Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy embernek csak 13 éves...

Egy embernek csak 13 éves kora körül lehet jó élete?

Figyelt kérdés

Na szóval.. Mostanában rendszeresen olvasok ezen az oldalon olyan kérdéseket amiket huszon néhány évesek irnak ki, hogy öregnek érzik magukat. De most komolyan mi ez már?? Ez a legutóbbi kérdés irta ki valaki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Ennél a kérdésnél egy válaszadó megemlítette hogy 13 évesek bandáznak éjszaka, érdekes de az én városokban is ez van. Szoval ezzel azt akarom mondani hogy dühítő ez az egész. Hogy egy 13 évesnek mennyivel jó élete van manapság, a huszon néhány évesek meg öregnek érzik magukat meg depressziósak az elmúló gyerekkoruk miatt és a semmilyen felnőttkor miatt. Amikor én voltam 13 éves semmi szórakozás, csak tanultam, Szóval mérgesítő ez az egész. Remélem hogy akik most 13 évesek is lepereg nekik ez a kor.



2018. szept. 13. 08:08
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

Azok akik ezért nyavalyognak, hogy milyen öregek, azok lehet saját maguk cseszték el a gyerek,- és kamaszkoruk.

Pont mint azok a 13 évesek akikről szó van.

2018. szept. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Csak a hülye idiótának hiányzik a gyerekkor, hogy semmit ne kelljen csinálni
2018. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Olyan dühítő ez az egész. Akkor ennyi erővel a huszonéves ne is éljen, hamár ilyen rossz az élet ebben a korban. Egyszerűen nem akarom elhinni hogy semmit se lehet bepótolni.
2018. szept. 13. 08:34
 4/28 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem meg huszonévesnek lenni a legvagányabb dolog. Független vagy, szabad, azt teszed, mit igazán szeretnél,persze saját felelősségedre, fejben is érett leszel(sajnos a legtöbb tini csak hiszi hogy az). Szóval szerintem szuper dolog, mondjuk annyi, hogyha tovább tanulsz, akkor időd nagy része oda vesz, de ez vele jár. Fizikailag fiatal vagy, nem túl fiatal, mint egy tini s nem is öreg, mint egy hetven éves. Minden korban vannak rossz dolgok, rajtunk múlik, hogy leülünk siránkozni, vagy nem.
2018. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Ne aggódjatok, 30-40 között majd a huszas éveitek fogjátok visszasírni, afelett meg a 30-as éveket. Az embernek mindig csak az nem jó ami éppen van :)

A gyerek irigyli a felnőttet, hogy nem mondja meg neki senki, mit csináljon, a felnőtt irigyli a gyereket, hogy eltartják és nincs más dolga csak a tanulás/buli/haverkodás és irigyli a nyugdíjast, hogy munka nélkül megkapja a megélhetését. A nyugdíjas meg irigyli a többitől a fiatalságát, hogy ő már csak akkor tudja, hogy él, hogy reggel úgy kel fel, hogy itt-is-fáj-ott-is-fáj. Persze sarkítok de a lényeg szerintem ez :)

2018. szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
De tényleg olyan rossz hogy nem annyi évesek vagyunk amennyi szeretnénk.
2018. szept. 13. 09:18
 7/28 A kérdező kommentje:
Vissza akarom kapni azt amit elvettek tőlem!! Visszaakarom kapni a gyerekkorom!!
2018. szept. 13. 09:48
 8/28 anonim ***** válasza:

Meglehetősen ijesztőnek tartom ezt, mivel mikor magam is huszonéves voltam, ahogy előttem is írták, életem legszabadabb korszakát éltem (tanulás + munka mellett), és az elég széles baráti-haveri körömben soha senki nem szomokodott az elmúló gyerekkorán. Megjegyzem, nem is tartottuk magunkat „felnőttnek”, mármint nem komolykodtuk túl az életet, sokat haverkodtunk, mulattunk, éltünk.


Remélem, csak itt a gyk-n gyűlt össze egy-két ilyen, a gyerekkorát visszasíró, „nyomorult életű” huszonéves! Bízom benne, hogy csak itt vannak felülreprezentálva az ilyen fiatalok, és a kortársaik zöme vígan éli az életét egyébként.

Vagy lehet, hogy ez valami generációs probléma lett mostanra? Ha igen, mi lehetne az oka? Talán a túl sok infó, amit a közösségi oldalakon látnak, és ettől FoMo-juk van, frusztráltak, versenynek élik meg az életüket („bezzeg a Gizike már megint Olaszba' van, én meg csak gürizek”)?

2018. szept. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sok 20 éves nem a korának megfelelően él. Ez egy olyan kor, amikor rengeteg a lehetőség. Végre azt tanulja az ember ami igazán érdekli, dolgozik, nem függ anyagilag mástól, lehetősége van utazni, pl. Erasmus és társai. Ismerkedik, legtöbbnek nincs még gyereke, csak magára tud koncentrálni stb. Sajnos viszont sokan 20 évesen csak otthon ülnek, terv nélkül. Ilyenkor meg persze, hogy hiányzik a gyerekkor, amikor más felelt érte és minden egyszerűnek tűnt..
2018. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Egyszerűen utálom hogy mindenki csak felnőttnek kezel. Meg nem lehet semmit se csinálni mert ugye túl Öreg vagyok hozzá.. Dühítő, mérgesítő az egész, ugy érzem a fejem szétrobban.. 😓
2018. szept. 13. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!