Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tűzijáték hiszti a kisállat...

Tűzijáték hiszti a kisállat tartók felől?!

Figyelt kérdés

Direkt nem petárdát írok mert az már 2008 vagy 2006 óta illegális.

Tűzijátékozni bizonyos kategórián belül egész évben lehetséges.

Augusztusban is rengeteg helyen tűzijátékoznak de érdekes akkor nem ilyen "vérmesek" egyes állatszerető emberek.

Természetesen mind két fél felől vannak kivételek.

De sokszor ha felmerül a téma (99%-ban interneten) akkor az állattartók úgy tekintenek a szilveszteri tűzijátékozókra mintha kvázi bántalmazták volna az állataikat.


Ilyenkor felmerül az a kérdés hogy ahol elszökik az állat miért nincs rendesen elzárva (akár a lakásban ha nagyon félős) ?


Nálunk 2 kutya van akiket ilyenkor beengedek a házba illetve van egy macskánk is de ő állandó benti lakos.

Mégse háborgok sokszor minősíthetetlen hangnemben mint sok ember.

Illetve én is vettem idén tűzijátékot és éjfélkor fel fogom lőni.


Kíváncsi vagyok ti hogy vélekedtek erről a témáról.

Aki az interneten agresszív az élőben is odamegy a tűzijátékos bódékhoz és közli a véleményét az eladókkal és a vásárlókkal ?


Normális és kevésbé normális kommeneteket is várok de egy indoklást is szeretnék ne csak annyit írj be hogy a "kanyukád" stb stb



2019. dec. 30. 12:18
1 2 3 4 5 6
 41/59 A kérdező kommentje:

# 39 Max a petárdától robban le az úja a kezed biztos nem.Mellesleg a petárda illegális és veszélyes.

A sima tűzijátéktól semmi bajod se lesz csak ha részegen fölé nézel vagy ha a pofád előtt gyújtod be :D

stb

Az ilyeneket én se sajnálom...ez olyan mint a részegen vezetés.

Az meg hogy ki mire költi a pénzt az egyéni dolog.


Sajnos nem lehet mindenkinek megfelelni hiába csinálod a dolgokat biztonságosan és körültekintően úgy is lesznek olyanok akiknek ez se fog megfelelni.

2019. dec. 31. 13:30
 42/59 A kérdező kommentje:

# 39 Aki pedig januárban éhezik mert eltapsolja a pénz azt csak sajnálni tudom.

Amúgy rengetegen vannak ilyen helyzetben pl augusztusban amikor megkapják a dupla családit iskolakezdés alkalmából akkor az egész utcában szól a zene a c típusú embereknél szeptemberben meg hitelre kérik az élelmiszert a kisboltban....saját tapasztalatból mondom.

2019. dec. 31. 13:32
 43/59 anonim ***** válasza:
21%
Annyira biztonságos a tűzijáték hogy a tavalyi évben a rokonomnál szépen kigyulladt a faház.
2019. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:

# 43 Én ausztriában szoktam venni ott elég részletesen van hozzá leírás (amit soha nem olvasok el mert magától értetődik) hogy hogyan kell biztonságosan használni így pl faház közelében eszembe se jutna lövöldözni vele :D


Azért remélem nem lett nagy kár jövőre figyeljetek oda jobban.

2019. dec. 31. 16:30
 45/59 anonim ***** válasza:
46%

Nem, szerintem nem hiszti, hanem egy valós probléma.

Napok óta olvasom mindenhol az erről kialakult vitákat, de eddig nem igen szóltam hozzá, azért lenne pár dolog amit megjegyeznék, mert bosszant:


Szokták mondani, hogy zárják be a kutyát.

Jó, tekintsünk el attól, hogy egy bevadult nagytestű simán átugrik, kitör egy olyan kaput, amit amúgy eszébe nem lenne, bezárják oké. És akkor? Azzal elvan intézve? Az a kutya attól úgyanúgy szenved, fél, reszket. És ezt mind azért hogy mások durranásokra élvezkedjenek.

