Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok emberben miért dől össze...

Sok emberben miért dől össze a világ mikor megtudja, hogy valakije meleg, vagy transznemű?

Figyelt kérdés
Egyrészt a szülő életét pl miben befolyásolja, hogy a gyereke kivel szexel? Nekem maga a feltételezés is bizarr, hogy egy szülőt ez ennyire érdekel. Másrészt attól, hogy valaki épp férfinak, vagy nőnek néz ki, még ugyanaz az ember marad. Juliska, aki kedves, aranyos, és szorgalmas, nem lesz János, aki egy agresszív, nagyszájú, aljas p*cs. Csak a külsejük változik, semmi más. Mégis, rengetegen (család, barátok, párkapcsolat) előadják ezt úgy, hogy ők "elvesztették az embert, akit szerettek". De miért? Ugyanaz az ember.

2022. dec. 14. 02:48
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
82%
8: És akkor mi van ha megváltozik a személyisége? Nagyon sok dolog hatására drasztikusan meg tud változni a személyiségünk. Ez feltétlenül baj? Vagy ha valaki transz akkor ez automatikusan egy negatív irányba történő változásnak minősül? Ha ő így tud kiteljesedni, mert előtte úgy érezte önazonos életet élni akkor hol a probléma abban hogy most változik?
2022. dec. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
84%
mert előtte úgy érezte nem tud önazonos életet élni*
2022. dec. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
34%

21-es.


Nem nagyon emlékszem hogy állást foglaltam volna amellett hogy jó e vagy sem.


Puztán emlitettem hogy nem igaz az hogy nem változik meg a személyiség.

2022. dec. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 anonim ***** válasza:
83%

"Azt nem hiszem el hogy a transzságnál mit nem értesz te nagy okos."


Aztán előadtad mekkora tragédia történik.

2022. dec. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
10%

A csávo meg kérdezte hogy miért zavarja a szülöket a transzság (meg a melegség) ha egyszer ugyan az a személy marad a gyerek.


Én meg mutattam neki hogy marhára nem ugyan az a személy marad hanem 70% egy másik lesz igy teljesen érthető ha szülő edtől befosik.


Ha a fiád hirtelen átalakulna valaki mássá te is megijednél elsőre.


Ezzel kapcsolatban nem arról beszéltem hogy rossz-e vagy sem.


Csak arról hogy nem igaz, az olyan állitás hogy "Csak a külsejük változik, semmi más".

2022. dec. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:
90%
Ez teljesen önkényes dobálózás a szavakkal. Annyira degradáló a transz emberekkel szemben, hogy most úgy csinálunk mintha megszűnne az azonossága önmagával csak mert ő ezentúl nyíltan lesz transz esetleg átesik egy nemi átalakító műtéten (egyébként nagyon sok transz ember van aki nem akar semmiféle műtéten átesni szóval nem értem miért kell úgy csinálni mintha a kettő kéz a kézben járna). Változik, de ettől még ugyanaz a személy marad. Ahogy én is nagyon sokat változtam az elmúlt 10 évben, sok tekintetben 180 fokos fordulat történt de ettől még senki nem kérdőjelezi meg hogy ugyanaz a személy lennék.
2022. dec. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
17%

És ezen kifejtésemet sem a teanszofobia hajtotta, hanem az hogy ne kezeljük már gyülölködönek vagy maradinak azokat a szülöket akiknek fentartása van azzal kapcsolatban ha gyermekük kifejezetten rövid idő alatt 70%-os változáson megy keresztül.


Eleve azzal nehéz megbirkozniuk hogy felnőnek.

2022. dec. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
3%

"(egyébként nagyon sok transz ember van aki nem akar semmiféle műtéten átesni szóval nem értem miért kell úgy csinálni mintha a kettő kéz a kézben járna)."


Oda raktam hogy a legjobb esetben nem.


Értelem szerüen nem tettem ugy mintha mindegyik ezt csinálná.


"csinálunk mintha megszűnne az azonossága önmagával csak mert ő ezentúl nyíltan lesz transz esetleg átesik egy nemi átalakító műtéten"


Nem megszünik hanem talakul.


"Ahogy én is nagyon sokat változtam az elmúlt 10 évben, sok tekintetben 180 fokos fordulat történt de ettől még senki nem kérdőjelezi meg hogy ugyanaz a személy lennék."


10 év alatt a személyi változás, és 1 év alatt (vagy nem tudom mennyi a nemváltás) venni egy biologiai, személyiségi és identitási fordulatot értelem szerüen nem ugyan az, hisz az egyikben 10 éven át volt alkalma hozzá szokni a szülönek amiről ugyis tudta hogy be fog következni, a másikról meg nem.

2022. dec. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:
86%
Biztos 70% Nem 68? Ezt valami objektív méréssel határoztad meg? És például miből is tevődik össze az a 70% valakinél aki nem kíván műtéten átesni? Azt egyébként tudod, hogy beavatkozások esetén is több éves procedúráról beszélünk? Ha azt önmagában hogy "változás" az nem jelent mindenképpen egy negatív dolgot. Hogy milyen az a megítélésemtől is függ. Nem szükségszerűen tragédia.
2022. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:
97%

"10 éven át volt alkalma hozzá szokni a szülönek amiről ugyis tudta hogy be fog következni, a másikról meg nem."


Már honnan tudta volna? Látnok? Az ugyanúgy benne van az életnek nevezett játék paklijában, hogy valaki transz vagy meleg, mint az hogy én ez vagy az leszek.

2022. dec. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!