Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a mentalitás a fiatalok...

Mi ez a mentalitás a fiatalok körében? (külföldi munka)

Figyelt kérdés

Üdv! Nagyon sok középiskolás ismerősöm van (én is az vagyok). Sokan, ha a jövőjükről kérdezik őket csak ennyit mondanak;"tökmindegy mi lesz, de kimegyek külföldre". A külföldi munkával tulajdonképpen nincs baj, de mindenféle szakma és nyelvtudás nélkül elég furcsa. Nekem 3 olyan osztálytársam van akiknek nem ment a tanulás és, ahogy nem voltak már tankötelesek mentek ki külföldre. Ausztria, Németország és Anglia (a srác semmit nem tudott angolul). Természetesen mindhárman betanított munkások lettek de ez mire jó? Megértem ha valakinek nem megy a tanulás, de egy szakmát azért ki lehetne tanulni. Aztán ha itthon nem tud elhelyezkedni és ismeri a nyelvet akkor menjen ki, ha úgy tartja helyesnek. (Pl az orvosokkal akik a sokkal jobb fizetésért mennek ki semmi bajom, mert mindent megtettek amit tudtak) de ez a feladom a sulit és kihúzok mosogatónak, szerintem nagyon rossz hozzáállás. Nálunk többen is tervezik, hogy ha leérettségiznek akkor egyből mennek ki.


Én nem vetem el a külföldi munka lehetőségét, de én (most már elmondhatom, hogy tudok olyan szinten angolul, hogy megállnám kint a helyem) valamint mindenféleképpen el szeretnék végezni egy bizonyos szakot az egyetemen. Aztán ha megvan a diplomám mindent megteszek azért, hogy itthon elhelyezkedjek, olyan fizetésért amilyennel elégedett lennék. Ha ez nem sikerül na akkor megyek ki, egyfajta végső megoldásként tekintek erre, mert itthon képzelem el a jövőm. 18/f


2016. ápr. 3. 00:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:

Az nem belsőépítész? Mármint egybe. Ha már elvégezted, gondolom megtanították helyesen leírni.

Ha jól sejtem, 5 év volt. Egy régebbi ismerősöm elvégezte. Mondjuk, azt nem értem, hogy 4.6-os átlaggal, hogy lesz valaki annyira megkeseredett, hogy a külföldön dolgozókon ennyire tudjon pörögni?


"Egyáltalán nem érdekel, hogy nektek milyen jó ott kint, mégcsak irigy sem vagyok."

Ez nagyon szépen hangzana, ha nem írtál volna már erről oldalakat. Ennyire nem érdekel, hogy ennyi sort pazarolsz a dologra? Ha pedig tényleg nem érdekel, akkor mennyire tartod magad tájékozottnak a témában?


"És talán még büszke is lehetek a foglakozásomra."

Ez így van! Veled ellentétben, én egy munkára sem mondtam azt, hogy nem lehet büszke valaki. Nyugodtan legyél rá büszke, csak néha gondolkodj el azon, hova tűnik a szemeted.


"Ha neked így összejött, amint mondtam csak gratulálni tudok, de az amikor Haza érve nagyképüen büszkélkedtek, hogy ti mennyit kerestek a legmegalazóbb munkával az igen is felháborít. Ez van belesujkolva a következö generációba is."Nem kell keményen tanulni.minek? Majd külföldre elmegyünk WC- t takarítani, meg lakunk csoportosan egy lakásba és akkor majd minden jó lesz" "

Már csak azt kéne megnézned, miért van ez "sujkolva". Ha megnézed a dolog hátterét, még lesz is érdemben miről beszélgetnünk. (Ha már a téma másik részében nem érdekelt senki véleménye.)


"De amikor az élet cél az az, hogy nem tanulok mert majd leszek takarítói külföldön, na látod az igen is elszomorít."

Ebben mégis mi szomorít el? Miért csak az mehessen külföldre dolgozni, aki fél életét végigtanulta? Más annyi idő alatt takarítói állásból akár saját céget is csinált külföldön. Néha olvasgass pár cikket is. Mosogatói melóból van, aki főszakács lett. Most rajtuk mi szomorít el?

