Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tűzijáték hiszti a kisállat...

Tűzijáték hiszti a kisállat tartók felől?!

Figyelt kérdés

Direkt nem petárdát írok mert az már 2008 vagy 2006 óta illegális.

Tűzijátékozni bizonyos kategórián belül egész évben lehetséges.

Augusztusban is rengeteg helyen tűzijátékoznak de érdekes akkor nem ilyen "vérmesek" egyes állatszerető emberek.

Természetesen mind két fél felől vannak kivételek.

De sokszor ha felmerül a téma (99%-ban interneten) akkor az állattartók úgy tekintenek a szilveszteri tűzijátékozókra mintha kvázi bántalmazták volna az állataikat.


Ilyenkor felmerül az a kérdés hogy ahol elszökik az állat miért nincs rendesen elzárva (akár a lakásban ha nagyon félős) ?


Nálunk 2 kutya van akiket ilyenkor beengedek a házba illetve van egy macskánk is de ő állandó benti lakos.

Mégse háborgok sokszor minősíthetetlen hangnemben mint sok ember.

Illetve én is vettem idén tűzijátékot és éjfélkor fel fogom lőni.


Kíváncsi vagyok ti hogy vélekedtek erről a témáról.

Aki az interneten agresszív az élőben is odamegy a tűzijátékos bódékhoz és közli a véleményét az eladókkal és a vásárlókkal ?


Normális és kevésbé normális kommeneteket is várok de egy indoklást is szeretnék ne csak annyit írj be hogy a "kanyukád" stb stb



2019. dec. 30. 12:18
1 2 3 4 5 6
 11/59 A kérdező kommentje:
és még arra lennék kíváncsiak ti mit szóltok ahhoz ha valaki pl facebook posztok alatt a tűzijátékozó emberek halálát kívánja vagy megverné őket stb
2019. dec. 30. 12:45
 12/59 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk a minden oldalról lőnek fel a szomszédok. Állítom szebb, mint aug. 20. 5 év alatti gyerekeim ámulnak a teraszon és a kutya és a törpenyúl is kint van velünk.

A kutyámnak a porszívó a nagy ellensége, már ha meglátja iszkol. Én kegyetlen állatkínzó mégis felporszívózom a házat.

Nem is a felnőtteknek kell élveznie a tűzijátékot, de a gyerekektől ne vegyünk már el minden élményt. Nekem gyerekként mindig az volt, különleges, hogy évente 1x-2x van ilyen.

2019. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/59 anonim ***** válasza:
43%

Tök mind1, hogy ki-hol él, mit tart vagy nem tart.


Az a lényeg, hogy egy értelmes, felnőtt embernek nincs szüksége ilyen "tűzijátékokra" és ne ezen múljon már a boldogság, mert akkor ott komoly baj van...!

2019. dec. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/59 anonim ***** válasza:
43%

"és még arra lennék kíváncsiak ti mit szóltok ahhoz ha valaki pl facebook posztok alatt a tűzijátékozó emberek halálát kívánja vagy megverné őket stb"


Pont ezért kellene a facebookot is betiltani és megakadályozni az alpáriság áradását....

2019. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/59 anonim ***** válasza:
61%

Az én kutyám is fél ilyenkor, de úgy gondolom, az én felelősségem, hogy ilyenkor biztonságos helyre tegyem. Mikor nagy testű kutyánk volt, ilyenkor nyugtatót adtunk neki. A vihart, dörgést sem tudom betiltani.

Engem sokkal jobban zavarna a sok fanatikusan állatokat védők helyében, hogy falvakban rengeteg kutyát tartanak láncon, tartósan, úgy élik le az életüket. Vagy kennelben.

A gyermekek védelméről pedig alig esik szó :(

2019. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/59 anonim ***** válasza:
68%

Engem emberként is zavar a tűzijátékozás. Drága, hangos, büdös, és tele van utána minden szeméttel hónapokig.

Egyszerű emberek szórakozása... azt bámulni csorgó nyállal, ahogy durrognak meg villognak a rakéták és tapsikolni hogy húúú de menőőő... szánalom. A középkorban még talán szórakoztató lehetett az ilyen varázslat, a mai világban szerintem már tovább kellene ennél fejlődni.

2019. dec. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/59 anonim ***** válasza:
63%

Az a baj, hogy te hiába direkt nem petárdát írsz, ha azzal is durrogtatnak (meg sok hasonló kis durrogtatni való szeméttel, nem ismerem az összeset). Lakásban tartott kutyám van, sötétedéskor megyünk utoljára sétálni, szorosabb hámmal, duplapórázzal, stb. Így is volt már, hogy majdnem baj történt, mert közvetlenül mellénk vágták oda, a kutya nyilván megvadul tőle.


Ha mindenki felelősségteljesen állna hozzá, ha mindenki szabályokat betartva csinálná, ha mindenki odafigyelne a többiekre (pl nem panelok közt durrogtatok, mert vicces, hogy visszhangzik), ha mindenki csak egy-kettőt lőne fel, akkor nem lenne ilyen gond.

De ilyentén értelmet verni a birkatöbbségbe nem lehet. Marad a korlátozás meg a tiltás (illetve ezt szeretnék az állatvédők), mert azt érti mindenki. A légy ésszel felszólítást nem.


