Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfi soha ne sírjon!...

Egy férfi soha ne sírjon! Erről a kijelentésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem sírjanak a nők, azért gyengébbik nem. A férfi legyen kemény, mint Krupp és az Ő nemes acélja.

A véleményem erről a kérdésről ugyan telesen biztos, de kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2014. jún. 8. 00:47
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
 91/113 anonim ***** válasza:

Hát akkor légy boldog így, a te dolgod, ha te így érzed magad jól, akkor legyen. Ámen.


(Egyébként megsúgom, hogy amit csinálsz, nem természetes, és inkább pszichikai betegségnek a jele, mint az egészséges "páncélzatnak". Az egészséges ember igazi páncélja a kiegyensúlyozottság, a sikerek megélése, célok, és az értük való küzdelem, szerelem stb., és ezekbe az örömök és bánatok is beletartoznak. Tehát a nevetés és a sírás együttesen jelenti az egészséges lelket, persze csak megfelelő arányban. A te mesterségesen fenntartott érzéketlenséged előbb-utóbb korrodálódni fog, és rád fog omlani a nagy péncélod. Majd meglátod. Mert energiába kerül fenntartani, és ez ki fog fárasztani lelkileg. Ez azért van, mert ha érzéketlen vagy, egy csomó dologból kivonod magad, amire pedig az embernek szüksége van, pl. érzelmekre :D és előbb-utóbb ez meg fog viselni. De mindegy, a te dolgod, mondom, ha így érzed jól magad, csak tessék. És ahogy írták előttem, szerintem is inkább gyenge vagy, mint erős. Páncél mögé a teknősbéka is tud bújni, de ez nem azt jelenti, hogy ő a legerősebb állat,)


De miért is írtad ki a kérdést? Az akaratod diadala előtt szeretnéd, hogy térdre boruljunk - vagy ki akarod deríteni, hogy mennyi puhány ember van a világban, aki férfi létére sír, és magad előtt akarod piedesztálra emelni magad, hogy a sok gyenge között milyen erős vagy?

2014. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/113 A kérdező kommentje:

"Szerintem sírjanak a nők, azért gyengébbik nem. A férfi legyen kemény, mint Krupp és az Ő nemes acélja.

A véleményem erről a kérdésről ugyan telesen biztos, de kíváncsi vagyok mások véleményére is."

A harckocsinak is tankoknak is páncélzata van és szárazföldi haderőnemben nincs párja, mert elpusztíthatatlan.

2014. jún. 9. 14:53
 93/113 anonim ***** válasza:

Az emberi lelket nem lehet harckocsikhoz és járművekhez hasonlítani. Teljesen másképp működik, mint egy gép. Lehet, hogy most azt hiszed, élhetsz úgy, mint egy gép, de ez hosszú távon úgysem működik.


Egyébként ha egy tankba gránátot dobsz, akkor ott biztos, hogy a benne ülők nem élik túl. Van, amikor a páncél az hátrány. Ezzel szemben szabad téren még el tudsz ugrani a gránát elől.


Úgyhogy mindennek van hátránya, ne képzeld azt, hogy a páncél az tökéletes védelem. II. Lajos is azért fulladt a Csele-patakba, mert páncél volt rajta. Egy szar patakocska volt, amit egy ló is simán átugrott volna. De a király lova beleesett, mert a páncél miatt nem tudott nagyot ugrani...És ebbe a szar patakba fulladt bele a király, amikor páncél nélkül vígan kisétált volna belőle.

2014. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/113 A kérdező kommentje:

II. Lajosra a lova is ráesett és attól fulladt meg, egy jó régi rubicon cikkben olvastam még. Minden napom kb ugyanolyan, tehát mondhatom, hogy gépiesen csinálom amit csinálok és működik.

Egy teljesen zárt tankban nem lehet gránátot dobni.

2014. jún. 9. 15:16
 95/113 anonim ***** válasza:

Veheted ezt allegóriának is. Az életben is vannak ilyen Csele-patakok, amiken a normális emberek simán átugrálnak, de te bele fogsz esni, mert rugalmatlanul kezeled az életet, mintha gép lennél.


