Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tűzijáték hiszti a kisállat...

Tűzijáték hiszti a kisállat tartók felől?!

Figyelt kérdés

Direkt nem petárdát írok mert az már 2008 vagy 2006 óta illegális.

Tűzijátékozni bizonyos kategórián belül egész évben lehetséges.

Augusztusban is rengeteg helyen tűzijátékoznak de érdekes akkor nem ilyen "vérmesek" egyes állatszerető emberek.

Természetesen mind két fél felől vannak kivételek.

De sokszor ha felmerül a téma (99%-ban interneten) akkor az állattartók úgy tekintenek a szilveszteri tűzijátékozókra mintha kvázi bántalmazták volna az állataikat.


Ilyenkor felmerül az a kérdés hogy ahol elszökik az állat miért nincs rendesen elzárva (akár a lakásban ha nagyon félős) ?


Nálunk 2 kutya van akiket ilyenkor beengedek a házba illetve van egy macskánk is de ő állandó benti lakos.

Mégse háborgok sokszor minősíthetetlen hangnemben mint sok ember.

Illetve én is vettem idén tűzijátékot és éjfélkor fel fogom lőni.


Kíváncsi vagyok ti hogy vélekedtek erről a témáról.

Aki az interneten agresszív az élőben is odamegy a tűzijátékos bódékhoz és közli a véleményét az eladókkal és a vásárlókkal ?


Normális és kevésbé normális kommeneteket is várok de egy indoklást is szeretnék ne csak annyit írj be hogy a "kanyukád" stb stb



2019. dec. 30. 12:18
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
92%

Én szeretem a tűzijátékot, de NEM engedném minden 2. háznál fellőni, ez tényleg állatkínzás - de nemcsak ezért tiltanám!

Én településenként szerveznék központi tűzijátékot, ahol erre igény van, és nem adnám magánkézbe egyik típust sem.


Abban igazad van, hogy amelyik kutya elszökik ilyenkor, az a gazda felelőssége, mégis a kutya szenved miatta.

Abban viszont nincs, hogy ha nem tud megszökni, akkor nincs probléma. Az enyém természetesen mindig benn van ilyenkor, mégis halálra van rémülve (ez egyben azt jelenti, hogy itthon sem tudok "szórakozni", mert a kutyával kell törődjek, amit persze, vállalok, de azért nekem is jólesne, ha kicsit felhőtlenül elengedhetném magam ilyenkor - vagy akár korábban lefekhetnék, ha épp álmos vagyok). Idén gyógyszert is vettem, amit az állatorvos tanácsolt, meglátjuk, kell-e, és ha igen, hatásos lesz-e.


Azon kívül sajnos nem csak egy estéről van szó, általában kb. 3 este. Ilyenkor a kutyát szinte a dolgát elvégezni sem tudom kicsalogatni:( Remélem, ma még nyugtunk lesz - de nem biztos...


Amúgy nem szoktam "háborogni", de ha rajtam múlna (vagy lenne erre aláírásgyűjtés vagy valami), egészen simán mellette lennék a betiltásának.

2019. dec. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
54%
"hiszti" - nem merted az "állatok" kategóriába tenni, mi? :D
2019. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is marha unalmas ez a vergődés, az a leggázabb, hogy játsszák az eszüket, aztán meg olyan stílusban nyilvánulnak meg, hogy az valami beszarás.

Egy napról van szó, nem tudom mit nem lehet kibírni.

Az meg a legnagyobb vicc, amikor elszökik a kutya.

Érdekes, nekem is van két kutyám, mégse volt soha semmi gáz, mert el vannak zárva.


Inkább azon hisztiznének, hogy elég sok kutyás 30 m2 területen tart nagy testű kutyát.

2019. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
26%

Most komolyan azon problémázunk, hogy az interneten (amit ki lehet kapcsolni, és végig sem kell olvasni, azt ami nem tetszik) pár ember valami neked nem tetszőt ír?


Ez ér annyit, hogy bekezdéseket írj róla?


Ne már.....

2019. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
55%
7es vagyok, kertesház falu szélén az utolsó ház, családi vállalkozás és sok állatot tartunk azok se szeretik de ez nem volt a kérdésben. A hülyegyerekek járnak ide tüzijátékozni meg petárdázni
2019. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
93%

Én kertesházban éltem korábban,ott voltak priblémák a kutyákkal.

Mellesleg attól,mert valaki petárdázik,tűzijátékozik,még nem kívánom az illető halálát;ennyire azért nem vagyok elvetemült.

Én csak magát a szokást szeretném,ha kihalna;vagy legalábbis normálisabb keretek között lenne tartva;nem lehetne akkor,és ott lövöldözni,amikor és ahol csak akarnak egyesek.

2019. dec. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 anonim ***** válasza:
95%
Ha az állatok kategóriába merted volna tenni, már gyájtést szerveztek volna, hogy kifizessék a bérgyilkost amelyik levadászik téged. Amúgy szerintem nem magával a tűzijátékkal és petárdával van a baj, hanem a barmokkal akik egész héten éjjel-nappal durrogtatják. Az én kutyáim teljes biztonságban vannak, de azért jókat nevetek, mikor olvasom a hírekben hogy valami hülyének levitte a petárda a kezét.
2019. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:
46%

Akkor ezek szerint én nem vagyok értelmes felnőtt ember, csak mert 29 évesen még mindig szeretem és csodálattal nézem a tűzijátékot?

A sok begyepesedett felnőttnek látszó inkább ne szólaljon meg, akiknek csak az okoz boldogságot, ha belerúghatnak a másikba, vagy akik állandóan panaszkodnak, hogy jaj már megint dolgozni kell menni..stb. de egy napfelkeltének vagy madárcsivitelésnek nem tudnának szívből örülni.


Régen, mikor háborúk dúltak mindenfelé mégse tiltották be az ágyúkat, csak mert a háziállatokat éppen zavarta, pedig egy ágyúnak lehet, hogy nagyobb hangja van, mint a tűzijátéknak. És egy évben kb. hányszor is van tűzijáték? 2-3-szor? Ennyit igazán kibírnak az állatok.

Imádom az állatokat, viszont szerintem már túl lihegik egyesek ezt a témát.

2019. dec. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
61%

Tűzijáték hiszti??

Minden évben megsérülnek emberek, hallottunk kilőtt szemű fiúról, csonkolt kezű életerős felnőttről, akit leszázalékolnak, soroljam?

Egyszer és mindenkorra be kellene tiltani a petárdázást és a tűzijátékot, megszegőjének nagyon szigorú büntetést!

Emberek és állatok fellélegezhetnének...

2019. dec. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
39%
Sosem hallottam olyanról akit tűzijáték százalékolt le. Persze biztos van, de túl sok embernek jelent a petárda és a tűzijáték ugyanazt.
2019. dec. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!