Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy nárcisztikus...

Mit kezdjek egy nárcisztikus (NPD) emberrel? Hogyan érhető el, hogy változzon meg?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy ők azok, akik a tükörben nézegetik magukat - és igazából ennyi, nos ennél azért kellemetlenebb a szitu!


[link]


Eddig olvastam pár módszerről:

1.) össze kell beszélni, minden részletet feltárni egymás előtt abban a körben, ahol az illető mozog, így a ráhatás kizárható

2.) az ellentmondásokra rávilágítani, kitartani a sötét foltok feltárása mellett - gyanakodni

3.) fel kell dühíteni az NPD-est - tudatni vele, hogy TUDJUK, illetve "trollkodni" a szabványos jellemző viselkedéseivel szemben (rávilágítani a gyenge pontokra, ellentmondásaira)


De mi a helyzet, ha ezek a "minden6ó" módszerek még árnyaltabban is kudarcot vallanak, és a "menekülés" sem opció?


(Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik 6ástalanítottak már az átlagos IQ-nál pár ponttal okosabb NPD-est - köszönet!)



2013. jún. 22. 15:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/61 anonim ***** válasza:
52%

Nos, én szívattam már meg NPD-st akinek van több diplomája és egy középiskola igazgatóhelyettese ,tehát feltételezendő ,hogy intelligens (bár attól ,hogy jobban-e az átlagtól nem tudom). Nekem mikor betelt a pohár akkor kb:2.5 hónapra volt szükségem ,hogy beszívassam és igaz tényleg csak úgy lehet a marháját ,hogy ha felidegesítik ,mert akkor egy kicsit kizökken és hibázik :) Utána visszavett egy kicsit magából már nem nagyon mer velem bunkózni ,de azért vannak még ötleteim ellene ,de azok elég idő igényesek.

Tehát arra jutottam ,hogy gyógyítani változtatni nem lehet rajta ,mert nem tanul a hibáiból és ezért az erőszak terápiát én sem zárom ki ,mint lehetséges kezelési formát!

2014. jan. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!