Vagy azon, akinek nem fog úgy az agya vagy nem szeret egész nap a padban ülni? Attól ők még dolgozni akarnak, nem naplopók lenni.


"További sok szerencsét a külföldi karrierhez, na meg a tanuláshoz ha a magas fizetés mellett majd még egyáltalán szükségét érzed 2 év múlva. "

Köszönöm szépen! Én igazából lassan egy éve azt érzem, hogy az ilyen mentalitás miatt, felesleges itthon maradnom, még diplomával is.


Neked is szép napot! :)

2016. ápr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim válasza:
100%

Végig olvastam az egészet. Annyira vicces, hogy ti mind 1 emberként támadjátok a #30-ast, pedig talán ö az egyetlen aki ésszeru logikával tudta alá támasztani az állításait.

Jöttök itt a hülyeségekkel,hogy ti nem vagytok betegek,meghogy milyen remek másokkal megosztani a lakást. Plusz ti még a kenyeret is magatoknak sütitek. Vicc az egész.

Csak azért mert külföld még a legszarabb munka is csodálatos nektek. Azért mert hát kukásnak is lennie kell valakinek.. Akkor itthon ez a logika miért is nem müködik?

Te meg utólsó akkora fa..ságokat beszélsz,hogy hihetetlen.ja mosogatóból lett foszakács...no comment. Arról meg nem is beszélve, hogy az a stílus, amivel itt taknyos gyerek létedre osztod az észt meg kioktatsz egy valoszinüleg nálad,jóval idösebb, tapasztaltabb embert, aki jó eséllyel lett valaki az életben..undoritó. Lehet 4-es feletti átlagod volt, de úgy látszik mások felé a tiszteletet, nem sikerült megtanulni.

Az ilyen emberek, mint te jó ha kimennek és talán még annál is jobb, ha soha nem jönnek vissza..

2016. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:

csak irigykedik a "belső építész" hogy hiába seggelte végig az iskolát annyit se keres mint kint egy általa lenézett takarító. Nem mindenki ezüstkanállal a seggében jött ám világra, van akinek nem finanszírozzák évekig az egyetemet és már 10en évesen el kell mennie melózni hogy a munkanélküli szüleit segítse,de lehet szidni hogy hát miér nem tanult. Bőven sok diplomával rendelkező vergődő és munkanélküli is akad aki bizony kimegy külföldre takarítani mert idehaza a fű sem nő. Tudom minden egyes ember menjen a 3db sikerszakra aztán majd ha ez megtörténik lehet pislogni hogy az ég világon senki nem akar valós munkát végezni mert azt ugye lenézik ,csak aktát akar tolni ,entert nyomni ,meg meetingeken feszíteni.


És számolni sem tanították meg ,mert német (nem ismerem az Írt,nem is érdekel) minimálbérből simán hozható a havi 150 ezer ft-nyi félrerakás. Hazai albérlet mennyi is? Normális Bp-i (ahol talán van munka)nincs 50+rezsi alatt és ott is bármelyik nap kirakhatnak. Na ezt fizesd ki a 70 ezres minimálbérből. Viszont félre tudsz tenni kint és néhány év alatt készpénzből tudsz házat -lakást venni idehaza. Ezt is meg lehet próbálni a 70 ezres netto hazai minimálbérből sok sikert hozzá,de az átlag 120-150 nettóból is lehet próbálkozni.

2016. ápr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 Damn ***** válasza:
100%

Próbáltam már csak olvasni és nem beleszólni a szájkaratéba, de nem bírom ki :)


A legfontosabb szerintem itt az egészben, hogy már rég nem a fő kérdésre válaszolunk.


A másik legfontosabb dolog az az, hogy minden munka tiszteletet követel. Legyen az mosogatás vagy űrhajótervezés. Egyik sem alja munka. A MUNKÁT és a DOLGOZÓ embert tisztelni kell.


#30 - "Ez van belesujkolva a következö generációba is."Nem kell keményen tanulni.minek? Majd külföldre elmegyünk WC- t takarítani, meg lakunk csoportosan egy lakásba és akkor majd minden jó lesz""


Habár nem ezekkel a kemény szavakkal fogalmaznék, de valami ilyesmit érzek én is a fiatalabb ismerőseimet elnézve.


