Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen érzés gazdagnak lenni?

Milyen érzés gazdagnak lenni?

Figyelt kérdés

Havi kb 1 millios vagy a feletti keresterol beszelek. Jo auto, allando wellnes, michelin csillagos ettermek, luxus kur*ák, habzsi-dőzsi, miegyebek.


Utálom magam, de irigy vagyok az ilyen emberekre.



2019. okt. 30. 13:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
17%

Én még csak karcolgatom a gazdagságot de legjobb dolog a világon.

Utazgathatsz,minőségi ételeket ehetsz,költhetsz jó sokat ruhákra,élményeket gyűjthetsz,legjobb csajod lehet szexi,nőies kívűl belül,kondizhatsz keményebben mivel nem kevés zsetonba van egy izmos test fentartása,prèmium kocsiba ülhetsz.



Nekem senki se mondja,hogy jobb sírni egy Suzukiban mint egy Audiban.


Nekem senki se mondja,hogy a gazdagok nem boldogok mert ez jönne le.


Én voltam szegény csóró egyetemista,kb.

2000 Ft-ot kellett pakolgassak egyik zsebből a másikba,kondira ruhára költeni nem tudtam úgy,utazgatni felejtsd el,wellneszt is.

Csajozni hogyne talán egy tarizsnyàs ,,van rajta mit fogni" dagit talán fel tudtam volna szedni de az meg soha nem kellett volna.

Kocsim hogyne,volt BMV- Busz Metró Villamos,zötykölődhettem rajta,bulizni maximum valami tornacipős farmer pólós csajokkal meg műanyag pohárból undorító kommersz piát.


Sokkal jobb mióta haladok a karrireremben.

Sok pénznél csak a rengeteg pénz ami jobb.

2019. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
95%

Én elég jól keresek, de otthon szeretek lenni :)

A pénz nem változtatott meg, ugyanolyan az életem, mint előtte.


Az irigység nem jó dolog, te csak álmodozol vágyakozol, de nem teszel azért semmit, hogy el is érd, csak irigy vagy.

Az irigység helyett inkább gondold ki te hogyan érheted el a gazdagságot, ha annyira vágysz rá, de elárulok valamit, anyagi biztonságon túl nem nyersz vele sokat, viszont elég sok negatív velejárója van. Megfelelő munkával és életvitellel simán elérhető az is, hogy azt csinálj amit akarsz amikor akarod és még gazdagnak sem kell lenned.

2019. okt. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom mi negatívum van benne ha gazdag leszel ès vagy?


Az,hogy a sok nyomi irigykedik kutyát cicát nem érdekli.

Ahogy a sikeres emberek is mondják aki irigy vagy lehúz mármint energiád azonnal ignoráld,a sikeresek nem véletlenül sikeresekkel barátkoznak csak.


Szerintem max ennyi negatívuma van ami nem érdekes a sok proli ha beszólogat és irigykedik.


Nekem csak pozítivuma volt a pénznek egèsz életemben.

2019. okt. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
88%

#13:

nem tudhatod az az ember aki "barátkozik veled" az a pénz miatt vagy miattad barátkozik

nem csak az irigység, hanem, hogy sokan jönnek kuncsorogni

én a saját testvéreméknek sem adtam, mert annyi hülyeségre elcseszik a pénzüket, nem kell, hogy az enyémet is elcsesszék a hülye ötleteikre


meg lássuk be sokan nincsenek felnőve a pénzhez, meghülyülnek tőle, vérszemet kapnak, mégtöbbet és mégtöbbet akarnak, csak a pénz


sokan meg csak a pénzt látják benned, a sikereidre is azt mondják: "ja mert te gazdag vagy, neked könnyű" :D


kedvencem amikor 10+ éve dolgozom valamin, lerakok valamit az asztalra és a "pénz miatt sikerült", igen az a 10+ év az semmit nem ért, csak a pénz :)


és még sorolhatnám

2019. okt. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

#13

"Nem tudom mi negatívum van benne ha gazdag leszel ès vagy?"

A 72%-os válaszoló mellett (akinek totál igazat adok) olvasd el az én #9-es válaszomat is. Én például több negatívumot is írtam.

2019. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

#11:

"legjobb csajod lehet szexi,nőies kívűl belül"

Igen pubikám, csakhogy az ilyen nők 90%-a csak a zsozsódért szeret, és csak meghatározott ideig, mert ha meglát egy olyan pubit, akinek még nálad is több zsozsója van, akkor már másnap arra kelsz, hogy szó nélkül elcuccolt tőled. Ennyi. De ha te erre az életre élvezel, hát légy vele boldog. Mondjuk nem kéne a szegényebbeket leprolizni, de mind1.

