt senki nem fogja leszólni emiatt.De ha itthon ezrével mennek el a fiatalok mosogatni, gyárba vagy éppen takarítani mindenféle képzettség vagy szakma nélkül,az bizony nem jó.És ha egyszer valaki otthagyja az iskolát az nem igazán fogja évek múltán folytatni,legalàbb is a nagy átlag ezt mutatja.EL lehet menni külföldre nincs ezzel semmi gond, csak ezt legalább egy piac képes szakmával /végzettséggel a kézben kellene megtenni. Jól hangzik az,hogy nem kell tanulni és mégis "remekül" meg lehet élni, de azért a mosogatói, meg a takarítói állások is végesek és akkor ezek az emberek nem fognak tudni megélni se itthon ( minimál bérböl) se külföldön ahol majd csak képzettséget igénylö állások lesznek elérhetök...
2016. ápr. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
Aki azt állítja hogy a hazai minimálbér hazai vásárlóértéke megegyezik pl a német minimálbér német vásárlóértékével az egyszerűen hazudik.
2016. ápr. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 A kérdező kommentje:
Nem állítom ezt. Csak nem tudok azzal azonosulni, hogy embereknek az legyen az életcélja, hogy a német/osztrák/angol minimálbérért dolgozzanak.
2016. ápr. 16. 21:51
 59/66 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem akarlak bántani, de egyes megnyilvánulásaidból nekem erősen az tűnik ki, hogy belőled is az irigység beszél. Példák: "Itthon meg dicsekszenek a haveroknak, hogy "fuu 350-400 ezret keresek, miért nem jöttök ki?" "hülye aki itthon marad" stb.", "Ostoba dolog azokat, akik a külföldi munkaválallás ellen voksolnak irigynek nevezni,hiszen ilyen munkäkra bárki elmehet."


Ha te olyan rendezett életű, perfekt jövőre tekintő ember vagy, miért rágod magadat ilyen dolgokon?

2016. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:

Ja, és számomra abszolúte érhetetlen ezen irományod:


"Jól hangzik az,hogy nem kell tanulni és mégis "remekül" meg lehet élni, de azért a mosogatói, meg a takarítói állások is végesek és akkor ezek az emberek nem fognak tudni megélni se itthon ( minimál bérböl) se külföldön ahol majd csak képzettséget igénylö állások lesznek elérhetök..."


Mert szerinted minden mosogatói és takarítói helyen minden ember kap határozatlan idejű szerződést? És így betelik minden előbb-utóbb, mert soha senkit nem küldenek el? Vagy hogy érted ezt?

2016. ápr. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!