Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek egy nárcisztikus...

Mit kezdjek egy nárcisztikus (NPD) emberrel? Hogyan érhető el, hogy változzon meg?

Figyelt kérdés

Sokan úgy gondolják, hogy ők azok, akik a tükörben nézegetik magukat - és igazából ennyi, nos ennél azért kellemetlenebb a szitu!


[link]


Eddig olvastam pár módszerről:

1.) össze kell beszélni, minden részletet feltárni egymás előtt abban a körben, ahol az illető mozog, így a ráhatás kizárható

2.) az ellentmondásokra rávilágítani, kitartani a sötét foltok feltárása mellett - gyanakodni

3.) fel kell dühíteni az NPD-est - tudatni vele, hogy TUDJUK, illetve "trollkodni" a szabványos jellemző viselkedéseivel szemben (rávilágítani a gyenge pontokra, ellentmondásaira)


De mi a helyzet, ha ezek a "minden6ó" módszerek még árnyaltabban is kudarcot vallanak, és a "menekülés" sem opció?


(Lehetőleg olyanok válaszát várom, akik 6ástalanítottak már az átlagos IQ-nál pár ponttal okosabb NPD-est - köszönet!)



2013. jún. 22. 15:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:

Hogy ontopikocska legyek, néhány tanács eszembe jutott az eredeti kérdésedhez:


- A magadnak alkotott (amúgy autisan elcseszett) elveidet (szabályaidat) tekintsd szentírásnak, és bárkit, aki ezek racionalitását, egyáltalán létjogosultságát, értelmét megkérdőjelezi (netán csak másképp gondolja), azonnal tekints ártó ellenségnek, és támadd.

- Bárki kritikát fogalmaz meg veled szemben, rögtön tekintsd ellenségnek, és támadj vissza bármivel (alaptalan dolog is jó, az a lényeg hogy azonnal "visszasértsd").

- Ha valaki segíteni szeretne, biztosan valami hátsó szándéka van, vagy próbál gyengíteni. Védd magad (nem is vagy olyan, stb)!

- A másokról alkotott véleményedet, képedet kezeld TÉNYként. Magadban dicsérheted is áldott profilozó, modellező képességedet, mely számtalan példára alapozva született meg nagy kínok közepette. Ha teljesen elszakadtál a valóságtól (már-már skizóba hajló módon), ne is törődj vele. Ha valaki kikívánkozik a fiókjából, bármit is ír, rugdosd vissza szépen a kategóriájába, esetleg bántsd meg. Mert Ő olyan, mint amilyennek elképzeled, és kész.

- Ha bármilyen témában (világnézet, filozófia stb) van egy szilárd elképzelésed, melyet hosszú évek alatt részinformációkból kialakítottál, kezeld tényként, egyetlen igazságként. Ha az adott terület elismert szakértője (vagy bárki) megkérdőjelezi ezen gondolataid helyességét (akár tényekkel alátámasztva), akkor az az ember egy rohadt-szemét-dög és azonnal vitáznod kell vele, mert neked van igazad, csak a világ nem ért meg. (De az idő úgyis igazolni fog...)

- Lehetőleg nézz mindenkit hülyének. De ami még fontosabb: soha ne ismerd el mások érdemeit.

2013. júl. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:

Ne izgimuzgizz, nem is vettem magamra, miután rátaláltam ama remek kommentre kb. 2 hónappal a keletkezése után.

De a kérdésre nem válaszoltál.

A 16os kommenthez hozzá tudnál szólni? Ez engem is rettenetesen érdekelne, ugyanis nekem is volt egy cimbim, aki versenyautók előtt pózoló lufimellű néniket posztol a facebookján, és én most azt sem tudom, mit mondjak annak a másik cimbimnek, aki a múltkor egy széttárt lábú csaj fotóját bámulta, amikor rányitottam, és az ágya fölött is meztelen nős autós naptár lóg. Ez még oké lenne, de ő is templombajáró, szóval most mi legyen?

2013. júl. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 A kérdező kommentje:

#21: jéé, egy kommentem! Ez igazán megtisztelő! :)

Egy baj van: én mindenképp le akartam ellenőrizni az elgondolásom. Két megoldással találkoztam:

1.) Ignorálás, mellébeszélés

2.) Hazugság. Több ponton érezhető, hogy az NPD-s mást mondott egy adott időben, majd x óra/nap elteltével.

Az NPD-s mást mondott a.)-nak, és egész mást b.)-nek - ugyanarról.


Na most adódik a kérdés: miért HAZUDIK? Amikor már egyértelműen leírtam a kérdéseket, hirtelen minden baja lett - bizonyára hirtelen nem tudta mit hazudjon...

De még mindig itt a lehetőség: adott az "összeesküvés elmélet", tessék CÁFOLNI. Ellenőrizhető módon. Sokat kérek? :)


Ne tessék megint mellébeszélni. Már immúnis vagyok!

2013. júl. 1. 13:18
 24/61 anonim ***** válasza:

Kérdező: tündibündin betartod a szabályokat! Főleg azt, hogy nézz mindenkit hülyének. Milyen meglepő, hogy Hans Christian Andersen az egyik kedvenc szerződ...

smiley.jpg smiley.jpg smiley.jpg

2013. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 A kérdező kommentje:

Szóval vannak tények, vannak konkrétumok, vannak ellenőrizhető dolgok?

Nem nézek én hülyének senkit!

De nekem bizonyíték kell, nem ígéret! :)


Egy kövér dilinyós gorillaarc pedig ugyan ne "kopaszgnómozzon", és turkáljon a magánszférámban, egyél inkább egy banánt!

2013. júl. 1. 13:31
 26/61 anonim ***** válasza:
A magánéletbe való beleavatkozás az lenne, ha rádszólnék, hogy a harmadik meg a negyedik ablakkeretet cseréljétek már ki, mert ótvarul néz ki.
2013. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
Példákat kér, aztán azt mondja, hogy ne turkáljanak a magánszférájában. Ez is valami gnóm vonás?
2013. júl. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Na figyi kong, lehet hogy a fejed is... De ha ezt nem fejezed be, első lépésben feljelentelek zaklatásért, második lépésben lehetséges, hogy "egy rokonom" elkezdi megbontani az IRL énedet.


Ha még egyszer megpróbálod használni anyám számát, vagy megpróbálsz bármilyen TELEFONON elérni, annak komoly jogi következménye lesz!

Olyan kiszámítható vagy, mint egy svájci óra.

2013. júl. 1. 14:26
 29/61 A kérdező kommentje:

27: az engem ért vádakra kérek ellenőrizhető példát, Te szerencsétlen.

Továbbá konkrét példákat, ellenőrizhető tényeket, válaszokat a nektek szegezett kérdésekre!

(még mielőtt valamit "fenyegetésnek" vennél, csakis "virtuális" tevékenységre kell ám gondolni).

2013. júl. 1. 14:29
 30/61 anonim válasza:

"Te szerencsétlen"


Ez a mondat a nők tiszteletének jegyében született?

2013. júl. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!