Másik hülyeség újabban: akkor tiltsák be az égzengést meg a vihart kezdetű baromságok. Igen mert egy természeti eseménnyel, ami nem elkerülhető össze kell hasonlítani a szándékos félelemkeltést, rémisztgetést.

Arról nem is beszélve hogy a kutyákon kívül ugyanúgy zavar sok más embert: betegeket, időseket, kicsi gyerekeket, akik még nem értik mi van.

Harmadik: mert van sok kutya gyerek, aki nézi, jajj ez hiszti. Jó, és akkor? Mert valaki látott egy gyereket, kutyát, akik nem félnek a durrogástól az, azt jelenti, hogy akkor mások sem félnek, aki meg mást mond az hazudik? Ha van egy gyerek aki nem sír 1. nap az oviban, akkor a többi se sírjon, aki meg mégis az hisztizik?

Negyedik: mert bezzeg régen is volt, és nem volt körülöttük ekkora hiszti. Ja volt, csak nem ennyi. Gyerekként emlékszem, hogy volt egy központi tüzijáték a településen, meg max 1-2 hülye dobált petárdát. Most meg kinéztem az ablakon, és mindenhol csak a fényeket láttam, boldog boldogtalan lövöldözött tetőről, udvarból, utca sarokból.


Az a baj hogy a tüzijátékmániások érvei vagy teljesen értelmetlenek, vagy arról szólnak, hogy "nekem jár, más meg le van szva".

2020. jan. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 A kérdező kommentje:

# 45 Szerintem én tök jól összefoglaltam hogyan lehetne mind két fél "boldog".

Erről mit gondolsz ?

2020. jan. 3. 18:11
 47/59 anonim válasza:
62%
Édes f"sz. Tiltsuk be a földi életet, hogy a kutyáknak nehogy rossz legyen. Gondolom téged is tud idegesíteni, ha a szomszédé a füledbe ugat egész éjjel. Az megtörténik évente 350x (talán annyit nem vagyok otthon). Én egy évben 1x veszek tüzijátékot, lövöldözök 2 óráig. De, ezt senki nem veszi észre.
2020. márc. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:
15%

Primitív vagy utólsó, ez látszik a hatalmas érveiden is.

Miért kéne már betiltani az életet te szerencsétlen? Ki mondta? Meg azt hogy kell?

A kutya meg nem ugat nonstop a füledbe, fölösleges hazudozni.

Erre mondják hallgattál volna bölcs maradtál volna.

De nem tudom mit várok attól aki hisztirohamot kap a puszta gondolattól is hogy nem durrogtathat. Az életed nagy gondjai, és eseményei.

2020. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim válasza:
67%
Kedves 48. Szép szavakkal akartam kifejezni, hogy mi a baj a te féle agresszív ebvédőkkel, de így nem megy. Szóval, gondolom te egyenrangúnak érzel egy embert egy kutyával. Nem hiszem. Akkor meg miért vonnád meg magadtól 1 évben egyszer a szórakozást...
2020. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
itt csoportosulnak a tűzijáték ellenesek de én nem tartozok közéjük.se hülye se rosszindulatú nem vagyok azért mert 1-2 telepet fellövök és ez mindenki tudja.aki nem,,,, hát bocsássatok meg de az azért fáj, hogy ennyire (enyhén fogalmazva)buta az illető. lehet lepontozni de szerintem nem ez tesz valakit hülyévé minthogy az sem, hogy valaki mittudomén a rockot szereti.nem ez teszi "közveszélyes barommá" ja és ha valaki felém fordítja a telepét, hát akkor ő fog szarul kijönni belőle.lehet hiztizni meg butítani a többi embert a f@szságokkal de szerintem ki lehet bírni, nekem is volt kutyám (szegény már nincs köztünk,14 évet élt)és 2 évig (2alkalommal) félt a tűzijátéktól.Megnyugtattuk, hogy nincs semmi baj és érdekes módon a 3 évében velünk nézte a tűzijátékot és tök boldog volt.a nevelésen múlik minden nem a tűzijátékon.a tűzijáték úgy működik ahogyan használják, ha szarul ,veszélyesen akkor okoz csak balesetet.ennek is van előirása ahogyan használni kell.
2022. dec. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!