Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek is feltűnt ez a jelensé...

Nektek is feltűnt ez a jelenség? Néha kellemetlen tud lenni.

Figyelt kérdés

Számos olyan kérdésnél, amelynél esetlegesen (akár árnyaltan) felmerülhet az adott személy városa, például vásárlós kérdés esetében: ezt és azt hol lehet kapni, mindenki (legalábbis sokan) egyből Budapestet írja/írják "ajánlásként"/válasznak... Mintha természetes lenne, hogy Budapesten (esetleg a környékén) lakik a kérdező, pedig nem írta le korábban, hogy hol...

Ismerkedős és utazós kérdéseknél (sőt, az összesnél) is jellemző a Budapest-központúság. Mintha Budapestből állna Magyarország, holott 9-10 millió emberből csak nagyjából 1,5-2 millióan lakják.

A félreértések elkerülése végett leírom, hogy szeretem a történelmi városrészeit/nevezetességeit, nem ezzel van a "bajom"..., hanem inkább a zűrösségét, zajosságát, büdösségét, közlekedését tartom rendkívül zavarónak... kész káosz... Illetve, az eredetileg említett tények/vélekedések.

Miért nem hangsúlyozzák ki Egert vagy Kőszeget? Nagyon szép, és nem annyira zűrzavaros városok, sok áruházzal is rendelkeznek.


2016. aug. 16. 13:52
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
48%
Huhh, barátom, neked tényleg több gondod van, mint nekem. Te nyertél.
2016. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

Nem verseny ez. Csak leírtam a véleményemet röviden, tömören.

Az már más kérdés, hogy ki ért egyet velem, és ki nem. Nem vagyok meglepve, hogy te és a legtöbben nem.

Ahol jelen van a szeretet, ott általában nincs nagyváros, bár mindig vannak kivételek,... nem általánosításként mondtam.

2016. aug. 17. 14:16
 33/53 anonim ***** válasza:
47%

"Ahol jelen van a szeretet, ott általában nincs nagyváros, bár mindig vannak kivételek,... nem általánosításként mondtam"


Remélem, érzed ebben a mondatban a durva ellentmondást.

2016. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 A kérdező kommentje:

Nem számít, hogy van-e benne ellentmondás, vagy sem, ahogy az sem, hogyan forgatod ki a szavaimat.

Jó emberek akár nagyvárosokban is élhetnek néhol, de falun még többen.

2016. aug. 17. 14:43
 35/53 A kérdező kommentje:
Egyértelműen érzékelhető a nagyobb települések egyéniségpusztító (és jellempusztító) hatása.
2016. aug. 17. 15:02
 36/53 anonim ***** válasza:
43%
És ezeket az egyértelműen nagyszerű megfigyeléseket hol és hogyan sikerült tenned? Amikor a fővárosban/nagyvárosban éltél, és érezted a szeretettelenséget? Vagy te is az vagy, aki még életében nem lépett ki a faluja határán túlra, és onnan köpköd minden másra beszűkülten, ostobán és leépülten? Bár mindegy is, mert mindkét esetben rettentően ijesztő, hogy fiatalemberek ilyen gondolatokkal élnek. :/
2016. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
52%

Annyit tudok a faluról, mint te a városról. Így fogadd el az én megfigyelésemet, miszerint falun mindenki előítéletes, állandóan mások életében turkál, és ostoba.

Persze ez nem általánosítás.

2016. aug. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 A kérdező kommentje:

15:34

Jártam már sok helyen hazánkban, sikerült az évek során egyértelműsítenem a gyanúimat. Ezen felül az internet is ott van információszerzési helyként.


15:40

Ki mondta, hogy falun élek?

Egyébként pedig nem értek veled egyet.

2016. aug. 17. 15:44
 39/53 anonim ***** válasza:
43%
Aha, szóval elmentél kirándulni Magyarországon belül egy-két helyre, meg utánaolvastál neten (lol, ismétlem, lool), és konzekvenciát vontál le belőle. Te vagy troll vagy, vagy nagyon unatkozol, vagy valami pszichológia/szociológiai felmérést végzel, vagy nagyon buta vagy. Értelmes, tanult ember ilyet nem ír le... De hogy én meg még komolyan is vettem, apám..:D
2016. aug. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

16:12

Teljes komolysággal írtam, amit írtam.

Miért, hogyan kellett volna levonnom a "következtetéseket" (tényeket)?

Nem szükséges ahhoz évekig Budapesten élnem, hogy a (létező) tapasztalások tényekké alakuljanak.

Korábban már akartam mondani: te vagy az, aki versenyzik kettőnk közül.

2016. aug. 17. 16:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!