Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy férfi soha ne sírjon!...

Egy férfi soha ne sírjon! Erről a kijelentésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szerintem sírjanak a nők, azért gyengébbik nem. A férfi legyen kemény, mint Krupp és az Ő nemes acélja.

A véleményem erről a kérdésről ugyan telesen biztos, de kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2014. jún. 8. 00:47
 81/113 anonim ***** válasza:
Jézusom.. Én is pont így érzek a gimnáziumi 1. és 2. éveimmel kapcsolatban, hála és gyűlölet, amikor erről gondolkodtam, hogy mi tett ilyenné, amilyen most vagyok, akkor erre jutottam én is, és megkösöznhetem nekik, hogy ez lettem, miattuk vagyok ilyen, de közben a gyűlölet is ott van, hogy milyen módon bántak velem, és a mindennapi gyomorgörcs reggelente még mindig megmaradt a fejemben.
2014. jún. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/113 A kérdező kommentje:

Remek, akkor a korábbi hozzászólók most kettőnket akarnak majd pszichológushoz küldeni :D .

Bár nálam inkább a gyűlölet dominál, ha egyszer olyan pozícióm lesz, hogy tönkretehetem valamelyik sz*rházi életét tuti megteszem. Egy kis személyiségformálás sosem árt ;) .

A suliba menésről ne is beszéljünk, de rossz volt...

Órákon várni, hogy vége legyen majd a szünetekben, hogy óra legyen és végre haza ahol az ember ugyan egyedül van, de senki nem cseszegeti.

2014. jún. 8. 23:40
 83/113 anonim ***** válasza:
Engem nem kell küldeni, voltam, rögtön az eset után. Azt mondta aki "kezelt", hogy az égvilágon semmi bajom nincs, sőt, sokkal érettebb és intelligensebb vagyok a korosztályomnál. (Igaz, ez még 13-14 évesen volt.)
2014. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/113 A kérdező kommentje:
Én nem mentem, a szüleim a mai napig nem tudják, hogy volt ilyen időszakom és tuti, hogy nem is megyek :D
2014. jún. 8. 23:49
 85/113 anonim ***** válasza:

Amúgy volt olyan is, hogy inkább be se mentem, felhívtam anyámat, hogy a reggeli szalámitól fája hasam, és nem mentem egy hétig a suliba. A mai napig ezt érzem, hogy mikor lesz már vége a kínszenvedésnek (45 perc) és mehetek haza.. A szünetet sem igazán bírom, csak zenével, vagy telefonon játszok, mivel az osztálytársaim leragadtak azon a szinten, hogy mások elnyomásával próbálják magukat erősebbnek mutatni. :)

Amúgy én nem szeretnék senkit sem bántani, soha, elég egy mosoly, abból kiderül, hogy nálad minden rendben, és te győztél, akármit mond. Vagy akkor tudsz igazán győzni, ha elhiteted az "ellenséggel", hogy ő győzött. :)

2014. jún. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/113 A kérdező kommentje:
Igen a betegség megváltás volt, de sajnos nekem mindig menni kellet nem tudtam szimulálni.
2014. jún. 9. 00:00
 87/113 A kérdező kommentje:

Engem anno szimplán kiközösítettek. Szünetekben ha kimentem szórakoztak velem órán ha mondtam valamit lehurrogtak. Szívesen megtoroltam volna, de nem lehetett 1 a 12 ellen, sok értelme van...

Ha az ellenség azt hiszi győzött az nem győzelem, ha összetöröd mentálisan és sírva remegve látod akkor nyertél, nem fizikai erőszakkal, csak szimpla szavakkal.

2014. jún. 9. 00:07
 88/113 Fish1 ***** válasza:
100%

A lélek bezárására írtam a konfliktuskerülést.

"Nem félek attól, hogy sebezhető vagyok, mert nem vagyok, nincs ami megsérüljön, nem erősnek látszom, hanem az vagyok.": Minden ember sebezhető, mert egyikük se Isten. Így erre azt mondom, hogy egy felvett álca a részedről, magad köré húzott falak, amik könnyen összedőlhetnek.

Mint írod, kiközösítettek és cseszegettek az iskolában. Ilyen nálam is volt, egész addig, amíg vissza nem vágtam nekik. Akkor abbahagyták. Ennek a dolognak is 2 oldala van: az egyik, akik cseszegetnek, a másik, aki hagyja magát. Az emberek viselkedése veled szemben egészen addig nem változik, amíg te nem változtatsz a velük szembeni viselkedéseden. Gondolom ez volt az egyik oka annak, hogy bezáródtál és elfojtod a dolgokat. A gyűlölet számomra azt jelzi, hogy ezt a dolgot még nem zártad le magadban végleg. Ha lezártad volna, nem éreznéd a gyűlöletet.

A sebezhetőség feltárása szerintem nem vereség, hanem emberi mivoltunkat jelzi, mert gyengesége mindenkinek van. Az már más kérdés, hogy nem mindegy, kivel osztod ezt meg. Nyilván egy ellenségednek nem fogod kitálalni. Ugyanakkor neki is ugyanúgy van gyenge pontja.


"A kisgyermek az apját kb Istennek látja, ha sír akkor ez a kép meghal és egy érzékeny embert lát majd, ami szerintem nem jó." - Miért jó az, ha a gyerek Istennek látja az apját? Ha sírhatnéka van az apának és mégsem sír, megjátssza azt, hogy ő kemény ilyen helyzetekben is, holott nem. És ezáltal hazudik úgymond a gyerekének, félrevezeti, a gyerek pedig önkéntelenül is ezeket a mintákat tanulja el. Én sokkal jobban tudok tisztelni egy olyan embert, aki megéli az érzéseit, mint egy olyat, akin látszik, hogy majd megszakad, mégis visszatartja a szenvedését, vagy akár a könnyeit.


