Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfi soha ne sírjon!...

Egy férfi soha ne sírjon! Erről a kijelentésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem sírjanak a nők, azért gyengébbik nem. A férfi legyen kemény, mint Krupp és az Ő nemes acélja.

A véleményem erről a kérdésről ugyan telesen biztos, de kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2014. jún. 8. 00:47
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/113 anonim ***** válasza:

"A pszichológiát bölcsészkarokon tanítják...

Tehát a pszichológus bölcsész."


A Műegyetemen is tanítanak pszichológiát, akkor a pszichológus mérnök is?

2014. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/113 A kérdező kommentje:
A teljes XX. század hasonlók köré épült...
2014. jún. 8. 19:24
 53/113 A kérdező kommentje:

Jó, oké. Tanítsák akárhol, érdekelni nem fog, pláne nem fizetek valakinek, hogy beszéljek vele...

Aki nem végez orvosit nem gyógyítson embereket.

2014. jún. 8. 19:26
 54/113 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, attól mert te a parketta IQ szintjét ütöd meg, még nem kéne ezt reklámozni, sem pedig ilyen provokatív, nyilvánvalóan kitalált kérdést kiírni.


Az ember egy érző lény. Ha te undorodsz attól, ha egy férfi sír, akkor keress egy érzéketlen alfa hímet a számodra. Utána meg majd az lesz a problémád, és azért siránkozol mindenkinek, mert "hideg, érzéketlen, nem foglalkozik velem". Dunát lehetne rekeszteni az ilyen idiótákból, már bocs.

Szóval ne sírjon akkor sem, ha pl meghal az édesanyja? Már bocs, én fiú létemre sokszor sírtam, és jó volt magamból kiadni a fájdalmat. Sírtam akkor is eléggé, amikor a nagymamám meghalt.

Nem az tesz valakit erőssé, hogy egy érzéketlen robottá válik. Ha ez a kérdés igaz, akkor nagyon ferde értékrended lehet, és ajánlok egy jó pszichológust, mert így az életben soha senkid nem lesz.


Szóval neked jobb az, ha valaki soha, még halálesetnél sem sír, ehelyett lelkileg tönkremegy, összeroskad, mert már nem bírja ezt a terhet? Ilyen felfogással nem csodálom, hogy normális fiú/férfi nem áll veled szóba.

2014. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/113 A kérdező kommentje:

ma 19:28

Nem tudom a sértegetés különbé tesz e bárkinél...

és nem az első eset, ha csak ennyire vagy képes nem tudom miért ülsz magas lovon.

A válaszod kb 3/4-de hasznavehetetlen. Szerinted az ember érző lény, ami igaz és ezt sosem vitattam, azt mondtam, hogy ez a hiba.

A pszichológiához nem értek, mert nem érdekel és semmi esetre sem megyek egy olyanhoz aki műveli. A gondolataim amiket leírtam viszont őszinték.

A kérdést egyébként kíváncsiságból írtam ki.

Egyébként abszurd, hogy a sírás az egyetlen módja a gyászolásnak és a figyelem másra terelésre ennyire nem játszik. Kinek jó az, ha egy szeretted halála miatt emészted magad? Mi értelme?

2014. jún. 8. 19:46
 56/113 anonim ***** válasza:
100%

Látom a lepontozás nagyon megy.


De most a te "elméleted" szerint:


- ne sírjon ha meghal valakije

- ne sírjon ha trauma, vagy valami súlyos dolog éri

- ne sírjon, ha élete szerelme elhagyta

stb.

Ezeket CSAK AKKOR várhatod el mástól, ha te is képes vagy rá. Képes lennél nem sírni, ha pl édesanyád meghal? Képes lennél nem sírni, ha életed szerelme otthagy a francba téged? Képes lennél nem sírni, ha valami súlyos trauma ér és összeomlasz lelkileg?


Ugye, hogy nem. A férfi is ember, nem egy gép. Hozzád hasonló lányokból sajnos sok van, akiknek semmi sem jó. Nem jó, ha a fiúja sír, "mert az milyen lányos nem férfias", és nem jó, ha nem sír, mert "milyen hideg érzéketlen bunkó". Hidd el, láttam már ilyeneket, és számtalanszor feszegették az ilyenek a pofonládát. (képletesen)


Szerintem te valami tündérmesén nevelkedhettél fel, hogy a királyfi sosem sír, blablabla. Tudod, az élet nem erről szól, és elvárni valakitől, hogy ne legyenek érzelmei, mert neked az számít a normálisnak, az elég nagy személyiségi és lelki torzulás. Szerintem gondolkodj el ezen.


A pszichológia pedig tudomány. Ha tetszik, ha nem.

2014. jún. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/113 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként abszurd, hogy a sírás az egyetlen módja a gyászolásnak és a figyelem másra terelésre ennyire nem játszik. Kinek jó az, ha egy szeretted halála miatt emészted magad? Mi értelme?"


Okostojás arról még nem hallottál, hogy GYÁSZOLNAK az emberek, mert az illető, aki elhunyt, már nincs többé? Hogy hiányzik nagyon nekik? Hogy fáj a szívük érte? Miért mi lenne a "helyes" szerinted? Álljanak némán mint valami szobrok, aztán ennyi? Tudod te mi az a gyász?

A temetés pont azt jelenti, hogy végső és fájdalmas búcsút vesznek az elhunyttól. Ha neked a temetésen való sírás

figyelemelterelés akkor csak szánni tudlak.


"Mire jó, hogy emészted magad?"


Most tényleg ŐSZINTÉN. Ha neked egy nagyon szeretett hozzátartozód meghal, akkor mit csinálsz? Vonsz egyet a válladon és az élet megy tovább? Istenem....

2014. jún. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/113 A kérdező kommentje:

ma 19:50

"Látom a lepontozás nagyon megy."

Most meg hasznos a válaszod. Ha nem vennéd észre alig volt amit nem értékeltem hasznosra, egyébként egy halálesetben volt részem meghalt a nagyapám, együtt élt velünk születésem óta, de a temetésen semmit nem éreztem, őszintén szólva furcsa volt. Ezek után nem hiszem, hogy kell még bizonyíték...

Egyébként én is férfi vagyok, ezért is volt haszontalan az előző válasz, mert abszolút ebből indultál ki, igazából ez is csak közepes lenne, de utálok lepontozni.

Nem hittem volna, hogy valaki nőnek nézem pláne, hogy azt mondtam az elején "gyengébbik nem", illetve nem a "pasit" szót, hanem férfit, nem ez a saját nememmel szemben támasztott elvárás, ami nyilván nem szexuális indítású. Komoly kapcsolatom nem volt, bár nem is vágyom rá, mert csak a terhet látom benne.

2014. jún. 8. 20:07
 59/113 A kérdező kommentje:
A nők sírnak a férfiak komor, lehajtott fővel állnak, kb. így. A többi kérdést azt hiszem megválaszoltam az előzőben. Illetve azt mondom, hogy a gyászt másként is le lehet vezetni nem csak sírással pl a figyelem eltereléssel (sok munkával).
2014. jún. 8. 20:10
 60/113 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező én erre csak annyit tudok mondani, hogy attól mert te érzéketlen vagy, nincsenek érzelmeid, az még nem azt jelenti, hogy ez a normális. Még az állatok is képesek kimutatni az érzelmeiket. Ettől egy cseppet sem leszel férfi, inkább gyáva, és hideg.
2014. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!