Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha a barátnőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a barátnőm nem érzékeli, hogy mennyire le vagyok terhelve?

Figyelt kérdés

40 órába dolgozom, vállalkozásom van, ezek mellett most kezdtem a 2. Mesterképzésem nappalin, küzdősport órát tartok, és összejöttem a barátnőmmel, sportolok és szociális életet próbálol tartani. És mind ez a félév alatt jött össze. Tudom, brutál rossz döntés volt. Sajnos a sok stressz és napi 3-4 óra alvás hatására eléggé megromlott az egészségem is, állandóan beteg vagyok. Amint vége lesz a félévnek, lefogom redukálni a dolgokat a mimimumra, mert összefogok omlani.


Ami pozitív viszont, hogy ennek a sokmindennek hála, elég jól keresek, és nem kell néznem mi mennyibe kerül. Ez nyilván a barátnőmnek is tetszik, mivel 3 év van köztünk és ő csak most kezdte az egyetemet, és nincs saját keresete. Ezért mindig én fizetek mindent, kivétel nélkül. Viszont ezzel is kezd kicsit tele lenni a hócipőm, de ez most mellékes.


A legrosszabb, hogy hiába mondom a barátnőmnek, hogy mennyi mindent kell csinálnom, kb. Fel sem fogja. Úgy van vele, hogy majd megoldom. Nemtudja elképzelni, hogy nekem mekkora effortomba telik ezt a sokmindent megteremteni, és állandóan képezni magam. Az ő szemébe ez csak úgy van. De ennek ellenére én minden nap aludjak vele, és mindig a szememre hányja, hogy kevés időt töltünk együtt. Ami valamilyen szinten igaz is, és nekem se tetszik, de a jólètnek ára van, és azellen pedig ő se tiltakozik.

Plusz mindig éjszakai programokat akar, amikor én 6-kor kelek, ő meg alszik ameddig akar. Ha nem megyek bele, akkor meg hisztizik.


Amennyire szeretem, és amekkora lánggal indult ez az egész, mostmár kezd ez a pár dolog eléggé idegesíteni, és nem tudom mit csináljak.



2022. nov. 29. 01:08
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Illetve állandóan azzal jön, hogy úristen neki mennyit kell tanulnia egyetemre, és hogy semmi ideje nimcsen amúgy... Pedig kb. Alig tanul valamit. És hogy segíthetnék neki tanulni, magyarázzam el a dolgokat, stb.


Én meg csak lesek, hogy neki nincs semmi ideje...

2022. nov. 29. 01:13
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Ezek alapján ti nagyon nem egymásnak valóak vagytok.


Szerintem hozzád olyan nő illene aki már a saját lábán áll, egy kezdős egyetemista még gyerek és nem feltétlenül tudja átérezni az ilyen dolgokat, főleg ha olyan csalàdból származik ahol mindent alá toltak.

2022. nov. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
57%
ezért nem kell fogyikkal járni
2022. nov. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%

Van itt 100 gond!

Ne legyen barátnőd, ha nincs időd rá, ha meg mégis belesűrítenéd az idődbe, ne válassz hisztis p.csát, hanem olyat, aki felfogja, hogy ez egy átmeneti időszak, és nem követelőzik.

2022. nov. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem érdemes ilyen lányt eltartanod, aki még azzal se törődik hogy veled mi van, de azért engedi az ölébe a pénzed. Megéri?
2022. nov. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%
Minek jottel vele ossze ha tudtad hogy nem lesz ra idod?? Nyilvan en is minden idomet a baratommal szeretnem tolteni es nem csak epphogy idod szakitson ram..nem kotelezobennyi mindent egyszerre csinalni
2022. nov. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
37%

"Minek jottel vele ossze ha tudtad hogy nem lesz ra idod?? "

Te inkább nem vagy a szerelmeddel semennyi időt, minthogy keveset legyél vele együtt?