Lehet, hogy a szerelmedet szalasztod el így ezzel, vagy lehet, hogy meg fogsz bántani valakit, aki nem érdemelte volna meg, és megbánod. Ezekkel a példákkal pedig ne vitatkozz, mert lehet, nem fognak megtörténni, lehet, más fog majd. Akármi történhet veled, amit pont azért fogsz megbánni, mert úgy gondolkodtál, mint egy gép.


Az ember élete nem mechanikus, amit képletekkel meg lehet oldani, érzelem nélkül. Sokkal több tényezős ennél. Az, hogy te ezt leszűkítetted, gyáva menekülés, az igazi "harc" elől menekülsz el ezzel. Az emberek közötti élet normális megélése, érzelmekkel, jelenti az egészséges életet, nem a menekülés a saját magad falai közé.


Nézd meg a The Wall című filmet, és meglátod majd, mire gondolok.

2014. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/113 anonim ***** válasza:
Jó, de mindenki átugratott rajta, csak a király nem bírt, mert rajta nagyon nagy flancos páncél volt...
2014. jún. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/113 anonim ***** válasza:

"Egy teljesen zárt tankba nem lehet gránátot dobni."


Szerinted a tank személyzete soha nem nyitja fel a tank tetejét, hogy friss levegőt szívjanak, vagy csak gyönyörködjenek a tájban a gépek/csavarok tömege után..


Azt hiszed, olyan jó dolog a kényelmetlen, szűk tank belsejében kuporogni?


De mindegy, a te dolgod, kuporogj.

2014. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/113 A kérdező kommentje:

Én nem kuporgok csak az érzelmek, be van zárva, mert azok ott bent nem én vagyok, már hosszú idők óta.

Lehet, hogy igazad van, mert volt is pár hónapja egy randim ahol a hölgy kérte, hogy meséljek magamról, de nem mondtam semmit, csak az előadások anyagáról beszéltem, nem is lett semmi, de azt vettem észre magamon, hogy nem is érdekel.

Ha valami hosszú ideig el van zárva meghal, és akkor már nem kell elzárni, csak idő kérdése és tuti, hogy nem a korrózió nem lesz elég gyors ;)

A filmet majd megnézem.

2014. jún. 9. 15:39
 99/113 anonim ***** válasza:

Ahogy az élet nem mechanikus, mint egy gép, ugyanúgy az érzelmek nem halnak meg, ha be vannak zárva.


Te nem bezártad az érzelmeket, hanem elfojtottad. Igazából itt van mindennek a kulcsa.


A saját meghatározásod szerint tankba zártad őket, ebből látszik, hogy mégis úgy kezeled az érzelmeidet, mintha bezártad volna őket egy VÉDETT helyre. Azaz te nem magadat véded, hanem az érzelmeidet.


Vagyis menekülsz.


De valójában nem a világ elől zártad el az érzelmeidet, hanem magad elől.


Azt hiszed, az akaratod tudja ezt uralni, vagyis az érzelmeiddel szemben az akaratodban bízol. Ez azt jelenti, hogy te önmagad elől menekülsz.


Ennek a folyamatnak a világhoz pedig semmi köze. Te magad ellen vívsz csatákat, nem a világ ellen.


Ez bizonyítja azt, hogy kudarcra van ítélve a próbálkozásod, mert te azt hiszed, hogy a világ ellen csatázol, pedig nem. A világ röhögve fog elmenni melletted és te egy szép napon arra ébredsz, hogy pofára vagy esve, mert magaddal törődsz, nem a világgal.


És elkezdesz majd sírni.

2014. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/113 A kérdező kommentje:

Amit bezársz azt egyben véded is, de ha nem táplálod elhal. Akit bezárnak egy tankba azt nem érheti golyó, de élelem sem. Azért használom a tank hasonlatot, mert az egy páncélozott jármű, azaz páncélozott kis hely és a páncél áthatolhatatlan. Ami be van zárva az be van zárva, mind előled mind a világ elől.


De ha már ennyire a hasonlatok irányába megyünk: a akarat a hadsereg az érzelem a polgár és egy katonai diktatúra van bevezetve. Itt a páncélt a katonák jelentik amik elfojtják a népet, de a külső ellenségtől is megvédi az országot.

De ha a legrosszabb bekövetkezne nem sírnék, hanem fejbe lőném magam, ahogy az férfihez méltó. A végső bukást így érdemes kezelni.

2014. jún. 9. 15:57
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!