Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy nárcisztikus...

Mit kezdjek egy nárcisztikus (NPD) emberrel? Hogyan érhető el, hogy változzon meg?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy ők azok, akik a tükörben nézegetik magukat - és igazából ennyi, nos ennél azért kellemetlenebb a szitu!


[link]


Eddig olvastam pár módszerről:

1.) össze kell beszélni, minden részletet feltárni egymás előtt abban a körben, ahol az illető mozog, így a ráhatás kizárható

2.) az ellentmondásokra rávilágítani, kitartani a sötét foltok feltárása mellett - gyanakodni

3.) fel kell dühíteni az NPD-est - tudatni vele, hogy TUDJUK, illetve "trollkodni" a szabványos jellemző viselkedéseivel szemben (rávilágítani a gyenge pontokra, ellentmondásaira)


De mi a helyzet, ha ezek a "minden6ó" módszerek még árnyaltabban is kudarcot vallanak, és a "menekülés" sem opció?


(Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik 6ástalanítottak már az átlagos IQ-nál pár ponttal okosabb NPD-est - köszönet!)



2013. jún. 22. 15:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:

#50: Ezekkel az elvekkel hol ütközik PF? Azt hiszem megint nem sikerült megérteni, amit írtam, de halmozottság áll fenn: hajszín+bölcsészet.

Tényleg, H mit írt, miért törli magát olyan váratlanul? Vagy nem is neked írta?


Egyébként az NPD mely kritériumai nem stimmelnek? Te pedig gondolom teológusabb vagy egy papnál...

A tudásom nagy részét a felsőfokú tanfolyam után szereztem. De mégsem mondhatom magam SEO expertnek, vagy site-buildernek: ez olyan lenne, mintha egy középszerű blogger AS szakértőnek adná ki magát.


Ja, és az előbb az idézett blog szerzőjére gondoltam, de legalább látom, hogy a fő gond a szövegértés körül keresendő!

2013. júl. 2. 19:40
 52/61 anonim ***** válasza:
71%
Mennyire tudtam, hogy ilyen lesz a reakció :) Nem érti, hogy a másik miről beszél, válaszul beszólásokkal tarkított zagyvasággal próbálja magyarázni, hogy a másik a hülye. A buta emberek tipikus, tankönyvbe illő védekezési módszere.
2013. júl. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
71%
Ja és pont ilyen volt a 48. válasz is. Magát a kritikát nem tudod felfogni, ezért nyilván a blogger hölgy egy szemét manipulatív, féltékeny, frigid "katolikus pszichológus", fullmerev keresztény.
2013. júl. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

A 48-asban válaszoltam a "lényegi" dolgokra, és a kis linkelt csalafintaság hátterére.


Disorder Rating

Paranoid: High

Schizoid: Low

Schizotypal: Moderate

Antisocial: Moderate

Borderline: Moderate

Histrionic: High

Narcissistic: High <---

Avoidant: High

Dependent: Low

Obsessive-Compulsive: Moderate

-------------------------------------------

Paranoid |||||| 30% 53%

Schizoid |||| 14% 38%

Schizotypal |||||||||||| 50% 52%

Antisocial |||||||||| 34% 46%

Borderline |||| 14% 51%

Histrionic |||||| 26% 37%

Narcissistic |||||||||||| 46% 35%

Avoidant |||||||||| 38% 52%

Dependent || 10% 46%

Obsessive-Compulsive |||||| 30% 45%

---------------------------------------------

"lol, mindenben az átlag alatt vagyok, a nárcit kivéve :P"


Ez is egy érdekes blog, a gazdája be is vallja (csak nem ez volt a 9x?):


[link]

2013. júl. 2. 20:09
 55/61 A kérdező kommentje:

Na, megint sikerült értelmeset, és diplomás emberhez méltót szólni! Gratulálok... Ez jól kapcsolódik a tartalomhoz!

Miért olyan nehéz belátni az NPD-t? Azért mert én mondtam? Na most akkor az előző szerint nem én mondom, hanem két független teszt, és az illetékes. Így könnyebb?

(De ha kell, levezethetem, hogy mely kritériumnak miért sikerül megfelelni. Csak ugye az megint szubjektív.)

2013. júl. 2. 20:41
 56/61 anonim válasza:

nincs a kommentemben semmi undorító.

a szex emlegetése mint olyan undorít téged?

mert engem inkább a te viselkedésed.

szex az egy klassz dolog, de hát ezt te nem tudhatod...

ahelyett inkább perverz és zaklató módon ráálltál valakire és módszeresen mocskolod.

és rólad el is tudom képzelni, hogy ilyenekre izgulsz fel.


aljas egy kis alak vagy.

remélem meglesz a méltó büntetésed...

2013. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 A kérdező kommentje:

Honnan jött az "undorító" szó? De úgy látom, hogy sem kérdésekre, sem idézetekre nem tudtok mit reagálni.

Szóval azt kell mondjam, nehéz napok jönnek!

2013. júl. 2. 20:53
 58/61 anonim válasza:

nem tehetek róla, valahogy ez a szó jön elő veled kapcsolatban...


netántán fenyegetsz?

2013. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Tudod, a "nem tud mit reagálni" és a "nem érdemes reagálni" között különbség van. Valahogy a veled való kommunikációnak mindig az a vége, hogy a másik ember elunja a hülyeségeidet. Vitázni, érvelni nem tudsz.

Persze neked nyilván kellemesebb azt hinni, hogy nem tudnak mit mondani neked, de attól még a valóság teljesen más.

De már én is kezdem azt hinni, hogy te nem is manipulálni akarsz, hanem tényleg annyira hülye vagy, mint amennyire mutatod.

2013. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 A kérdező kommentje:

#59: Ezt a kérdést nem ezeknek szántam. Mégis idevonaglottak. Szerinted ez nem szánalmas?

Minden apróságra reagálnak - de amikor tesztek és SAJÁT vallomások (illetve mások korábbi feltételezései) kerülnek elő, arra már nem ír semmit egyik se...


Persze arra, hogy minden korábbi ügyben HAZUDOTT, hogy embereket manipulált, na arra nincs válasz, nincs az ellenkezőjére bizonyíték.

Amikor ÉN állítom, hogy nárczi, akkor hülye vagyok. De amikor Ő, saját magáról? Akkor Ő is hülye? Ja nem, Cippolina nem lehet hülye...

2013. júl. 3. 10:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!