#31 - "Miért csak az mehessen külföldre dolgozni, aki fél életét végigtanulta? Más annyi idő alatt takarítói állásból akár saját céget is csinált külföldön."


Teljesen igazad van. Csak sajnos ez nem általános.


#33 - "Viszont félre tudsz tenni kint és néhány év alatt készpénzből tudsz házat -lakást venni idehaza."


Azért ez nem egészen így van. Nyílván lakás és házak árai régió, fekvés, felszereltség...stb alapján eltérőek lehetnek. Szerintem nem lövök nagyon félre ha azt mondom, hogy beszéljünk egy átlag 15 milliós ingatlanról(mielőtt bárkinek habzana a szája, hogy lehet ózdon venni 3 millióért is, igen lehet, én a saját minimum igényeimből indultam ki).

Ha nem vagy olyan szerencsés, hogy egy ügyvéd ingyen megírja és lebonyolítja neked a szerződést akkor ennek is lesz költsége. Lesz továbbá annak, hogy haza járogass és kiválaszd amit szeretnél, hotel, benzin. Remélem meg vannak a bútoraid mindenhova ahova csak szeretnéd. Akkor szerencsés vagy, nekem nem volt. Rengeteg plusz költség van még egy ingatlanon, olyanok is amikre nem is gondolnál, én 3 milliót még a 15-höz simán hozzá raknék a következő kalkulációhoz.


Nos,

150.000Ft x 12hónap = 1,8m

18.000.000Ft / 1,8 = 10év.

Ekkor már arról beszélünk, hogy 10 éve egy szobában élsz 30 fölött.

10 éve! Miért jönnél haza 10 év után, takarítói vagy egyéb képzettséget nem igénylő munkatapasztalattal? Azért, hogy itt 70.000Ft-ért takaríts tovább?

Nem fogsz hazajönni. Ezért nem. Ha pedig nem jössz haza, az a 18 millió forint pont annyit ér ott kint, hogy felvehess egy lakáshitelt és, hogy bekerülj ugyanabba a körforgásba amiből ki akartál szabadulni.

Ha nem is ugyanabba a körforgásba kerülsz vissza, hanem jobban élsz kint fentartva a lakáshiteled. Az akkor is kint van, nem "itthon", "otthon". Ezt embere válogatja, hogy kinek mi a jó és mi felel meg. De ezt szerintem tudatosítani kellene azokban a fiatalokban akikben azt erősíted a hozzászólásoddal, hogy pár év és lesz lakásod. Először is a pár év nem pár év, másodszor valószínűleg haza se fogsz jönni. Ismétlem, ez nem feltétlen baj. Az első házamat én is angliában nem pedig Magyarországon vettem. Viszont tovább is kell gondolni a dolgokat annál, hogy hó végén 150k ott csilingel.


Ezt egy másik thread-ben kicsit másképp levezettem, de még mindig igaznak tartom:

Aki képzettséget nem igénylő munkát végez hosszú távon külföldön, az nem fog hazajönni, magától legalábbis nem.


Két diplomás mérnökként dolgoztam otthon, nem rossz fizetésért, de nem is túl kimagaslóért. Teljesen megértem azokat akik az otthoni dolgok mellett érvelnek. Van pár ismerősöm aki takarítóként, mosogatóként kezdett. Az ő álláspontjukat is megértem.


Itt mindenkinek van igazsága abban amit mond, de az érvelés mellett nem szabad elfelejteni azt, hogy ha nem tetszik az az út amit a másik helyesnek tart, akkor is tiszteletben kell tartani és nem ledegradálni.

2016. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
42%

Az abszolút nulláról és a kemény munka melletti hó végi éhezésből a havi 150 ezer félrerakás egy olyan mértékű ugrás amit el se tud képzelni az aki nem élt olyan helyen ahol a legjobb munkahely is a 100 ezer nettos gyári szalag 12 órázás és kihalás alapon kerülnek oda is be.Vagy aki széthajtotta a belét az építkezésen mint nem egyetemista ,de tanult szakember aztán a fővállalkozó lelépett a pénzével és kiröhögi..

