Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is feltűnt ez a jelensé...

Nektek is feltűnt ez a jelenség? Néha kellemetlen tud lenni.

Figyelt kérdés

Számos olyan kérdésnél, amelynél esetlegesen (akár árnyaltan) felmerülhet az adott személy városa, például vásárlós kérdés esetében: ezt és azt hol lehet kapni, mindenki (legalábbis sokan) egyből Budapestet írja/írják "ajánlásként"/válasznak... Mintha természetes lenne, hogy Budapesten (esetleg a környékén) lakik a kérdező, pedig nem írta le korábban, hogy hol...

Ismerkedős és utazós kérdéseknél (sőt, az összesnél) is jellemző a Budapest-központúság. Mintha Budapestből állna Magyarország, holott 9-10 millió emberből csak nagyjából 1,5-2 millióan lakják.

A félreértések elkerülése végett leírom, hogy szeretem a történelmi városrészeit/nevezetességeit, nem ezzel van a "bajom"..., hanem inkább a zűrösségét, zajosságát, büdösségét, közlekedését tartom rendkívül zavarónak... kész káosz... Illetve, az eredetileg említett tények/vélekedések.

Miért nem hangsúlyozzák ki Egert vagy Kőszeget? Nagyon szép, és nem annyira zűrzavaros városok, sok áruházzal is rendelkeznek.


2016. aug. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
32%

* "nincsenek szaküzletek", javítanék: vannak (bár sokuk úgy rendeli, amikor venni akarsz, ill. mindenből egy darabot tart és néha én kétségbe vonnám a "szakszerűségüket"), márkakereskedésekből van kevés, ahol tudod, hogy a raktárukban, még van 30 db ugyanolyan patent új, becsomagolt termék és nagyobb a forgalmuk is, pl. egy bemutatódarab nem fog 1 - 2 évig állni a boltban, mire a kedves vevők szétbarmolják teljesen...


Nekem, már több hibás cuccot sikerült vennem ilyen vidéki "szakboltokban"...


Pl. futócipő szaküzletben Szegeden hibás és kimaradt termékeket árultak egy éve. Nincs kereslet, nincs forgalom. Kevés a munkahely Pesthez képest ezért a vásárlóerő is csekélyebb sokkal.


Internet szolgáltatás van (a környező falvakban is), szerintem ma már nem ez okozza az eltérések nagy részét, amit észrevettél.

2016. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
77%
Budapest az ország gazdasági, kulturális, közlekedési, politikai, és oktatási központja is, amellett hogy főváros. Külföldön sokkal kevésbé jellemző ez, hogy a főváros, vagy úgy általánosságban egy város ennyire fajsúlyos lenne, itthon azonban ez a helyzet. Az ország minden ötödik lakója Budapesten lakik, és még többen élnek az agglomerációban, így nem csoda, ha több kérdés/válasz van Budapestről, mint máshonnan.
2016. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:

14:30


Megkérdezném: miért fontos a központúság? Ha egy kisebb városban is rengeteg minden megvan abból, ami Budapesten is, miért kellene kiemelni? Az csak egy dolog, hogy így meg úgy gazdasági központ, stb...


Magamból kiindulva azt mondanám: minél csendesebb és természetközelibb, annál jobb.

2016. aug. 16. 14:43
 14/53 anonim ***** válasza:
30%

8.: Azért "zavar", hogy nyáron Szeged kihalt, mert én itt lakom Szeged közelében, vidéken, nem a városban és pont nyáron lenne alkalmam ismerkedni, kikapcsolódni, de általában a szórakozóhelyek nyáron zárva vannak és kevesebb a fiatal itt.


