Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tűzijáték hiszti a kisállat...

Tűzijáték hiszti a kisállat tartók felől?!

Figyelt kérdés

Direkt nem petárdát írok mert az már 2008 vagy 2006 óta illegális.

Tűzijátékozni bizonyos kategórián belül egész évben lehetséges.

Augusztusban is rengeteg helyen tűzijátékoznak de érdekes akkor nem ilyen "vérmesek" egyes állatszerető emberek.

Természetesen mind két fél felől vannak kivételek.

De sokszor ha felmerül a téma (99%-ban interneten) akkor az állattartók úgy tekintenek a szilveszteri tűzijátékozókra mintha kvázi bántalmazták volna az állataikat.


Ilyenkor felmerül az a kérdés hogy ahol elszökik az állat miért nincs rendesen elzárva (akár a lakásban ha nagyon félős) ?


Nálunk 2 kutya van akiket ilyenkor beengedek a házba illetve van egy macskánk is de ő állandó benti lakos.

Mégse háborgok sokszor minősíthetetlen hangnemben mint sok ember.

Illetve én is vettem idén tűzijátékot és éjfélkor fel fogom lőni.


Kíváncsi vagyok ti hogy vélekedtek erről a témáról.

Aki az interneten agresszív az élőben is odamegy a tűzijátékos bódékhoz és közli a véleményét az eladókkal és a vásárlókkal ?


Normális és kevésbé normális kommeneteket is várok de egy indoklást is szeretnék ne csak annyit írj be hogy a "kanyukád" stb stb



2019. dec. 30. 12:18
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
95%

Azzal alapvetően nekem sem lenne bajom, ha lenne egy óra, amikor mindenki eldurrantja amije van, aztán megy a dolgára. A kellemetlen inkább az, hogy ez nem egy éjszakás, olykor inkább 3 napos történet.

Felelős állattartó ma már ott tart, hogy nem megy bulizni, vagy belövi előtte a kutyáját valami nyugtatóval, hogy ne kapjon sokkot, mire hazaér.

Én úgy nőttem fel, hogy a kutyámmal minden évben otthon kellett valakinek maradnia családi házban, falun, mert a hülye gyerekek az utcán dobálták a petárdát, ő meg szegény úgy remegett a nappali sarokban sírva, mint a kocsonya. Második évtől állandóan orvosi javaslatra nyugtatóztuk, hogy átaludja, ne ideggörcsként vészelje át a szilveszter éjszakát. Szerintem, ha kint hagytuk volna csak egyszer is, ő belepusztul. Aztán lett egy társa, ő pont letojta a durrogást mindig is, idősebb korára, mintha eltanulta volna a másiktól, hogy félni kell. Az állatok sem egyformák, mindegyik máshogy éli ezt meg. Valamelyik világgá szalad, ha tud, ha látszólag nem, akkor is megpróbálja megoldani, hogy tudjon (ásás, ugrás, kerítés rágás). Valamelyik reszketve lapít, valamelyik meg éli világát. A szánalom az, hogy sok ember nem hogy elkerülné a lakott területeket a durrogásával, még direkt kerítéseken dobálja be a petárdát, amit kövezzetek meg én ténylegesen a s*ggébe dugnék az ilyennek, hogy ott robbanjon fel. Ezek elképzelni sem tudják mit okoznak egy kisállatnak és igen ez már bőőőven kimeríti az állatkínzás fogalmát akkor is, ha nem célzottan a kutyát dobta meg. Az ilyenek miatt akkorsem mertük kinthagyni a kutyákat szilveszterre, amikor már csak azok voltak meg, akik nem féltek a durrogástól. Alapvetően pedig kinti kutyák, akkor vannak bent, ha valaki van otthon.

Szóval én nem vérmeskedem, nem szájkaratézom, de énsem látom értelmét sem a tűzijátéknak, sem a petárdának. Sem környezetvédelmi, sem életvédelmi, sem állatvédelmi, sem anyagi, sem semmilyen szempontból. Egyes állatokat igenis kínoz, akkor is ha csak a távolban megy, de felelős állattartóként megoldom, hogy az én kisállatomnak a lehető legkényelmesebb legyen, hiszen nekem ez a lényeg. Akkor is, ha ez többnyire azzal jár, hogy nem megyünk sehova szilveszterkor, vagy ő is jön velünk. Mert nálunk a háziállat családtag!

2019. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
46%

A hisztizés az, amit te teszel, kérdező.

Dobáljál otthon tomahawkot az ajtófélfába, - az is van olyan látványos és értelmes, mint a durrogtatás, még sem olyan széles körben zavarsz vele más élőlényeket, mint a durrogtatással. Nem érdekel, hogy rosszindulatúnak tartotok ezért, én szurkolok, hogy minél többen csonkuljanak, vakuljanak, süketüljenek meg azok közül, akik csak egyetlen forintot is erre a baromságra költenek!

