Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tűzijáték hiszti a kisállat...

Tűzijáték hiszti a kisállat tartók felől?!

Figyelt kérdés

Direkt nem petárdát írok mert az már 2008 vagy 2006 óta illegális.

Tűzijátékozni bizonyos kategórián belül egész évben lehetséges.

Augusztusban is rengeteg helyen tűzijátékoznak de érdekes akkor nem ilyen "vérmesek" egyes állatszerető emberek.

Természetesen mind két fél felől vannak kivételek.

De sokszor ha felmerül a téma (99%-ban interneten) akkor az állattartók úgy tekintenek a szilveszteri tűzijátékozókra mintha kvázi bántalmazták volna az állataikat.


Ilyenkor felmerül az a kérdés hogy ahol elszökik az állat miért nincs rendesen elzárva (akár a lakásban ha nagyon félős) ?


Nálunk 2 kutya van akiket ilyenkor beengedek a házba illetve van egy macskánk is de ő állandó benti lakos.

Mégse háborgok sokszor minősíthetetlen hangnemben mint sok ember.

Illetve én is vettem idén tűzijátékot és éjfélkor fel fogom lőni.


Kíváncsi vagyok ti hogy vélekedtek erről a témáról.

Aki az interneten agresszív az élőben is odamegy a tűzijátékos bódékhoz és közli a véleményét az eladókkal és a vásárlókkal ?


Normális és kevésbé normális kommeneteket is várok de egy indoklást is szeretnék ne csak annyit írj be hogy a "kanyukád" stb stb



2019. dec. 30. 12:18
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
55%

" a szilveszteri tűzijátékozókra mintha kvázi bántalmazták volna az állataikat."


Nem csak kvázi, hanem valóban bántalmazzák az állatokat. Egy kutya értelmi szintje valami kisgyerekén van. Nem tudom pontosan hány évesén (de megkeresheted a neten, időről-időre feljön a cikk), de a kisgyerek is fél a vihartól égdörgéstől stb.

Nem vagyok sötétzöld, de szerintem aki petárdázik, tüzijátékozik az állatkínzó és kész.

Különösen aggasztó ez olyantól, aki maga is több állatot tart.

A többire nem mennék bele részletesen. Ha láttál már halálra vált állatot, akkor tudnád, hogy a szokásos, elvárható szinten elkerített állat is képes megszökni, bármire képes halálra rémülve. Pl közepes testű kutya "simán" átmászik a 2 m magas dróthálón és a szögesdróton is...

Ettől függetlenül sok a felelőtlen állattartó, akinek ilyenkor elszökik, megsérül az állata, de ez nem mentesíti a petárdázó/tüzijátékozó idiótákat.

2019. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az lenne a legegyszerűbb, ha az emberek maguktól rájönnének, hogy semmi szükség ilyen "játékokra", nem gyártanák, nem vennék, nem használnák, nem lenne probléma.
2019. dec. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
53%
Minek kellene egy ilyen hülye játék? Nen beszélve arról hogy még veszélyes is emberre.
2019. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
54%
Én ha rajtam múlna betiltanám. Az állatok miatt sem szimpi,de amúgy sem értem mi a jó benne?
2019. dec. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
46%
Nem csak tűzijáték ügyben hanem magában az állattartásban és állatvédelemben is nagyon sokan átestek a ló túlsó oldalára. Sok ember-és gyermekgyűlölővel lehet itt találkozni akik kifordultak magukból a "házi kedvencek" már-már gusztustalan tartásával.
2019. dec. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
# 1 Akkor én állatkínzó és idióta vagyok mert éjfélkor fellövök 1-2 telep tűzijátékot ?
2019. dec. 30. 12:34
 7/59 anonim ***** válasza:
61%

1# plussz 1.

Az én argentindogom egyszer széttépte a drótkerítést és 2 nap mulva jött haza. Következő évben itthon maradtunk és beengedtük a házba de itt is elbújt és remegett halálrarémülve. Rá egy évre nem értünk haza időben, tudod az állattartók is szoktak bulizni, egy 60 kilós állat meg nem szobába való. Főleg nem felügyelet nélkül. Akkor is ki volt készülve. És mindezt miért? Mert pár gyogyósnak kedve támadt durrogtatni a házunk előtt? Idén biztos hogy én is veszek és közéjük lövöm

2019. dec. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 A kérdező kommentje:

# 7 Nincsen garázsotok vagy valami olyan helyetek ahova akkor is biztonságba lehet helyezni az állatot ha nem vagytok otthon ?

Az más téma ha itt előttünk lőnek fel tűzijátékot akkor én is szólok hogy menjenek más helyre.

Családi kertes házról van szó.

2019. dec. 30. 12:36
 9/59 anonim ***** válasza:
64%

Én egyáltalán nem vagyok oda a tűzijátékokért.Az tény,hogy sokan augusztusban is lövöldöznek,mint a hülyék,amit különösen elfogadhatatlannak tartok.

Nekünk is volt több kutyánk is,akik féltek a tűzijátékoktól,meg egytalán mindenféle durrogástól(az égzengéstől is),és olyankor szinte megőrültek félelmükben;ilyenkor pedig nem igazáb lehetett őket megnyugtatni!

Be kellene látni,hogy a tűzijátékozás egy teljesen felesleges,sőt,ártalmas szokás,ami nèlkül ugyanúgy lehetne ünnepelni.

Csak sajnos a szokás nagy úr,tudom...

2019. dec. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

Nem akarok új kérdést ki írni de akik eddig kommenteltek leírnák hogy falun vagy városban élnek és panel vagy kertes ház ?

Illetve hol tartják az állatot napközben ? PL ha elmennek dolgozni vagy valamilyen programra ami csak pár órát vesz igénybe.

Köszi az eddigi viszonylag kulturált válaszokat.

Várom a többiek észrevételét a is!


Annyit hozzáfűzök ha én városban laknék akkor mindenképp nem a panalek között lőném fel a tűzijátékot.

Hanem elvonulnék olyan helyre ahol a legkevesebb zajszennyezést okoznám.

De továbbra se mellőzném ezt a "szokásomat".

2019. dec. 30. 12:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!