Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék annak érdekében,...

Mit tehetnék annak érdekében, hogy megszeressem a gyerekemet?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz 3 éves, de sajnos én még mindig azt érzem, hogy valamiért gyűlölöm. Sosem szerettem a gyerekeket, de gondoltam, hogy ha saját vérem lesz, majd megváltozik a helyzet. Nem tudom szeretni, nem érzek semmilyen pozitív érzelmet iránta. Egyszerűen idegesít a sírás, a nyafogás, meg úgy általában minden, ami vele kapcsolatos. Adok magamnak még két évet, hogy ez megváltozzon, ha nem sikerül, akkor elhagyom a családot, mert nem szeretném megnehezíteni az életüket, illetve a gyerekkorát. Az a baj, hogy nem tudom a gyűlölet okát. Nektek van esetleg valami tippetek, hogy változtassam ezt meg? F

2021. márc. 27. 17:03
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/125 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem miért kellene benne maradjon a kérdező (vagy bárki) egy szar kapcsolatban, ahol nem boldog ahol azt érzi az ő véleménye, amit ő szeretne, az nem számít illetve ahol felmerül benne a kétely, hogy a másik átverte, mert valljuk be, elég kevés az esély leírás szerint szedett fogamzásgátló mellett teherbe esni. Természetesen lehetséges, de azért nem túl gyakori.

A kérdező tehát nem akarta az elvileg becsusszant babácskát, még sem volt választása, mert egy terhesség során a nőé a végső döntés. Ez rendben is van, hisz az ő testéről van szó, viszont ha már a másik fél akarata egy ilyen komoly, életreszóló döntésben nem lett figyelembe véve, akkor neki meg joga van kilépni ebből a helyzetből és úgy élni, ahogy NEKI megfelel. Fizeti a Gyt-t és kész. Teljesen értelmetlen magára erőltetni azt, amit nem akar, a szeretetet nem lehet kierőszakolni a másikból. A kérdezőnek nem kötelessége felelősséget vállalnia olyasvalamiért, ami rá lett erőltetve, ergo nem kötelessége játszani a boldog családapát és benne maradni egy elkúrt kapcsolatban, csak mert ott a gyerek. Nem. Szépen fizeti a gyerektartást, aztán ha akarja tartja a kapcsolatot vele, ha nem, akkor meg nem.

A védekezésről annyit, hogy egy normális, hosszútávú párkapcsolatban/házasságban a két fél közösen megegyezik egy védekezési forma mellett és aszerint élik a szexuális életüket, vagy itt talán mindenki duplán meg triplán védekezik a tartós kapcsolatában?? Ha én fogamzásgátlót szedek, akkor mi a francnak használnánk még mellé gumit is? Pont a gumi elkerülése volt a cél a bogyóval, szóval nehogy már a kérdező legyen beállítva a csúnya, gonosz férfinak, amiért megbeszélték a barátnőjével, hogy szedi a gyógyszert, mondván miért nem húzott pluszba gumit. Akkor meg ment volt a nő részéről, hogy talán nem bízol bennem, amiért még pluszban gumit is húzol..?


Ha a ház pedig valójában az ő háza, akkor meg nem tudom miért ő van támadva, amiért több oldalnyi szapulás meg “igen is kötelességed jó apának lenni és foglalkozni a gyerekkel” utasítás után közölte, hogy még akár ma utcára teheti őket. Az ő háza, ha ő ki akar lépni a kapcsolatból, akkor ehhez minden joga és egyértelműen nem ő fog a saját házából elköltözni, hanem a kedves anyuka megy a gyerekkel együtt és bérel magának egy lakást. Az magánügy, hogy neki erre nincs pénze vagy nehéz lakást találni. Ezért nem kellene talán nulla háttérrel gyereket potyogtatni, más hazába, anyagilag mástól függve. Ráadásul a kérdező még azt is felajánlotta, hogy segít lakást keresni nekik és még az albérletet is fizeti egy évig, holott nem lenne kötelessége egyáltalán. Azért ez több, mint korrekt hozzáállás, valljuk be ezt nem sok különélő apuka vállalja be. Na meg a kérdező annak ellenére, hogy nem akart gyereket, nem lépett le egyből, mint sokan, holott ennek már 3 éve. De ha egyszer boldogtalan, akkor joga van lépni.


Azt meg végkép nem értem miért kellene mindenkinek kötelező jelleggel szeretnie a gyerekeket.🤷🏻‍♀️ Ma már elég sokan vállalják, hogy nem különösebben szeretik őket és soha nem is akarnak sajátot, nem értem mi ezzel a gond, mintha ez valami szörnyű bűn és negatív tulajdonság lenne. Nem, nem az, mindenki keressen olyan párt, akivel egyeznek a gyerekvállalással kapcsolatos nézeteik és probléma megoldva.