15 milliós példaházat ha nem is 3-ra de 8mft-ra le lehet vinni. Ezért már kapni Pestmegyében régebbi kockaházat kb 90 nm-est méretes háztáji gazdálkodásra is használható kerttel. Kicsit ki kell pofozni de az sk. megvan .És nem a banké ! Nem árverezik el 4 év múlva mikor nem tudod fizetni a hitelt mert lerokkansz vagy kirúgnak. És már van egy alapod ahonnét be tudsz járni dolgozni ha akarsz. De tény hogy sokan kint maradnak mert a hazai helyzet nem túl rózsás,de van aki visszatér mert csak a kezdő tőke a fészek ami elérhetetlen számára ,legyen az ház vagy vállalkozási kezdő pénz.

2016. ápr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:

Köszönöm 34-es.Vègre valaki, aki tud előrelátóan gondolkodni.

Ès nem arról van szó,hogy èn lenèzek bármilyen munkát, ami rosszabb mint a sajátom, de amikor a fiataloknak az a követendö pèlda , hogy ne tanuljanak mert úgyis remekül fognak keresni külföldön takarítóként vagy gyári munkáskènt, az egyáltalán nem helyes.Ha ez úgy jött le, hogy èn magamon kívül mindenkit lenèzek akkor elnèzèst kèrek.

Ami mèg ennèl is jobban felbőszít az az ,amikor hazajönnek Ès büszkèlkednek azzal, hogy mennyivel job ott, Ès hogy mennyit Keresnek iskolázottsàgot egyáltalán nem igènylö munkával.


Az utolsó pedig a #33 -nak , egyáltalán nem vagyok irigy.Jól keresek. Mindenem meg van , talán még több is mint amire szüksègem lenne.

Ès hidd el egyáltalán nem születtem "ezüst kanállal a se..be" 16 èves koromtól dolgoztam iskola mellett plusz a szüleimet is támogattam.csak azèrt mert valaki elèrt valamit , nem rögtön arra kell gondolni ,hogy gazdag családba született.


Amúgy meg azon "lovagolni", hogy a "belsö" ès az "èpítèsz" közt leütöttem a space billentyüt ...igazán gyerekes, arról nem is beszèlve, hogy semmi köze a tèmához.

2016. ápr. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:

Ahogy itt már más is irta: vannak olyan körülmények, amikben hatalmas előrelépést jelent egy külföldi "alantas" munka.

Szvsz nem kell álszenteskedni, bizony vannak alantas munkák, csupán nézőpont kérdése:vannak emberek, akiknek a kukaemelgetés a rábizható feladatok maximumát jelenti, és nem is igazán lenne képes felelősségteljesebb feladatra. Nem szégyellem, én is végeztem olyan munkát nem egyszer, ami a végzettségemhez,képességeimhez képest alantas volt. Persze, tisztának kell lennie a járdának, de ne egy esztergályos szakember söpörje végig, és gyönyörködjön a végeredményben, hanem egy olyan ember, aki jó, ha le tudja irni a nevét. Sok ilyen ember van, higgyétek el.


Azok az emberek, akik kimennek gyártósorra, húsüzembe segédmunkásnak, vagy megelégednek a helyzetükkel, és ha vmi nem tetszik, keresnek más kulimunkát- mondjuk ezt itthon nehezebben tudnák kivitelezni ebben a dübörgő gazdaságban-

vagy nem jön be nekik, és fejlődni akarnának, kint is adott a lehetőség tanulni. Akár szakmát is, pl. Londonban még támogatták is nemrégiben a nyelvtanulást, és a szakma tanulást is. Szóval nem kell répázni azokat, akik fiatalon úgy gondolják, nincs veszteni valójuk, és kimennek. Ha meg annyira jól keresnek, hogy haza tudnak jönni dicsekedni, annak inkább örülni kellene: egy munkanélkülivel kevesebb.


Ami meg a gyűjtögetést illeti: Az igaz, hogy akinek itthon kifolyik a pénz a keze közül, annak nyugaton is ki fog folyni. Szerintem mindkettőre tudnánk példát hozni a tágabb ismeretségi körünkből.

