Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy nárcisztikus...

Mit kezdjek egy nárcisztikus (NPD) emberrel? Hogyan érhető el, hogy változzon meg?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy ők azok, akik a tükörben nézegetik magukat - és igazából ennyi, nos ennél azért kellemetlenebb a szitu!


[link]


Eddig olvastam pár módszerről:

1.) össze kell beszélni, minden részletet feltárni egymás előtt abban a körben, ahol az illető mozog, így a ráhatás kizárható

2.) az ellentmondásokra rávilágítani, kitartani a sötét foltok feltárása mellett - gyanakodni

3.) fel kell dühíteni az NPD-est - tudatni vele, hogy TUDJUK, illetve "trollkodni" a szabványos jellemző viselkedéseivel szemben (rávilágítani a gyenge pontokra, ellentmondásaira)


De mi a helyzet, ha ezek a "minden6ó" módszerek még árnyaltabban is kudarcot vallanak, és a "menekülés" sem opció?


(Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik 6ástalanítottak már az átlagos IQ-nál pár ponttal okosabb NPD-est - köszönet!)



2013. jún. 22. 15:44
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim válasza:

hát.

nem akartam már írni, de egyszerűen felháborító amit csinálsz.

két szálon mondanám el, miért tartom szörnyen gusztustalannak és ízléstelennek amit csinálsz.


1. hangoztatod, hogy keresztény vagy, pálferi, kutyafüle, mázos dolgok, aztán utána gyalázol és sértegetsz valakit hónapokig, módszeresen, gyűlölettel, haraggal. és nem, nem arról beszélek, hogy indulatból, hanem kitervelten, akarva bántani a másikat. ez azért sok mindenről szól, de a krisztusi szeretetről semmiképpen...


2. te egy buta és képzetlen fiú vagy, már ne is haragudj, van egy szakközépiskolai végzettséged és azzal mondasz olyan dolgokról véleményt, amit igen sok év tanulás és tapasztalat birtokában sem tesznek meg szakemberek és hozzáértők.

hogy mersz te valakit diagnosztizálni, és egy fajta pszichés betegséget ráhúzni és azt mint sértegetést vagdosni a fejéhez.

te egy büdös szót nem szólsz társaságban, képtelen vagy beszélgetni, megismerni másokat. és mersz mindenféle diagnózisokkal dobálózni, amiket valami gáz katolikus gyerek előadásaiból kicsemegézel, meg innen-onnan laikusoknak szóló internetes cikkecskékből összemazsolázol.

szánalmas, nagyon szánalmas.

akit és akiket gyalázol, messze magasabban állnak fölötted mind műveltségben, mind végzettségben, mind emberségben.


nagyon erősen szégyelld magad és hagyd végre abba ezt az ámokfutást.


és őszintén megmondom, hogy az érintettek helyében én már réges régen feljelentettelek volna zaklatásért, gyalázkodásért.


szerintem tudod, ki vagyok.

2013. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudom! De a jog, és a pszichiátria (AA), elég makacs dolgok. Nem dőlnek be a szemfényvesztésnek, a hazugságoknak. (Senkit sem zaklatok, de ha valaki lenézi a netről anyám számát, és azon hívogat, az már bizony jogi kategória.) A levelekről nem kell tudomást venni, ismert címről küldtem.


Az a gond, hogy a rendszerből hiányoznak az ellenőrizhető tények! Téged a pszicho okoskodással, a seggnyalással, és a paranoiáddal fogott meg. Most pedig a gyámoltalan, szerencsétlen, beteg lányka formáció fut. Nos, nem.

Volt lehetősége helyretenni a dolgokat. Eleinte még nyugisan kérdeztem, semmi rossz szándék nem volt bennem.


De ha valakit hazugságon kapsz... Tudod, neki gyárilag nem szabadna manipulálnia, igaz? Mégis nyakló nélkül csinálja!

Most meg majd elkullog, mint szerencsétlen áldozat - és mindenki sajnálja...

2013. júl. 1. 20:58
 43/61 A kérdező kommentje:

#41: És még valamit! Mennyivel van több joga diagnosztizálni egy NPD-ben szenvedőnek, mint egy informatikusnak?