"az általuk okozta szenvedés tett ilyenné.": Minden ember a saját életéért felelős, így azt gondolom, hogy a saját döntéseid által tetted saját magadat ilyenné.


Ebből: "a szüleim a mai napig nem tudják, hogy volt ilyen időszakom" és abból, hogy elmondásod szerint nem fordulnál pszichológushoz, nekem az jön le, hogy nemcsak a sírásnak vagy ellene, hanem annak is, hogy beszélj az érzéseidről. Nem felszínes beszélgetést értek ez alatt. Ez is tulajdonképpen elnyomás. És vezethet bárminemű függőséghez, ami menekvés a realitás és érzések elől.

2014. jún. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/113 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én meg őszintén, és teljes meggyőződéssel mondom:


Gyenge vagy.


Gyenge vagy, mert nem mersz szembenézni az érzéseiddel, érzelmeiddel. Gyenge vagy, mert a probléma elől inkább menekülsz, minthogy megoldanád azt, és kijelented, hogy szerinted ez a normális. Gyenge vagy, mert az érzéseidet, érzelmeidet teljes egészében elnyomod, leszorítod, beszélni sem vagy hajlandó róla. Hiába mondod, hogy te erős vagy, nem vagy az. Kicsi sem. Csak falakat építettél magad köré, de az könnyen össze is omolhat. Hidd el, ennek hosszú távon baromira rossz vége lesz, ha elfojtod az érzéseidet, és inkább magadban, csendben őrlődsz. Így a magadból ki nem adott feszültség a belső szerveidet támadja meg, és akármilyen súlyos belsőszervi problémád is lehet. Arról nem is beszélve, hogy az ilyen állapot nagyon könnyen függőséghez vezet valamilyen szerhez. (alkohol, cigaretta, drog, stb)


Az apáról való képed is helytelen. Miért jobb az, hogy egy apa megjátssza magát a gyereke előtt, hazudik neki, csak azért, hogy a gyerek lássa, hogy "erős"? Egy gyerek nem hülye, és ugyanúgy egy felnőtt ember is látja, ha valaki nem adja ki magából a bánatát, csak őrlődik, és felemészti magát lelkileg. Én sokkal jobban tisztelek egy olyan embert, aki bármilyen körülmények között fel meri vállalni az érzéseit, mint aki fapofával hidegen reagál mindenre, mondván ő "erős".


A gyásznál is ugyanez van. Nem az az erős, aki nem sír. Hanem az, aki kiadja magából az érzelmeit, és képes túljutni a fájdalmon. Az érzelem és fájdalom mély elfojtása amellett, hogy érzéketlenség, baromi egészségtelen is. De hát te tudod.


Engem is végig csúfoltak általános iskola 8. osztályáig, mégsem törtem meg. Lehet, hogy akkor zárkózottabb voltam, de mára ez teljesen elmúlt, és hálát adok az Istennek, hogy én nem öltem meg magamban az érzéseket, érzelmeket. Ezzel te csak azt érted el, hogy egy hideg, érzékek nélküli, bezárt, és boldogtalan ember lettél.


Kérdezem én: megérte?

2014. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/113 A kérdező kommentje:

ma 05:03

Ami szerinted fal, de szerintem inkább a páncélhoz van közelebb, nem dőlhet össze könnyen, hisz évek munkája teremtette és inden külső csapást elvisel.

Hm, 1 a 12 ellen, igen logikus ellencsapásokat tervezni abban a helyzetben és nem a jövőben...

Az apa egy minta, ezért fontos fontos, hogy akár hazugság árán is de jó prédát mutasson.

Nem akarok beszélni az érzéseimről, mert az támadási felület nekem nem kell senki. Tudom, hogy milyen veszélyei vannak ennek az életmódnak kb. 1 éve iszom egyáltalán alkoholt, de most is csak nagyon ritkán. Függőségem van, mégpedig szokásfüggőség és sznobság egyik sem valami káros. Tehát látom, hogy mibe kerül ez az élet és a végtelenségig fenn tudom tartani.

ma 09:39

Nem menekülök az érzések elől hanem elfojtom őket nem hátrálok az érzések elől hanem beleágyúzok, nem engedek hangot az érzéseknek, mert "A nép követeléseire a legillőbb válasz a kartács!" I. Napóleon (J. Tarle - Napóleon c. művéből). Én irányítok nem az érzéseim, nekem az érzés ellenség és az ellenség elbukik. A szerveimet meg védi az akarat és ez az akarat diadala.

A gyerek egy erős apát lát, így őt utánozva ő is erős lesz. Ez a világ a látszatról szól. Mert aki felfedi az igazságot az az első csatát már elvesztette. Az élet háborújában.

Én sem törtem meg csak megváltoztam és látszatot én is fenntartok látszólag nem vagyok zárkózott, sőt sokat beszélek, de magamról fontosat soha. Tehát ha valaki az érzéketlenséget álcának veszi akkor ez álca az álcán és a 2 álca mögötti páncélt ha valaki meg is találná sem ütheti át.

Érzéketlen vagyok, így nem lehetek boldogtalan, az érzések csak kínt okoztak így elfojtásuk szükségszerű volt, megérte.

2014. jún. 9. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!