Kérdező:

A barátnődnek komoly hiányosságai vannak a felfogásában az életről, a te erőfeszítésedről. Jó dolog lenne leülni, amikor panaszkodik, nem jó neki valami, hogy na figyelj, nézzük át egy nap mennyi mindent csinálok. Nézzük át, mennyibe kerül ez meg az, és te most hol tudnál ezért megdolgozni, mennyi pénzért, a végzettséged alapján. Nézzük át, mi lenne, ha nem tartanálak el, és otthon lennél. Nézzük meg, mi lesz, ha ez a nyomás rajtam marad, beteg leszek, és semmit sem tudok csinálni majd.


A barátnőmnél észrevettem, hogy ha elkényeztetetté válik, csak a negatív kimeneteleket felhozom neki, és megértette, hogy ó, itt nem játék ez a dolog.


"s mindig a szememre hányja, hogy kevés időt töltünk együtt. "

Akkor mondod neki: Nem szeretnéd ezt a pár cuccot amit megvettél? Mert ha kell, akkor nem dolgozom, és veled leszek helyette.


Jó felvázolni a vagy-vagy helyzeteket is. Azt tanultam, hogy a nőknek, mint a gyerekeknek, fel kell vázolni pontosan elmondva, demonstrálva a dolgokat, hogy megértsék a racionális jelentősségét, átéljék érzelmileg hogy mit jelentenek ezek a dolgok.

2022. nov. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az nem nagy elvárás hogy aludj vele minden nap. Szerintem tök mindegy hol alszol.

A másik hogy te szoktattad rá hogy te fizetsz mindent, ezt elszúrtad az elején. Ha bánt akkor szólni kell neki. Akár akkor is mondhatod ha éjszakai programot akar hogy bocs de nekem most ez másra kell. Ha annyira fontos neki akkor kifizeti neked is. Illetve akkora időzítse az esti programokat ha másnap te is tudsz tovább aludni.

Azért nem a barátnő a hibás hogy te túl vállaltad magad. Ezt ő nélküle is megtetted volna. Amíg neked ez a nehéz, addig neki az ő élete, az egyetem. Neki is lehet nehéz az, amiben van. Nem kellene ezen versengeni kinek nehezebb, meg mártírkodni.

Neked kell tudatosan beosztani az idődet. Ez a napi pár óra alvás hosszútávon tönkre tesz. Illetve legyen egy totális szabadnapod mondjuk a vasárnap amikor tovább alszol, semmit nem csinàlsz, nincs program stb…

Hosszútávon azt javaslom hogy helyezd magadat előtérbe a munka és kötelezettségekkel szemben és ha zavar valami a barátnőddel kapcsolatosan akkor szólj neki, beszéljétek meg. Az rossz ha magadba tartod. Illetve hosszútávon az is baj lehet ha minden kötelezettséget mondjuk a párkapcsolatod elé helyezel és nincs rá időd. Valahogy egyensúlyt kell találnod.

2022. nov. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Tehát folyamatosan hisztizik, követelőzik, nincs tekintettel rád, és költi a pénzedet. Most őszintén, megéri neked ez? Mert szerintem nem. Egyetértek #2-vel, melléd felelősségteljes és független nő való, aki tudja, hogy a pénz nem csak az égből hullik, és inkább támogat, mintsem lehúz (mind anyagilag, mind lelkileg).
2022. nov. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Amit felsoroltál, abban semmi extra nincs, lehet, az időmenedzsmented nem oké. Mondjuk azt nem teljesen értem, minek egy 2. mesterképzést nappalin csinálni, ha pl. van belőle levelezős képzés is mondjuk.

Az ottalvás simán megoldható.


Nem jó, hogy mindent Te fizetsz a csajnak és ezt nőként írom. Gyakorlatilag már rászokhatott erre. Tényleg, egy önálló keresettel rendelkező nőre lenne szükséged, bár ők meg olyan férfira vágynak, akiknek van ideje arra, hogy foglalkozzanak is velük.

2022. nov. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!