Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkos emberek miért...

Az öngyilkos emberek miért nem ajánlják fel szerveiket mások számára?

Figyelt kérdés
Így legalább értelme is lenne az öngyilkosságnak, hisz meg lehetne menteni több ember életét.
2021. márc. 18. 19:16
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
0%

Azért mert normális embernek nem kell más idegen szerves, illetve vére.

Az egész szervátültetés egy baromság. Inkább a halál.

2021. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
0%
*idegen szerve (a telóm magától javít)
2021. márc. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudom, az öngyilkosságra van-e külön szabály, de Magyarországon nem kell külön felajánlani.
2021. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
9%
Én sokszor gondoltam már arra, hogy öngyilkos leszek, de én soha nem ajánlanám föl senkinek sem egyetlen szervemet sem. Még pedig azért nem, mert én egész életemben az élet minden területén balszerencsés, meg lúzer voltam, most leszek 30 éves és még szűz vagyok, és nem akarom, hogy mondjuk az én szívemmel, vagy vesémmel, vagy májammal éljen egy ember társam boldog életet. Ha én nem lehetek boldog, ha nekem nincsen jó munkahelyem, párkapcsolatom, nincs részem megbecsülésben, szerelemben és szexben, akkor egy nálam jóképűbb, meg szerencsésebb ember se lehessen boldog ezen a világon az én szerveimmel. Én, ha megölöm magam, akkor elhamvasztatom a testemet az anyámmal, vagy a nővéremmel, vagy egy jó ismerősömet megbízom ezen feladattal, de nem hagyom, hogy másoké legyenek az én szerveim. Én a teljes megsemmisülést, az elhamvasztást támogatom.
2021. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
72%
Bennem meg az merült fel, hogy mielőtt megölnék magukat, miért nem lőnek le egy két népnyúzó politikust vagy bankárt, aki miatt ellehetetlenedett az életük.
2021. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
A magyar jogrend nem ismeri a haláleset utáni szervfelajánlást. Mindenki potenciális donor, pont akkor kell előre tiltakozni, ha te ezt nem akarod.
2021. márc. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Na azt nem tudtam, uj info. Koszi!
2021. márc. 18. 19:29
 8/44 anonim ***** válasza:
17%

#4 Őszintén mondom, hogy jól döntenél, hogy nem adnád oda senkinek a szerveidet.


A szervátültetés tényleg hülyeség. Golenya Ágnestől hallottam erről egy nagyon ésszerű anyagot és azóta kiráz a hideg, hogy más vére vagy szerve kerüljön belém.


A vérben van kódolva a karmád. Ez sokat számára "sok", de ez így van.

Cipő is azt mondta, hogy nem kíván más szívével élni. ❤

2021. márc. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
0%
nem vagyok én teréz anyu, hogy életeket akarjak menteni, főleg nem a szerveimmel
2021. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
87%
Egyébként, ha logikusan végiggondolod, az öngyilkosságot magányosan szokták elkövetni, tehát több idő is eltelhet, mire rátalálnak és már használhatatlan a szerv. Vagy például, ha magasról leugrik vagy vonat elé veti magát, akkor szétroncsolódnak a szervei. Vagy ha megmérgezte magát, akkor sem használható. De aki ilyet elkövetés, annak eleve nem ilyen gondolatok járnak az agyában, hogy valakinek segítsen, főleg hogy neki sem segített senki megoldani az ő problémáit. Csak romantikus filmekben szokott olyan lenni, hogy valaki megöli magát, hogy a szeretett hozzátartozója megkaphassa mondjuk az ő szívét.
2021. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!