Egyébként a Kérdező a vásárlás/ismerkedés témakörét hozta fel példaként és ebben Budapest sokkal jobb, már ha arra gondolok, hogy csak a 2 órás vonatúton, oda-vissza van esélyem lányokkal beszélgetni! Nem igaz, hogy drágább minden, pl. háztartási nagy gép olcsóbb Budapestről és nagyobb, megbízhatóbb a választék! A komolyabb pénzbeli tételt jelentő termékek esetében Budapest előnyben van, pl. ha laptopot veszel, akkor is sokkal, de sokkal nagyobb a választék! Gyere el Szegedre, nézz szét, ha nem hiszed. Pestre járok fel, ha nagyobb értékű dolgokat kényszerülök vásárolni.


OK, az élelmiszer, gyorsétterem, kifőzde itt lehet, hogy olcsóbb vidéken.


Kirándulni, élni vidéken, szerintem is nyugodtabb, viszont, pl. Szegeden kevés a komoly munkalehetőség!


OFF: A másik baja Szegednek az MSZP, ami fabotkát sem ér és miattuk nincs elég munkalehetőség, mert el bukták az itteni Egyetem profiljába illő iparosítási terveiket (pl.: BIOPOLISZ, olvass utána).

2016. aug. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
51%

#13:


Egy szóval se mondtam, hogy fontos lenne a központúság, Az viszont tény, hogy Magyarországon ez jelen van.

2016. aug. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
53%

"Külföldön sokkal kevésbé jellemző ez, hogy a főváros, vagy úgy általánosságban egy város ennyire fajsúlyos lenne, itthon azonban ez a helyzet."


Jelen van ezért máshol is, ha nem is annyira, mint nálunk. Pl. az UK-ban a 8,5 milliós London, körülötte ott van Oxford és Cambridge egyeteme... 'Cseppet sem fajsúlyos!' Most éppen épphogy csak kiszavazták magukat az EU-ból, de London nagy része a bent maradásra voksolt.

Vidék vs. urbanizálódott világ ellentét szerintem mindenhol felfedezhető.


Itthon, már egy tanyai élet és egy falusi életmód között óriási a különbség, nemhogy a városi, ill. belvárosi lét formák között (most mindet egyformán jónak szeretném beállítani, mert mindegyikben egyformán szép életet lehet élni, de a technikai részleteiben egymástól teljesen különbözőeket). Ezért van az, hogy nehezen értik egymás gondjait-bajait vagy éppen örömeit-sikereit az emberek.

2016. aug. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

14:45

Én is fiatal vagyok, de mások az igényeink.

Jobb, ha nem találkozom más fiatalokkal.

Szerencsére még nem jártam szórakozóhelyen, nem is tervezem.

Mindenki magából indul ki.


Nagyon ritkán veszek drágább elektromos eszközöket.

Szegednél jóval csendesebb helyen lakom, mégsem éreztem hiányát semminek sem. Minden környékbeli bolttal elégedett vagyok. Csak az zavar, hogy nem árulnak mézsört.

Egyedül a munkalehetőség a kevés, ami természetesen nagy problémát jelent.

2016. aug. 16. 15:03
 18/53 anonim ***** válasza:
71%
Jó hát ha te még soha nem jártál életedben egyetlen szórakozóhelyen sem, akkor nyilván kellemetlenül érint, hogy sok embernek a pörgős Budapesti élet a vonzó. De pont úgy beszélsz, mint valami űrlény, aki még sose hallott arról, hogy a fiatalok általában hangosan szeretnek bulizni, és te vagy kisebbségben, akinek a legnagyobb hiány az életében a mézsör.
2016. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
43%
*budapesti
2016. aug. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy az a legnagyobb hiány az életemben. Az árucikkekre értettem, hogy "szinte mindenem megvan". A lelki élet egyáltalán nem egyenlő a testi "vágyak" kielégítésével, amelyek közül számomra talán csak az evés-ivás, ami említésre méltó.

Bizonyos (főleg lelki) szempontokból más dolgok okoznak megelégedést számomra (és másként), mint a legtöbb embernek.


Ha magamból indulnék ki, azt mondanám, bárcsak a fiatalok összejövetelei nem bulizós, hanem valamilyen sokkal régebbi formában történnének meg.

2016. aug. 16. 16:54
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!