Már azt sem értelmes dolog ünnepelni, hogy x naptól eggyel nagyobb számot kell az évszámok helyére írni, de hogy még súlyos pénzeket is költ durrogtatásra számos ember,... Amikor el akarja kápráztatni egy "vagány" szülő a gyerekét a mínuszban és sikerül megvakítania vele a saját vérét, vagy egy elszabadult állat rúgja fel, mint a húgyos vödröt és maradandó károsodást szenved el emiatt, akkor majd újra fogja gondolni a történetet. Gondolom, erről is az elszabadult állat tehetne - a te szemszögedből!

Egyébiránt: Hogyan jön ahhoz bárki is, hogy más emberek magánterületén durrogtat? -Ez már egy újabb balhé, - nem kell csodálkozni, ha egyre gyakrabban kell szembenéznie az ilyen embernek egy riasztófegyver torkolattüzével!

2019. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:

# 13 De igen is számít hogy te panelban élsz a kutyáddal vagy kertes házban faluban ahol be tudod őt rendesen zárni a zajok elől.

Dohánytermékekre és cigarettára sincs szükség mégis mértékkel alkalmazva nincsen belőle baj.

Ugyan ezt az elvet vallom a tűzijátékokkal szemben.


# 14 No kommentent...szerencsére a gyűlölet keltést lehet jelenteni és sokszor automatikusan is törlik a kommentet.


# 15 Egyet értek.


# 16 Értem.Ez egyéni kérdés kinek tetszik kinek nem.Ha gondolod nyugodtan írd le te mit tartasz szórakoztatónak szilveszterkor.


# 17 Így van egyetértek veled.De ezt én is leírtam hogy normálisan kell használni és a petárdát direkt nem említem mert az illegális.Aki nem így tesz azt büntetni kell.

A provokatív kérdésre az a válaszom ha a tűzijátékok normálisan lettek használva (nem panelközben stb stb) és ennek ellenére elszökik-megtámad akkor GAZDA A FELELŐS!


# 18 Nem értek veled egyet szerintem jó dolog hogy beszélgetünk erről normális keretek között.


# 19 Igazad van sajnálom keresztfiadat.

De sajnos a normális felhasználókat szivják meg ilyenkor...


# 20 Egyetértek veled.


# 21 Ez jó megoldás amit javasolsz sokkal jobb mint a tiltás én azt nem írnám alá.De az állat tartással vállaltad azt hogy megeshetnek ilyen esetek hogy érzékenyebb lesz a kutyus akkor viszont köteles vagy vigyázni rá.


# 22 Ez nem jutott hirtelen eszembe.

De látod eddig mennyi komment érkezett viszont meglepődtem hogy még nem küldött el senki a "kanymba"


# 23 Én igazad adok neked.

Szomorú kimondani de aki ilyen körülmények között él az nem tartson nagyobb testű állatot.Sajnos az arány tükrözik a véleményeket...


# 24 Nekem igen.Kíváncsi vagyok a mocskolódáson kívül vannak e normális vélemények.

Meglepődtem a rengetek kulturált válaszon.


# 25 Kérdés nélkül kihívnám rájuk a rendőrséget.Vagy ha nem akart vele bajlódni akkor csak figyelmeztetni...hátha az is elég.

Ismét egy példa arra hogy az idióták miatt szívnak a normális felhasználók.


# 26 Igazad van mindenképp jó lenne ha jobban figyelnének a normális felhasználásra.


# 27 Simán kiírtam volna az állatok kategóriába hiszen ez egy anonim oldal.

Őszinte leszek....a barmokon én is nevetek néha.


# 28 Igazad adok neked.De én kicsit finomabban fogalmaznám meg.


# 29 Aki nem megfelelően használja részegen stb stb az valamilyen szinten megérdemli a sorsát.Petárdáról meg no komment.

Aki pedig kilövi mások szemét azt ne mossuk össze azokkal kik normálisan használják a dolgokat.

Viszont abban igazad adok neked hogy aki nem tartja be a szabályokat azt komolyabban kellene büntetni.


# 30 Végre van valaki aki érti hogy nem ugyanaz a két dolog.


# 31 Igazat adok neked.Ismét egy példa ami azt bizonyítja hogy az emberek egy kalap alá veszik a normális és az idita felhasználókat.

De az anyagi részéhez szerintem semmi közöd mert mindenki arra költi a pénzét (legális kereteken belül) amire akarja!


# 32 Nem.Én normálisan feltettem egy kérdést és várom a válaszokat.

De te már majdnem elküldenél melegebb éghajlatra a kérdésem miatt amit részben megértek.

Viszont te összemosod a petárdákat a tűzijátékokkal és a normális felhasználókat az idiótákkal.

Abban szintén nincs igazad hogyha egy állat megszökik és téged megtámad akkor igenis a gazda a hibás!!

