Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfi soha ne sírjon!...

Egy férfi soha ne sírjon! Erről a kijelentésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem sírjanak a nők, azért gyengébbik nem. A férfi legyen kemény, mint Krupp és az Ő nemes acélja.

A véleményem erről a kérdésről ugyan telesen biztos, de kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2014. jún. 8. 00:47
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/113 anonim ***** válasza:
100%
A sírás egy alapvető emberi működés. Akinél a sírás nem jelentkezik, az vagy beteg, vagy burokban él.
2014. jún. 8. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/113 anonim ***** válasza:
75%

" A bennem élő tökélete ember képe a Robert Merle - Mesterségem a halál című könyv főszereplője."


Gratulálok!

Rudolf Langnak, az apja gyerekkori terrorizálása miatt, súlyos szociopata személyiségzavara lett.


Igazán remek példakép egy elmebeteg ember!

2014. jún. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/113 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ezt írod: "vannak érzelmei, de micsoda erő kell ahhoz, hogy a férfi elfojtsa a sírást."


Nos, biológiailag a férfi is alkalmas a sírásra, vannak könnycsatornái, vannak érzelmei, könnytermelő mirigyei stb. Azaz a sírás egy természetes dolog. Ebből pedig az következik, hogy elfojtani nem természetes dolog.


Minden társadalomban a biológiai nem mellett létezik szociális nem is. Ez azt jelenti, hogy pl. a nyugati társadalmakban sokáig belenevelték a férfiakba, hogy a fiúk nem sírnak, mert az nem férfias. De ez relatív dolog, csak a mi társadalmunkban van így. Biológiailag ugyanúgy képesek a férfiak sírni, mint a nők.


Most ez olyan, hogy akkor ne szexelj, sőt, ne is verd ki. Lehet, hogy 500 év múlva kitalálják majd, hogy az nem férfias, ha az ember kiveri. Mert micsoda erő kell visszatartani, de férfias, ha az ember képes a biológiai ösztöneinek ellenállni! És akkor jönnek majd a magad fajta barmok, és agitálnak ez mellett ezerrel.

Vagy ilyen hülyeség pl. a cölibátus is. A katolikusok szerint Istennek tetsző dolog, ha a papok nem kúrnak. Micsoda hülyeség :D


Szóval ki lehet találni ilyeneket, de én azt mondom, hogy ha biológiailag képesek vagyunk valamire, az a jó, az a természetes. Az ilyen dolgot elfojtani egy társadalmi vagy akármilyen norma miatt pedig nem természetes.


Szóval nekem az a véleményem, hogy nyugodtan sírhat egy férfi, ha olyan baj érte, hogy ez nyugtatja meg. Nem ez a férfiasság fokmérője. Én is szoktam sírni, igaz, legtöbbször magamban, és én sem mutatom ki akármilyen ember előtt az érzelmeimet, de még soha senki nem mondta volna rólam, hogy ne lennék férfias.


Persze azt tényleg gáz, amit valaki (csaj) írt előttem, hogy a randiján a pasi a vállán pityergett egy rosszul sikerült randi után. Ez a ló túloldala, nem erről beszéltem.

2014. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/113 A kérdező kommentje:

Elnézést csak most lett időm válaszolni, próbálok mindenkinek válaszolni sorban.

03:44

Lepontoztalak, mert a véleményed ugyan elfogadom, de a válasz a kérdéshez nem illik és semmi érdemit nem tartalmaz.

04:03

Biztosan nagyon érdekes könyv annak akit ez érdekel, de nagy összegben mernék rá fogadni, hogy az író bölcsész és nem orvos. Véleményem szerint pedig ember orvosi diploma nélkül ne gyógyítható, a pszichológia nem tudomány, legalábbis az emberi gyógyítás terén semmiképp, bár máshol van haszna Pl.: marketing, politika).

04:08

Ahogy fentebb írtam, nem hiszek a pszichológiában, néhány elszigetelt esetre ráhúzzák, hogy ez az, és néhány tudatlan ember hallva ezekről hasonló tünteteket vesz észre magán is, ebből élnek a pszichológusok.

04:11

Csak mert alapvetően lehetséges, még nem kötelező. Évszázadokon keresztül ha a férfiak minden gond nélkül elfojtották ezt, akkor most minek felszínre hozni, ha bevált. Nyilván vannak gyenge emberek, de hogy erre még büszkék is legyenek az nekem sok.

07:17

Csak mert valaki másként gondolkodik elmebeteg? Ugyan Rudolf Langnak is vannak hibái, tény de az alap hibátlan. Egy ember aki magával nem törődve teszi amit kell (börtönös beszélgetés a directorral), az egyén érdekeit szolidaritásból sem helyezi előtérbe (gyáros jelenet) csak teszi amit kell (igen szóismétlés). Engem anno lenyűgözött, azóta próbálok olyan lenni, mint Ő. "Parancsra lelőnéd a saját gyermekedet is?" hátborzongató és nagyszerű egyben.

14:00

Biológiailag lehetséges, természetes ez korábban is felvetődött. Ha a természetesre hivatkozik számomra azt jelenti, hogy a természet az ember felett, az emberi akarat fölött áll. Ez nagyon nem igaz, Isten sem golyóálló így tehát az ember felett csak az ember áll. Ember alatt az emberiségre és szem egy személyre gondolok. Esetleg visszautalhatnék a génmanipulációra, de felesleges. Amit egyszerű társadalmi nyomás meg tud szüntetni ahogy eddig volt, ahhoz nem kell más csak folytatás, ami működik ahhoz nyúlni bűn.


Azt hiszem csak a kisasszonyt hagytam ki. Egyetértek veled, de talán annyit fűznék hozzá, hogy a gyász miatt pityergő "pasi" sem kevésbé visszataszító, csupán valamivel érthetőbb. Rossz lehet érezni egy nőnek, hogy a korábbi autoriter funkciót amit a férfi betöltött kezd kihalni.

Visszatérve kicsit a katonaságra, katona ugyan nem lennék, de szorgalmaznám a sorkatonai szolgálatot. Na azzal a vitánk tárgya meg is oldódna, a tiszti kegyetlenkedés kiölné a vitánk vitorlájából a szelet az én javamra :) .

2014. jún. 8. 18:28
 45/113 A kérdező kommentje:
Remélem mindenkinek válaszoltam.
2014. jún. 8. 18:28
 46/113 anonim ***** válasza:

"a pszichológia nem tudomány"


Te melyik egyetemen kaptad a diplomádat? :D Egyáltalán tudod, mi a bölcsészet?


Amúgy az írónak doktori fokozata van szociális munkából. A bölcsészetnek a szociális munkához vajmi kevés köze van. Lényegében semennyi.

2014. jún. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/113 anonim ***** válasza:
40%
Egyébként nagyon sajnállak, kérdező. Nem tudom, hogy hogyan segíthetnénk rajtad.
2014. jún. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/113 A kérdező kommentje:

A pszichológiát bölcsészkarokon tanítják...

Tehát a pszichológus bölcsész. Egyébként, őszintén szólva nem értek hozzá, de nem is érdekel, már ne is haragudj.

Csak elsőéves joghallgató vagyok. 20/F

Nem tudom mi bennem a szánni való...

2014. jún. 8. 19:18
 49/113 A kérdező kommentje:
Illetve próbáltam rövidíthetni is, mert így is elég terjedelmes szöveg lett.
2014. jún. 8. 19:18
 50/113 anonim ***** válasza:
100%
A szánnivaló az, hogy nagyon beteges berögződéseid vannak.
2014. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!