Állatvédelem szempontjából meg, több ezer állatról beszélünk. Túlzás nélkül. És ebben nincsenek benne a kóborok, a madarak, a vadállatok stb stb stb...

Más provokatív példa: ha a tüzijátéktól megvadult kóborkutya megtámad az utcán, amíg keresed az ideális tüzelési helyet, mert halálra van rémülve és menekülne, de rosszkor rossz helyen keresztezed az útját - akkor ki lesz a hibás..?

2019. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/59 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem senki sem normállis aki túl komolyan foglalkozik ezzel a témával.


Azaz a te példádban képes oda menni a tűzijáték árusokhoz és elkezd veszekedni a velük vagy a vásárlókkal.


Viszont szerintem a másik oldal sem normális, aki ilyen időszakokban felszívja a vizet és képes a gyakorira csak azért felmenni elindítson a tűzijáték ellenesek ellen egy vitát.


Az én véleményema dologról, hogy ez egy alapvetőlen primitív szórakozási forma. Nézzük ahogy repül valami, bum és fény. Valahogy soha sem kötött le, de évente 2x elviselem ha mások így akarják tölteni az idejüket.

2019. dec. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/59 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy gondolom, sok állattartó nem "rinyálna", ha mindenki betartaná a törvényeket (jogszabályokat... nem tudom, melyik szabályozza). Szerencsére az én kutyámat nem zavarja, na meg éjszaka egyébként is bent van.

Kezdjük azzal: a petárda hivatalosan TILOS! Valaki elárulhatná nekem, mi abban a szórakozás, amikor egyesek mások udvarára hajigálják a petárdáikat, vagy utcán közvetlenül egy kutya elé/alá?

A másik a tűzijáték. Odáig rendben, hogy a kutyatartó vigyázzon a kutyájára (ergo eszébe se jusson elmenni bulizni). Én nyugodt környéken lakom ilyen szempontból, nem zavar. De hallottam olyanról, amikor a kutya nyüszítve remeg a fürdőszobában ilyenkor, főleg panellakásban. Hiába a hangos TV, ezt nem harsogja túl.

Hallottam olyat is, akinek a kutyája a másodikról kiment a csukott erkélyajtón üveggel együtt.

Igen, vannak nyugtató szerek. Igen, nem kell sötétedés után levinni a kutyát, vannak megoldások. De itt jön képbe a szabályok betartása.


Ha csak akkor van tűzijáték, amikor megengedett, akkor igen, kaphat a kutya nyugtatót, le kell vinni sötétedés előtt, hellyel-közzel megoldható.

De sokszor egy-két hétig megy a durrogtatás, minden napszakban. Most mindenki tartsa zárva addig a kutyát? Ne menjenek dolgozni, ne menjenek bevásárolni? Ne vigye le a kutyát elvégezni a dolgát? És leszedálni sem lehet a kutyát hetekre....


Szerintem sokan, akik háborognak, már azzal beérnék, ha mindenki betartaná ezeket...


És akkor az emberekről nem is beszéltem. Az autista keresztfiam fullra kiborul olyankor. :(

Na meg ott vannak a tavalyi tűzesetek is...

2019. dec. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/59 anonim ***** válasza:
32%

Nekem a tűzijátékkal semmi bajom. Szép, én nem költök rá, de nyugodtan elnézegetem ahogy mások fellövik. A petárda tiltott, aki ennek ellenére használja nyugodtan lerobbanhat a keze, nem érdekel.


Eléggé unalmas mindenhol olyan példákat felhozni (több csoportot is olvasgatok, meg posztokat ezzel a témával) ami nem 100%-os, de még csak nem is 50%, hanem a "kisebbséget" érinti, és még azokból sem az összeset. Pl: Régen nem volt ennyi ingerlékeny kutya, főleg a beltenyészetes és örökbefogadott (előző gazda megverte) kutyák ilyenek. Rájuk tény vigyázni kell, őket sajnálom, de a gazda felelőssége. A mi kutyánkat nem zavarja, a macskánk sem retteg, csak inkább közelebb szeret lenni durrogtatásnál hozzánk. Akkor jöhet például az autisták. Igen, van akit a hangok zavarnak, de nem értelmi fogyi, meglehet vele értetni hogy ez normális - ha mégsem, vannak erre kifejlesztett fülvédők és társaik. De tovább megyek. Az autisták között sem zavar mindenkit, a családomban is van egy, ő például csillogó szemekkel nézi hogy milyen szép. De a mentő, rendőr szirénától ugyanúgy kiakad és tombol. Azokat is be kéne tiltani?

Nem írnék alá egy tűzijáték betiltó indítványt. Nevezhettek empátiában nullának, de ez is csak most pár éve lett divat hogy "fuj tűzijáték rossz".

Mellesleg abban egyetértek, hogy a tűzijáték az csakis december 31 18.00-tól január 1 (05.00-ig talán?) lehessen csak használni, aki ezeken az intervallumokon kívül tartja büntethető. Nem tudom törvényben az idő hogy van pontosan megszabva.

2019. dec. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!