Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az öngyilkos emberek miért...

Az öngyilkos emberek miért nem ajánlják fel szerveiket mások számára?

Figyelt kérdés
Így legalább értelme is lenne az öngyilkosságnak, hisz meg lehetne menteni több ember életét.
2021. márc. 18. 19:16
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

31

Lehet bizonyítani, érvelni. Eddig még senkinek sem sikerült.

2021. márc. 19. 09:51
 32/44 anonim ***** válasza:
Ezek szerint bármilyen idióta lehet vegyész.
2021. márc. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

33

Te el is hiszed neki? :D

2021. márc. 19. 13:39
 34/44 anonim ***** válasza:
semmi értelme a szerv átültetésnek, egyszer minden kutyának el jön a napja, szóval egyszer minden embernek meg kell dögölni
2021. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

35

Ilyen logikával élned is felesleges. Attól, hogy neked az élet semmit sem jelent, más bármit megadna érte.

2021. márc. 19. 14:04
 36/44 anonim ***** válasza:
Hát igen sok ember nem tudja könnyen megemészteni a halál gondolatát, az én apám előtt pl. temetésről se nagyon lehetett beszélni, mert apám is olyan, hogy örökké szeretne élni, pedig az élet rendje, hogy mind meghalunk előbb vagy utóbb. Amúgy nem fölösleges élnem, bár igaz, hogy egy 30 éves szűz, munkanélküli, csóró, nem jóképű, gyönge ember vagyok, de azért bizonyos dolgok miatt élvezem, hogy még nem haltam meg. A cigizés, a borozás, vagy a videojátékokkal való játszás, meg a sétálás, meg az állatok miatt szeretek élni. Mostanában nem is akarok öngyilkos lenni. Én úgy vagyok vele, hogy semmi se érdekel különösebben, csak élek a mának és mikor meghalok, akkor meghalok. Aztán meg az összes szervemmel együtt el leszek temetve, vagy hamvasztva. Nekem se segít senki az életben, hogy nekem jó legyen, akkor én minek adnám oda bárkinek is a szerveimet. A halál jó dolog szerintem. Akinek másik szervre van szüksége az szerezzen szervet magának szerb szervkereskedőktől. xd
2021. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:

37

Szerencsére léteznek még egészséges, normálisan gondolkodó emberek is. Ha én meghalok a távoli jövőben, nem szeretném, hogy a föld alá menjen a testem. Inkább adják oda a szerveimet másoknak, esetleg tanuljanak rajtam anatómiát.

2021. márc. 19. 14:24
 38/44 anonim ***** válasza:
Akkor enni se együnk semmit, úgyis kisz*rjuk.
2021. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Adorján, nem kell itt ennyire fröcsögni a témán, érti mindenki, hogy nem szeretnél donor lenni.

De ha nem csinálsz semmit, akkor teszik-nem tetszik, szervezeted állapotától függően igényt tarthat halálod után szerveidre egy-egy leendő recipiens.


És akkor most tisztázzuk még egyszer, mert látom nem teljesen gömbölyű.

Amerikai filmekben: nyilatkozatot teszek arról, hogy felhasználhatják a szerveim.


Magyarország: nyilatkozatot teszek arról, hogy NE használják fel.


Adorján, vedd fel a kapcsolatot a az Országos Vérellátó Szolgálattal mert ott működik Nemzeti Szerv- és Szövetdonációs Tiltakozások Regisztere (NSZTR).


Ide kell beadnod szerveid- és szöveteid transzplantációs célból történő eltávolítása elleni tiltakozó nyilatkozatot.


Látod, többen is így gondolkodnak mint te, nincs ebben semmi rossz.

Ki ilyen, ki olyan okból, de nem szeretne donor lenni. Én teljes mértékben megértem a te álláspontod is természetesen.


De szépen kérek mindenkit ezalatt a kérdés alatt, ne csináljunk ebből vitát, ne förmedjünk másokra és acsarkodjunk a másik ember véleményére.

2021. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Köszönöm a hasznos információkat 40-es hozzászóló. Te legalább értelmes vagy, és segítettél a válaszoddal. Ment a zöld pacsi.
2021. márc. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!