Jó, a pszichológus is bölcsész ennyi közös van... de egyik se diagnosztizálhat! :) A pszichiáter már orvos - ha ez a szerencsétlen 18-19 évesen nekiugrik, még akkor se lenne orvos (kicsit több idő).


Nem gondolod, hogy ez kettős mérce?

2013. júl. 1. 21:04
 44/61 A kérdező kommentje:
Boszorkányos ügyességgel utánajártam a dolgoknak. Egyszerű, mint a hatos számrendszer.
2013. júl. 2. 17:58
 45/61 anonim ***** válasza:

Beavatatlanoknak: a kérdező egy magát informatikusnak kiadó, középiskolai végzettséggel rendelkező, az átlagnál kissé butább ember, aki az NPD-ről pálferi előadásokból és néhány netes forrásból tájékozódott, azzal pedig, akiről azt állítja, hogy NPD-s, életében nem beszélt három mondatnál többet. A háttérben önbizalomhiány, illetve személyes sérelmek állnak. Magyarul: nem kell komolyan venni.


Szerencsétlen nyilvánvalóan senkit sem tud meggyőzni az általa más felületeken folyamatosan hangoztatott rágalmazások "valóságtartalmáról", és ez, ha lassan is, de neki is leesik, ezért láthatóan egyre frusztráltabb.

2013. júl. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 A kérdező kommentje:

Milyen személyes sérelmekre gondolsz? Konkrétum? :)

A kedves válaszoló biztosan pszichiáter, vagy klinikai szakpszichológus, aki a sátáni netről még véletlenül sem tájékozódik fő témáját illetően.

Tudod ha kicsit utánanéznél, akkor tudnád, hogy PF elég komoly szakember (szóval hivatásos szakember).

2013. júl. 2. 18:29
 47/61 anonim ***** válasza:
59%

Igen, komoly szakember: [link]

A célközönség pont a magadfajta egyszerű gondolkodású, alacsony önértékelésű emberekből áll, akik a valódi hatását észre sem veszik. De ez neked magas, na. Nem baj, ha nem érted.

2013. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 A kérdező kommentje:

Majd meglátjuk.

Én úgy gondolom, hogy a változás jó. Nem szerencsés több mint 1500 éves "szabályokhoz" ragaszkodni. Össze kell ülni, és új szabályokat alkotni.


A mostani pápát néhány kijelentése stb miatt pár évszázada máglyára küldték volna.

Ez a hölgy a válásra építi fel a mondandóját, és nem kifejtett részekkel manipulálja az olvasót. Érdemes a kommenteket is elolvasni...


Kizártnak tartom, hogy egy menthető kapcsolat esetén PF a válást szorgalmazná. De ha jobb nekik külön... A párterápia nem valami csodagép, amibe betolnak két boldogtalan embert, akik utálják egymást, és a másik felén boldogan jönnek ki...

A szóban forgó páciens egyéb dolgai nem ismertek. Lehet, hogy ütötte a társát. Nem tudható.


Még mindig azt mondom, hogy olvass utána! [link]

Nem célszerű összekeverni a SOTE egyik kiemelkedő munkatársát a pappal. Az külön dolog. És pont.


A kedves blogger hölgy pedig gondolom féltékeny PF sikereire, és emellett frigid is. Ő akar lenni a "katolikus pszichológus", erre jön egy 'ilyen'...

Nem is tudtam, hogy fullmerev keresztény blogokat olvasol. De mindig megtud valami újat az ember!

2013. júl. 2. 19:08
 49/61 anonim ***** válasza:

A változás kell, persze. Csak nem mindegy, hogy milyen irányba...


Mondtam, hogy magas ez neked. De nem baj, no. Ezt is mondtam (kacsintós szmájli). De azért ne add fel, nem reménytelen, hogy egyszer majd bonyolultabb dolgokat is sikerül átlátnod.

(Nem a blogger hölgy vagyok by the way)

2013. júl. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim válasza:
56%

olyan ósdi szabályokra gondolsz, mint irgalom, szeretet, alázat? mondjuk ezek eldobásában tényleg követed a kis prófétádat, ügyes...


és nem kéne a pszichiátria után teológiába is beleütni az orrod, szívem, te ahhoz is buta vagy..


én sem a blogger hölgy vagyok, viszont teológus...

2013. júl. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!