2016. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:

De én amúgy nem tudom, hogy az mennyire jellemző dolog, hogy aki nyugaton takarít-mosogat, az hazalátogatva egy felső végzettségű, irodai (vagy annál is magasabb) munkát végző, havi 150-200 (vagy több) ezret megkereső embernek pakolná magát, hogy milyen jó neki kint? Szerintem inkább pont hogy azoknak mondják ezt, akik odahaza, Mo.-n a semmiért, minimálbérért robotolnak.

Én abszolúte nem vagyok nagyzolós típus. De viszont, ami munkahelyeken otthon dolgoztam (gyár, közmunka) ott többen is leoltottak engemet, irígykedtek rám, tehetségtelen bénának bélyegeztek, valamint, amikor a külföldre menési tervemet említettem, rendre avval jöttek, hogy jaj úgy se fog összejönni, meg fogom szívni, vissza fogok költözni haza, meg ilyenek. Na, ha a hazalátogatásaim alkalmával közülük futok össze valakivel, akkor az a legkevesebb, hogy a p*f*j*ba vagánykodok, hogy mennyire jó kint nekem, nem úgy mint neki otthon, a trágyadombhoz hasonló életével. Mert ezek abszolúte megérdemlik.

2016. ápr. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:

A tanulás nem mindig kifizetődő. Ráadásul ha valaki nem akar évekig még tanulni miután 12-13 évig iskolába járt, azt miért kell lenézni meg bántani? Én is ott hagytam a fősulit félév után, mert nem tetszett, nem éreztem ott jól magam, próbálkoztam okj-vel, de az sem jött be. Ez van, nem az én világom a tanulás. (Mondom ezt okleveles érettségi teljesítménnyel). Én is most gyárban dolgozok, sz*ar pénzért és igen, én is külföldre szeretnék menni nagyon hamar dolgozni, mert ott megfizetnek és idő múltán lehet feljebb is lépni.

Aki meg írta, hogy hú de nagy siker eljutni New Yorkba másfél hétre.. Hát igen, egy olyan embernek, aki szeretné látni a világot (mert hát nem mindenki egyforma és nem mindenki akar ugyanúgy élni), annak igen is ez egy nagy siker.

Ha te évekig még tanulni akarsz, tedd azt. Másokat meg nem kell leszólni, amiért nem erre vágynak, mert az élet rövid és nincs idő arra, hogy huzamosabb ideig csináld azt, amitől rosszul vagy.

Kérdezőnek: Azért mondják, mert látják, hogy az átlag ember mennyit szenved itthon és ők nem ezt akarják csinálni. És ha már sz*r munkát kell csinálni ,akkor azt jobb fizetésért akarja csinálni. Nyelv nélkül is kimehetsz (nyilván sokkal kevesebb lehetőséggel), mert ott akaratlanul is megtanulod. Majd évekkel később az átlagot meg lehet tekinteni, hogy ki mire vitte, mennyi élménnyel lett gazdagabb és mekkora a boldogságindexük.

2016. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 A kérdező kommentje:
Számomra az az érthetetlen kedves utolsó, hogy ha tudod magadról, hogy nem szeretsz tanulni akkor miért érettségiztél? Az érettséginek önmagában nincs értelme, az csak egy belépő a felsőoktatásba. De ha valaki tudja, hogy utál tanulni, akkor miért nem megy szakmunkásképzőbe? 3 év alatt végezne (11 évet járna összesen iskolába, nem 12-13-at) utána pedig mehetne dolgozni. És ha egy olyan szakmád van amit szeretsz, akkor nem kéne rossz fizetésért egy gyárban melózni. Hanem akkor egy jobb/viszonylag jó fizetésért dolgoznál abban amit szeretsz. Egy ismerős srác, akinek szintén nem feküdt annyira a tanulás, hegesztőnek tanult. 150 nettóval kezdett. Lehet mondani, hogy külföldön 1200 eurót kapna mosogatóként, csak éppen Ő azt csinálja amit szeret. És a minimálbér helyett amit végzettség nélkül keresne, megkereste a 150-et. Azóta biztos emelkedett a bére, régen beszéltem vele.
2016. ápr. 12. 20:14
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!