2019. okt. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Jó, de messze nem annyira, mint amennyire azt hiszed. Az ember ugyanis gyorsan hozzászokik a helyzetéhez. Az igazi élvezet egy-egy lépcső megtételében van, ami után egy ideig különösen boldog vagy, de eltelik egy év, és már hozzá is szoktál.

Sose felejtem el, mennyire boldog és büszke voltam, amikor először vettem új autót. Ez egy közepesen konfigurált Mondeo volt 2007-ben. Azóta volt már két másik: az előző E-osztály, és most az aktuális E, közel fullextrásan. Egyik se váltotta ki ugyanazt a fokú örömöt, mint a Mondeó, mert hiába szebbek-jobbak-drágábbak, nem volt akkora ugrás, mint a szakadt Astrából új autóba ülni.

Vagy amikor két gyerekkel 75 négyzetméterről 115-be költöztünk. Eleinte hatalmas királynak éreztem magunkat, de ez olyan gyorsan múlt el, hogy el se hinnéd. Most "csak" ugyanolyan boldog vagyok, mint annó a 75 nm-en. Amikor a lakáshitel utolsó részletét kifizetem, majd biztos megint elönt valamiféle kielégülés, aztán pikk-pakk el is múlik. Így működik az ember agya.


Nem akarok bölcselkedni, de a pénz tényleg nem hoz tartós boldogságot és kielégülést. Hacsak nem vagy szociopata, soha nem ebben fogod megtalálni a hosszú távú örömödet. Amúgy megértem az irigykedést, hiszen bennem is van valamennyi: én azokat irigylem, akiknek már egyáltalán nem is kell dolgoznia, és a passzív jövedelmükből fenn tudják tartani magukat. Erre páran biztosan azt mondják, hogy na elmehetek a p..csába, ilyen helyzetben pofátlanság irigykedni. De ez is csak azt bizonyítja, hogy az irigykedés úgy irracionális, ahogy van. Mindig van feljebb.

2019. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még valami. Azt kérdezted, milyen érzés. Akkortájt, amikor összejött annyi megtakarításom, hogy megéljek belőle 1-2 évig, az anyagiak elkezdtek kevésbé érdekelni, nem stresszeltem rá kiadásokra, nem nézegettem a dolgok árát annyira. Ugyanebben az állapotban vagyok azóta is, pedig ma már tíz évig is elélnék a pénzemből. De nem "érzem" magam gazdagabbnak.


A pénz stresszoldó hatása egy 3 fokozatú dolog.


Ha minimálisak a megtakarításaid, akkor anyagi stressz alatt állsz. Nem eshetsz ki a munkából. Egy váratlan kiadás bajba sodorhat. Ez egy szar érzés. Ezen a szinten a pénz igenis boldogít.

Ha van pár évi megtakarításod, akkor megszabadulsz az anyagi stressztől. Kb 2-3 év az, amit az ember "közeljövő" címszó alatt belát, és ha tudod, hogy nem kerülsz csődközelbe a közeljövőben, az egy megnyugtató érzés. Itt a pénz már jóval kevésbé boldogít: az ölembe hullhatna most ötmillió forint, de pont ugyanúgy élnék tovább, mint nélküle. Nem azon múlik, hogy hová megyünk nyaralni, vagy milyen kocsit veszünk legközelebb, hogy x vagy x+5 millió forintom van.

A harmadik, amikor tudod, hogy a pénzed életed végéig kitart. Itt a pénz már legfeljebb úgy boldogít, mint a társasjátékban: mindenki szeret nyerni, de végsősoron nincs tétje.

2019. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
12esnek. egyszeru, csor gyari meloskent megis mit kellene tennem szerinted h meggazdagodjak? mibol? penzt csak penzbol lehet csinalni. keresek havi 130at. abbol alberletre meg rezsire elmegy 100. kapcsolataim nincsenek, ha elmegyek vmi masik szakmat tanulni lehet eljutok arra a szintre h ne a 159 ftos tejet hanem a 180ast vegy meg. ku*va nagy elorelepes.
2019. okt. 30. 18:52
 20/31 anonim ***** válasza:
68%

19-es kifogás.

Képezd magad,hétvégén is lehet tanulni,levelező tagozat,esti suli,esti szakma.

Soroljam,áldozd be a hétvégedet tanulj este alvás helyett.


Valamit valamiért.


Sorolok neked szakmát:

- Asztalos

- Villanyszerelő

- Burkoló

- Könyvelő

- Tolmács

- Matematikus

- Programtervező informatikus

- Mérnökinformatikus

- Pénzügy-számvitel

- Gazdasági elemző

- Pénzügyi matematikus.



Csak ezek ugrottak be.

2019. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!