2019. dec. 30. 18:33
 34/59 anonim ***** válasza:
68%

Én faluban lakok eredetileg, de Pesten tanulok. Szerintem falun ez kb tényleg állatkínzás, mivel csaknem az összes háznál van kutya.

A miénk úgy nyüszít és remeg, hogy egyszerűen nem is tudjuk megnyugtatni. Még a házban is nagyon fél.

Kérdem én : mi olyan hatalmas buli ebben?

A kérdező meg számomra bicskanyitogató, mert hogy ő nem mondana le erről a szokásról.

Amit valaki írt, hogy településenként egy központi tűzijáték, ezt esetleg engedélyezném, de csak városokban.

Itt nemcsak a kutyákról van szó, hanem az összes állatról.

Aki meg a porszívózást hozza fel érvként, hát az nagyon gyenge. A porszívó nem iszonyatos robbanások sora. Másrészt egy szükséges tevékenység, nem pedig olcsó játék hülyegyerekeknek.

2019. dec. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
58%
Ja és amúgy a dohánytermék minden mértékben káros szóval ez az érv se jött össze.
2019. dec. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 A kérdező kommentje:

# 34 Én pont fordítva képzelem el mert városban nincs nagy lehetőség csendesebb zaj védet helyre elvinni az állatot.De az is lehet hogy településeként változó nem feltétlen van mindenhol állat nem mindegyik félős stb

Sok féle helyzet van.



Nem kell nagy dolgokra gondolni.

Két 16 lövetű telep pár darab sárkánytojás illetve pár vulkán.

Maximum 5 percig okozok vele zajt.

Teljesen pontosan nem tudom megfogalmazni hogy miért tetszik.De ezért én szánalmas idióta primitív ember vagyok aki meg kéne verni ?!

Ezt most nem neked írom hanem mindenkinek!


A dohányzás pl szivar évente 1-2 darab szerintem egyáltalán nem káros.

Képes annyit tisztulni a tüdő magától hogy ez ne okozzon bajt.

De nem dohányzom nem is iszom így lehet hogy tévedek ha te dohányzol akkor nyilván jobban tudod mennyire árt vagy nem árt ilyen minimális mennyiség.

2019. dec. 30. 19:01
 37/59 anonim ***** válasza:
18%

29-es Ezt írod:Tűzijáték hiszti??


Minden évben megsérülnek emberek, hallottunk kilőtt szemű fiúról, csonkolt kezű életerős felnőttről, akit leszázalékolnak, soroljam? - Ne soroljad! Nem évente de óránként sérülnek meg emberek közlekedési balesetekben. A te eszed szerint akkor üljön le mindenki a seggére és nézzen kifelé az ablakon mert baj érheti??? Nagyon régóta foglalkozok kutyával, most is van kettő. Valamikor régen találtak ki egy olyat hogy állat tanítás, idomítás. Az állatszeretet ne abban nyilvánuljon meg hogy asztalodra és ágyadba viszed az állatokat, hanem tanítsd meg értelmesen viselkedni.Ugyanez a gazdikákra is vonatkozik. Természetesen akinek nem inge....... tisztelet a (kevés) kivételnek.

2019. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
35%

Ha majd a közlekedés sérültjeiről szól a kérdés, kedves 37.#, akkor hozzászólok, ha akarok. Most a kérdező nem erről várt véleményt.

Nem tudom, milyen állattartási tapasztalattal rendelkezel, csodállak, hogy meg tudod nyugtatni a kutyádat! Az enyém - bár járt iskolába, fegyelmezett és megbízható - ilyenkor szinte eszét veszti. Hasonlókról számolt be a kutyaiskola vezetője is...

Elvihetném a kutyámat, hogy megnyugtasd + az utcabelieket is?

2019. dec. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
31%

Felesleges penzkoltesnek tartom, mi ertelme van hogy ellovoldozod a penzt? Sok helyen aki durrogtat janiarban meg ehezik mert nem marad semmi a csaladibol.

Azzal nincs bajom, hogy ha valaki ejfelkor ellovoldozik par raketat vagy barmit. De irt mar miota lehet vasarolni folyamatosan durrogtatnak ejjel nappal. Holnap csak rosszabb lesz.

Nem sajnalok senkit sem akinek lerobban a keze vagy barmije. Megerdemli minek lovoldozik.

2019. dec. 31. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
6%
77 %-os! Legalább arra emlékezhetnél hogy mit írtál mert te voltál az aki elkezdett emberi sérülésekről dumálni, pedig a kérdés valóban nem erről szólt. Én csak olyan állattartási tapasztalattal rendelkezem hogy nem kell kutyaiskolába vinnem a kutyát mert kis korától kezdve nevelem és tanítom őket. Ne hozd a saját és utcabeli kutyáidat mert az elrontott nevelést már nem nagyon lehet visszacsinálni.
2019. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!