Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is feltűnt ez a jelensé...

Nektek is feltűnt ez a jelenség? Néha kellemetlen tud lenni.

Figyelt kérdés

Számos olyan kérdésnél, amelynél esetlegesen (akár árnyaltan) felmerülhet az adott személy városa, például vásárlós kérdés esetében: ezt és azt hol lehet kapni, mindenki (legalábbis sokan) egyből Budapestet írja/írják "ajánlásként"/válasznak... Mintha természetes lenne, hogy Budapesten (esetleg a környékén) lakik a kérdező, pedig nem írta le korábban, hogy hol...

Ismerkedős és utazós kérdéseknél (sőt, az összesnél) is jellemző a Budapest-központúság. Mintha Budapestből állna Magyarország, holott 9-10 millió emberből csak nagyjából 1,5-2 millióan lakják.

A félreértések elkerülése végett leírom, hogy szeretem a történelmi városrészeit/nevezetességeit, nem ezzel van a "bajom"..., hanem inkább a zűrösségét, zajosságát, büdösségét, közlekedését tartom rendkívül zavarónak... kész káosz... Illetve, az eredetileg említett tények/vélekedések.

Miért nem hangsúlyozzák ki Egert vagy Kőszeget? Nagyon szép, és nem annyira zűrzavaros városok, sok áruházzal is rendelkeznek.


2016. aug. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
69%
Én ezt értem, pont azért írtam, hogy te teljesen elégedett vagy a kisvárosodban, fiatal létedre kielégítenek azok az ingerek, amik ott érnek téged a lakóhelyeden. De ez nem általános, nagyon sok fiatal inkább a fővárosba vágyik ahelyett, hogy a természet közelségét élvezze, vagy valamilyen régimódibb formáját válassza a szórakozásnak. Csak nem látom be, hogy ez téged miért ér meglepetésként.
2016. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 MZ.per.X ***** válasza:
32%

Most tulajdonképpen mi a gondod kérdező, azon kívül hogy te utálod a nagyvárosokat?


1. Vásárlós kérdések esetében az emberek 90%-a odaírja hol vásárolna.

2. Vannak üzletek, webáruházak amik Pesten vannak, és sok esetben olcsóbb kipostázni vagy felmenni érte egy diáknak, mint helyben megvenni a boltban.

3. Ha nem írja valaki hogy hol, akkor a többség visszaír hogy írja le hol...

4. Ismerkedős kérdéseknél persze hogy Bp központúság van, elvégre az ország 5-öde itt lakik, vagy az agglomerációban. De én naponta látok más városokból is ismerkedős kérdéseket.

5. Utazás szempontjából sok más helyet is szoktak ajánlani. Viszont az biztos, hogy Bp elég jó utazási célpont, mindenki megtalálja amire vágyik, akár családdal akár egyedül, plusz tömegközlekedéssel is elérhető minden.

6. A fővárost sem csak úgy kell elképzelni hogy embertömeg, szmog, zaj, stb. Kicsit kintebbi részei simán kisvárosi hangulatúak. Én pont ezt szeretem benne, elmegyek bármerre biciklivel, és ezerféle környéket látok.

7. Mennyivel nyugisabb, csendesebb egy kisváros forgalmas főútja, vagy központja? Mennyivel csendesebb egy falu, aminek 1 útja van, de azon is 5 percenként kamionok járnak?


Azt írod kellemetlen tud lenni, de miért zavar ez téged ha amúgy sem erre vágysz?

2016. aug. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:

17:24

Inkább csak a boltok termékei "elégítik ki" a fizikai eredetű igényeimet, de máskülönben igen, ér itt elég inger, ha konkrétan úgy nézzük. Például így is viszonylag sok kocsizajt és beszédet hallok, ami lehetne kevesebb is, tehát ez nem igazán jó, viszont nem létezik a tökéletesség.

Ha a természetbe vágyok (gyakran), elmegyek túrázni, bár sajnos ritkán veszem rá magam a cselekvésre.

Nem ér meglepetésként, hanem felzaklat.

2016. aug. 16. 17:46
 24/53 anonim ***** válasza:
0%
Hogy másak mások?
2016. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
61%
Ja hogy felzaklat. Remélem, sosem lesz ennél nagyobb problémád az életben, mint hogy Budapesten sok a kocsi..
2016. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:

Nem tudhatod, milyen (és mennyi) gondjaim vannak.

Sajnos, van ennél több is, de természetesen nem beszélem ki itt az életemet.

Nem tudom, neked mennyi van, de legszívesebben azt mondanám, hogy semennyi.

2016. aug. 16. 17:57
 27/53 A kérdező kommentje:

17:44

Nem érted a lényeget, én pedig nem tartozom magyarázattal.

2016. aug. 16. 18:07
 28/53 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, nekem is elég sok problémám van, de nehezen tudnám felzaklatni magam olyasmin, ami engem konkrétan nem érint. Ha egy kisvárosban élek, ahol nincs fővárosi káosz, akkor a főváros zaja és bűze nem izgatna különösképpen.. Sőt, elég gyorsan átlátnám a helyzetet, miszerint Budapest az országunk központja, minimum kétmillió lakossal, szóval esélyes, hogy a legtöbb ember arrafelé tendál, ha pl boltokról vagy szórakozási lehetőségekről van szó. Persze hőbörögni is lehet a tényen, csak nem biztos, hogy érdemes. Ha már sok a problémád, felesleges csinálni még egyet.
2016. aug. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 MZ.per.X ***** válasza:
47%

"Nem érted a lényeget, én pedig nem tartozom magyarázattal."


lol

2016. aug. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

Elmondom én, hogy mi a baj.

Az egész civilizáció elvárosiasodik, elmodernül, és az igazán értékes dolgokat elfelejtik az emberek.

Új, hamis "értékek" és értékrendek születnek, amelyek valójában lerombolják a nemzetet, sőt az egész világot.

A modern világ köde mindent beborít és elpusztít. Csak a bűzt, a mocskot, az elkorcsosulást, az emberi fertőt hagyja maga után..., és a rideg, szürke betondzsungelt.

Nem kérek egy ilyen világból. Mivel nem áll hatalmamban visszahozni az ősi időket, kénytelen vagyok elzárkózni a mocsoktól, és leírni a véleményemet számtalanszor.

Régen az emberek nagy városok nélkül is jól megéltek, harmóniában a természettel. Volt hitük, tartásuk és nemzeti/népi/törzsi tudatuk.

2016. aug. 17. 13:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!