Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok! Ha valaki a buszon,...

Lányok! Ha valaki a buszon, villamoson vagy bárhol leülne mellétek, és rövid beszélgetés után arra kérne, had fogja meg egy kicsit a karotokat, mit reagálnátok? Kort írjatok!

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 10:06
 81/94 anonim ***** válasza:
90%

"Rád ugyanaz voonatkozik mint az 50-esre, egy zárkózott, érzéketlen, kiüresedett ember vagy."


Mert nem akarja, hogy egy vadidegen fogdossa a buszon? O, tempora, o, mores!

Tudod, kérdező, egyszer leült mellém egy idegen fazon, és egyszer csak a lábamra tette a kezét. Eltoltam, és elég csúnyán néztem rá, mire gügye vigyorral közölte, hogy jajj, ugye milyen szűk itt a hely... A nálam lévő műanyag mappa sarkával én is "megérintettem" az oldalát, és azonnal nagyobb hely lett. Sőt, a pasas rájött, hogy le kell szállnia a következő megállónál.

2023. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 A kérdező kommentje:

81

Nézd, teljesen megértem hogy a negatív tapasztalatok miatt vagy ilyen zárkózott és elutasító, de akkorsem lehet mindenkit kizárni az életedből. Nem a fogdosás, a beszélgetés miatt írtam amit írtam.

2023. jan. 6. 20:03
 83/94 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az, hogy valaki nem szeretne tömegközlekedésen beszélgetni, nem azt jelenti, hogy minden más helyzetben is zárkózott, illetve elutasító.

Én például elég extrovertált vagyok, szeretek beszélgetni és barátkozni, de amikor egyedül utazok, akkor én is inkább magammal foglalkoznék, ami esetemben főleg egy könyvben való elmélyülést jelent. Miért? Mert alapvetően forgalmasak a napjaim (mondjuk ezt szeretem) és van amikor csak ilyenkor tudok relaxálni, amit nem azzal szeretnék tölteni, hogy egy idegent szórakoztatok és pláne nem azt, hogy érintgessen engem.

Nem tudom, miért esik nehezedre ezt elfogadni.

25N

2023. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kell privátban írogatnod.

Attól függ, hogy ismerem-e az adott látássérült embert, illetve hogy milyen helyzetben vagyok. Az egyik legjobb barátnőm vak, ő szinte bárhol és bármikor megérinthet, mert indokolt, illetve ha a munkám során kerülök szembe vak vagy erősen látássérült emberekkel, ott se bánom ha meg-megérintenek, mert indokolt. Az számomra nem indokolt eset, ha valaki kéretlenül mellém ül és elkezd hozzám beszélni a buszon vagy metrón.

25N

2023. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
73%
Attol hogy látássérült vagy még nem kell fogdosnod senkit, miért jó ez neked hogy fogdosod, azt hiszed eltűnik, akkor is itt van, ha nem fogdosod
2023. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 A kérdező kommentje:

85

És ezt pont te fogod eldönteni, hogy egy látássérültnek mi a jó és mi nem. Te, aki fogadjunk azt sem tudod, hogyan használ számítógépet egy vak.

2023. jan. 7. 11:08
 87/94 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy látássérült vagy nem kifogás semmire, rengeteg látássérült ember van aki nem fogdos idegen embereket
2023. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fogdosd a számítógépedet, ne az embereket zaklasd a buszon
2023. jan. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
100%
Mint buszvezető mondom, látássérültekre vigyázni kell, segíteni kell őket amennyire lehet. De olyat ők sem csinálhatnak, hogy leülnek egy másik utas mellé és megpróbálnak fizikai érintést kicsikarni a mellette ülőből. Az természetes, hogy ő segítségre vágyik, hogy esetleg valaki le és felszállásban segítsen neki, ezért próbál érintgetni, és ezt úgy teszik, hogy előtte verbálisan kérnek segítséget. De amiről itt van szó és a kérdező beszél, az ezen túlmutat, majdnem hogy erőszakos és jobb ha ilyenkor a másik távozik. :D
2023. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy bizonyos életkor felett illene kérdezés NÉLKÜL is tudni :D


Amúgy kapnál egy végtelenül lesajnáló és lenéző pillantást és ennyi.

2023. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!