Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy nárcisztikus...

Mit kezdjek egy nárcisztikus (NPD) emberrel? Hogyan érhető el, hogy változzon meg?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy ők azok, akik a tükörben nézegetik magukat - és igazából ennyi, nos ennél azért kellemetlenebb a szitu!


[link]


Eddig olvastam pár módszerről:

1.) össze kell beszélni, minden részletet feltárni egymás előtt abban a körben, ahol az illető mozog, így a ráhatás kizárható

2.) az ellentmondásokra rávilágítani, kitartani a sötét foltok feltárása mellett - gyanakodni

3.) fel kell dühíteni az NPD-est - tudatni vele, hogy TUDJUK, illetve "trollkodni" a szabványos jellemző viselkedéseivel szemben (rávilágítani a gyenge pontokra, ellentmondásaira)


De mi a helyzet, ha ezek a "minden6ó" módszerek még árnyaltabban is kudarcot vallanak, és a "menekülés" sem opció?


(Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik 6ástalanítottak már az átlagos IQ-nál pár ponttal okosabb NPD-est - köszönet!)



2013. jún. 22. 15:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
A válaszokat, tényeket forgasd vissza az eredeti jelentésükbe, és máris ott lesznek előtted tisztán, konkrétan. Tudom, ez számodra egy komoly kihívást jelentő feladat, de azért hajrá, próbálkozni mindig lehet.
2013. júl. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 A kérdező kommentje:

Tények: válaszok, leellenőrizhető dolgok. Tudod, amit a legtöbb ember "tényként" értelmez.

Szóval nem az, hogy "többen panaszkodtak", hanem így: Béla (E-mail), Jákob (E-mail), Ödön (E-mail), Gerzson (E-mail) azt írta/mondta, hogy: [idézetek].


"x" azzal gyalázott, zaklatott embereket, hogy: [idézetek], szidta az oldalt: [idézetek].

"y" át akarta venni a kontrollt, ezt abból gondolom, hogy: [idézetek tőle].

"z" rámcuppant, ezt abból tudom, hogy [tények, melyeket minden résztvevő egyöntetűen megerősít].


Na ilyenek a tények, ez a természetük! Már érted?

Közben rájöttem, hogy az NPD-s kissé szórakoztató is nekem.

2013. júl. 1. 14:53
 33/61 A kérdező kommentje:
#30: Nem, ez a kérdező elmeállapota felett érzett sajnálkozásom jegyében született, a válaszoló nemével nem vagyok tisztában.
2013. júl. 1. 15:00
 34/61 anonim ***** válasza:
Ha valaki interneten fröcsög, de élőben nem mer találkozni, akkor tény, hogy az illető egy veszedelmes oroszlán?
2013. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
Mondom én, hogy kellene ide egy gnómszótár...
2013. júl. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

#34: Te Zaphoddal is találkozni akartál, és Őt is fenyegetted.

Azt nem értem, hogy miért? Még mindig ügyesen meg lehet magyarázni a részleteket, elő lehet venni a fiókból igazságokat! Ha van ilyen... És ez írásban jobban müxik: a szó elszáll!


Régi megfigyelésem, hogy a sarokba szorított állat támadni szokott. Na most mivel kb. egy hónapja már megírtam, hogy fenyegetni fogsz, ezért gondolhatod, hogy most de meg vagyok lepődve... Ha komolyan gondolod, akkor meg visszazárnak a ketrecedbe. (Én még amondó vagyok, hogy ennyire azért nem vagy beteg.)

Szóval ezek csak üres szavak. Ha jól esik, legyávázhatsz - de én még mindig bizonyítékot várok...


Egy szellemi téren zajló vita fizikai síkon történő megoldása teljességgel értelmetlen! Még akkor is, ha neked most ez az egyetlen eszközöd.

2013. júl. 1. 15:09
 37/61 anonim ***** válasza:
Gnómszótár: még mindig pityergek.
2013. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:

Ki fenyegetett? Csak beszélgetni akarok, mint cimbi a cimbivel (kacsintós smiley)

(és ez NEM fenyegetés, mielőtt félreértenéd (még egy kacsintós smiley))

2013. júl. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

"Régi megfigyelésem, hogy a sarokba szorított állat támadni szokott"


De még mennyire! Olyan leveleket ír, hogy az ember látja maga előtt, ahogy veri a fejét a billentyűzetbe, miközben írja.

2013. júl. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 A kérdező kommentje:

Aham.

Ühüm.

Értem!

No de intyom-pintyom: Hogy is volt ez? (Ezt kellene elmondani - csak nem HAZUDOTT valakíí, mintha könyvből olvasnáá?)


Makk, makk, mukk - ííí-ííí! (Próbáltam segíteni a fordítással.)

2013. júl. 1. 16:42
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!