2021. márc. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/125 anonim ***** válasza:
78%

Az meg a világ legszánalmasabb és legnevetségesebb érvek egyike, hogyha szeretné a párját nem hagyná el. Hagyjuk már. Ennyi erővel meg is fordíthatjuk ám: ha a párja szeretné/szerette volna, akkor nem kényszerít akarata ellenére rá egy gyereket és nem egy embriót helyet a kapcsolatuk és a szeretett férfi elé. Ez kb pont annyira “értelmes” érv.

Attól, hogy szeretsz valakit, még nem kell az egész hátralevő életedet elbsznod azzal, hogy próbálsz olyasvalaki lenne, aki soha nem leszel és boldogtalanul élsz, csak mert a szeretet...

Akkor most mindenki benne kéne maradjon pl a bántalmazó kapcsolatában, csak mert amúgy a lelki és/vagy testi bántalmazás ellenére még mindig szereti a másikat?? Vagy a párom pl nyitott kapcsolatban akar élni, amitől én teljesen idegenkedem, de hát szeretem, szóval így inkább mindent benyelek és élek boldogtalanul? Hát persze..

2021. márc. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/125 anonim válasza:
22%
Felesleges, vitageneráló kérdés, amit a gyermekmentes övezet nevű szennycsoport adminjai tettek fel. De csak azért, hogy legyen válasz is (és ne töröljék a hozzászólást a cenzorok), fordulj szakemberhez kérdező, sokszor, újra és újra. És ha továbbra sem javul a helyzet, hagyd ott a párod és a gyereket, légy végre férfi.
2021. márc. 29. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/125 anonim ***** válasza:
88%
#113: Tévedésben vagy, én küldtem el a csoportnak, amikor nagyjából 80-90 hozzászólásnál járt a kérdés.
2021. márc. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/125 anonim ***** válasza:
89%
" Sosem szerettem a gyerekeket" ez nem is fog változni. én gyerek korom óta utálom gyerekeket. 40 felett se változott, de nincs is gyerekem. remélhetőleg nem is lesz.persze ha anyjával jó a kapcsolatod akkor azért meggondolandó hogy felrugod-e a kapcsolatot. vagy vele is megromlott a kapcsolat? már nem is szexeltek? házimunkákat megcsinálja a nő, vagy abbol is sok rád marad?
2021. márc. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/125 anonim válasza:
29%
Amit csinálsz, az a felelősség teljes lerázása magadról. Mivel felnőtt ember vagy és apa, ez nem fog menni. Bár nagyon rosszul hangzik, de előbb kellett volna okosnak lenni. Ha valaki ennyire nem bírja a gyerekeket, hogy a sajátját is rühelli, annak a legfontosabb dolga hogy elköttesse magát. Ezzel elejét vegye az ilyen problémáknak. Ezzel elkéstél. A gyereket és az anyját nem teheted ki, hiába tied a lakás. Egy albérlőt is nagyon nehéz kirakni, saját kiskorút pláne. Más kérdés, hogy később ha a gyerek nagyobb lesz, szeretni fogod, sőt a mostani érzéseid miatt bűntudatod lesz. A gyerekkor hamar elmúlik, bár most nem ezt érzed. Próbálj meg felelősebben gondolkozni, minden ilyen dologhoz 2 ember kell, te is benne voltál.
2021. márc. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/125 anonim ***** válasza:
64%
Bar megse fogant vna a gyerek, most konnyebb dolgod lenne..
2021. márc. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/125 anonim ***** válasza:
77%
#116: Ugye nem olvastad a kérdező kommentjeit? Gondoskodni akar a gyerekről, meg a tróger anyjáról is. Csak beültették a hintába
2021. márc. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/125 anonim ***** válasza:
88%

Idehaza nem lehet minimum 3 kölök vagy 50 felett elköttetni magad! Ne akarjuk már a kérdező orra alá dörgölni a védekezést bsszus, mint minden normális kapcsolatban, itt is meg lett beszélve hogyan fog történni a védekezés: a nő szedi a gyógyszert. Ne csináljunk úgy, mintha felelőtlenül dugott volna a nagy világba “majd lesz valami” alapon.

A ház a kérdező, úgyhogy joga van azt “elviselni”, akit akar. Többek között ezért is nem kellene csupasz hátsóra gyereket szülni. Anyuka megy és keres maguknak lakást, a kérdező pedig még ebben is felajánlotta a segítségét, sőt egy évig még fizetné is albérletet, úgyhogy bőven korrekten áll a témához.

2021. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/125 anonim ***** válasza:
83%
Most nézem hogy 50-et írtam, az valójában 40, bár a lényegen nem sokat változtat..
2021. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!